Розвиток туризму в Росії Виконала: студентка групи ТО-2


































































































rosІya.ppt
- Размер: 37.8 Мб
- Автор:
- Количество слайдов: 97
Описание презентации Розвиток туризму в Росії Виконала: студентка групи ТО-2 по слайдам
Розвиток туризму в Росії Виконала: студентка групи ТО-2 Морозова Марія
Офіційна назва : : Російська Федерація Столиця : : Москва Площа : : 17098246 км² Населення : : 143 499 861 Валюта : : рубль Омивається : : Карське, Лаптєвих, Східно-Сибірське, Баренцове, Чукотське та Біле, Берингове, Охотське і Японське, Азовське, Балтійське, Чорне і Каспійське море-озеро Найбільші міста : : Москва, Санкт-Петербург, Волгоград, Перм, Уфа, Казань, Воронеж, Орськ, Омськ, Самара
Золоте кільце Росії Сімейство туристичних маршрутів, що проходять по стародавніх російських містах, в яких збереглися унікальні пам’ятки історії та культури. До Золотого кільця входять вісім основних міст — Сергієв Посад, Переславль-Залєський, Ростов Великий, Ярославль, Кострома, Іваново, Суздаль, Владимир і Москва
Троїце-Сергієва Лавра (( Сергієв Посад ) найбільший монастир Росії, розташований у центрі міста, на ріці Кончурі. Монастир чоловічий, заснований в XIV столітті преподобним Сергіем Радонезьким. Відігравав важливу роль у політичному житті Північно-східної Русі, був опорою російських правителів. Брав активну участь у боротьбі проти татаро-монгольського ярма.
Музей іграшки унікальне сховище музейних цінностей: пам’яток стародавніх епох і сучасності. Він є найпершим музеєм цього профілю в Європі. Його місія — зібрати, зберегти і передати майбутнім поколінням тендітні предмети, дорогі дитячих сердець минулого і сьогодення. .
Сергієво-Посадський державний історико-художній музей-заповідник є хранителем одного з найбільших зібрань російського мистецтва. Академік Лихачов назвав його «Ермітажем російської культури». Музей створений в 1920 році на основі художніх скарбів Троїце-Сергієвої Лаври Сьогодні колекція музею налічує понад 110 тис. Експонатів: ікони, середньовічні рукописи і стародруки, пам’ятки лицьового і орнаментального шиття, золотого та срібного справи, твори живопису, графіки, народного і сучасного декоративно-прикладного мистецтва.
Природний парк «Скитські ставки» великий, доглянутий і дуже мальовничий парк, де приємно гуляти в будь-яку погоду і в будь-якій компанії. Найчастіше сюди приходять з дітьми
Музей праски (( Переславль-Залєський )) приватний музей підприємця Андрія Воробйова, який присвячений історії побутових прасок. У музейній колекції більше 200 прасок
Будинок Берендея являє собою своєрідну культурно-розважальний майданчик з невеликим музеєм, сувенірним магазинчиком і стилізованим кафе. Основной упор робиться на інтерактивні заходи та екскурсії, під час яких учасникам в ігровій формі розповідають про особливості традиційного російського укладу, демонструють старовинні предмети побуту і представляють головного учасника подій — Берендея.
Горицький Успенський монастир колишній православний монастир. На території монастиря розташований Переславль-Залеський державний історико-архітектурний і художній музей-заповідник. .
Музей Олександра Невського Приватний музей Олександра Невського відкрився в Переславлі 6 грудня 2012 року в день пам’яті святого благовірного князя. Колекція музею невелика і розділена на кілька експозицій. Представлені експонати, вік яких сягає понад 700 років, дозволяють поринути в далеке минуле, уявити, як жили люди ще в XII-XIV століттях. Макети демонструють, як виглядав Переславль в XII-XIII століттях, у що були одягнені російські ратники, лицарі Тевтонського ордена, а також татаро-монголи.
Ростовський кремль ( Ростов Великий )) колишня резиденція митрополита Ростовської єпархії, розташована в центрі Ростова на березі озера Неро.
Музей фініфті Фініфть — емаль, якою покривають візерунки на металевих виробах і порцеляні. Музей унікального народного промислу — ростовської фініфті. Розташовується при фабриці «Ростовська фініфть».
Музей Царівни-жаби перший казковий музей в місті Ростові Великому. Його відкриття відбулося 23 березня 2012 року за гостьовому будинку «Царівна-жаба» , в будинку будівлі 1790 -х років, який належав ростовським купцям Малишевим.
Музей історії міста Ярославля (Ярославль) Музей відкрився в 1985 році як філія Ярославського історико-архітектурного музею-заповідника. У 1998 році він став самостійним муніципальним музеем. Музей розташовується в двоповерховій будівлі колишньої садиби купця Кузнєцова, що знаходиться в історичному центрі міста на Волзькій набережній.
Музика і час приватний музей в місті Ярославлі. У музеї представлені дзвони і дзвіночки, годинник, музичні інструменти, праски, самовари, музичні шкатулки, патефони, старовинні пластинки. Творець і директор музею — актор-фокусник і колекціонер Джон Мостославский. Музей відкрився в листопаді 1993 року і вважається першим приватним музеєм пострадянської Росії.
Резиденція Государині Головною Масляної Країни єдиний інтерактивний музей подібної тематики в Росії. Місто Ярославль є місцем проведення одного з найвідоміших російських свят — Масляної. Щорічно в Ярославлі проходить головна подія святкового тижня — Головна Масляна країни. Свято Масляної це цілий тиждень фольклорних подій: народних гулянь, пісень, танців, ігор і традиційної Російської кухні. Резиденція — частина унікального рубленого міста, відтвореного за кресленнями і збереженим кінофільмів, 1913 року, який був побудований на честь останнього візиту імператорської сім’ї і царя Миколи II в Ярославль.
Церква Іоанна Предтечі в Толчкові один з найвідоміших пам’ятників ярославської архітектури. Об’єкт культурної спадщини (пам’ятка історії та культури) федерального значення.
Костромська слобода (Кострома) Костромський архітектурно-етнографіч ний і ландшафтний музей-заповідник. Один з найстаріших музеїв під відкритим небом Росії.
Лапа Парк Контактний зоопарк «Лапа Парк». Територія вільного спілкування з тваринами «Лапа Парк» розташований в тихому житловому секторі в межах міста. Серед мешканців зоопарку миші, єнот, канарки, шиншили і багато інших. Відвідувачі можуть потримати на руках і сфотографувати тварин.
Іпатіївський монастир біля міста Костроми, между річкамі Волгою и Костромі. Храм Закладення татарським мурзою Четом, родоначальником роду Годунова, Який втік Із Золотої Орди до Івана Калити и прийнять у Москві християнство під ім’ям Захарія. Перша згадка монастиря у літопісах — в 1432 году.
Пам’ятник Івану Сусаніну монумент, споруджений в Костромі в 1851 році на честь легендарного подвигу під час Смутного часу.
Іванівський зоопарк (Іваново) Нині в колекції зоопарку налічується понад 150 видів тварин і понад 800 примірників. Щорічно зоопарк відвідує майже 100 тисяч ивановцев і гостей міста.
Музей першої Ради є підрозділом Іванівського державного історико-краєзнавчого музею імені Д. Г. Буриліна.
Будинок-музей родини Бубнова присвячений історії сім’ї Бубнова і окремо революціонера Андрія Сергійовича Бубнова; є підрозділом Іванівського державного історико-краєзнавчого музею імені Буриліна
Їжак в тумані У 2015 році з’явилася нова визначна пам’ятка — пам’ятник одного з найулюбленіших в Росії персонажів дитячих мультфільмів — «Їжачок в тумані» . Автор творіння — Володимир Волков
Музей дерев’яного зодчества і селянського побуту (Суздаль) Музей дерев’яного зодчества дає уявлення не тільки про сільську архітектуру, але і про побут російських селян. Сюди перевезені хата селянина-середняка з с. Ількіно, двоповерховий будинок заможного селянина, хата з м. Каменєва, прикрашена багатим різьбленням.
Музей воскових фігур це московський музей, вивезений зі столиці. Історія останнього почалася з 1990 року, з маленькою виставки в Сокільниках. Та сама, перша московська виставка складалася всього з дев’яти фігур російських і радянських правителів. І сьогодні головна музейна експозиція називається «Історія Росії в особах» . Тут на площі 200 кв. м в трьох залах виставлені переважно вітчизняні персоналії за період з 9 століття по 20 століття.
Архієрейські палати архітектурний комплекс, що сформувався протягом XV-XVIII ст. як житловий будинок для суздальських церковних владик. Основна будівля тісно пов’язане з собором, як в композиційному, так і в побутовому відношенні. В даний час в палатах розташований музей і ресторан.
Золоті ворота (Владимир) Видатна пам’ятка давньоруської архітектури. Пам’ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Побудовано в 1164 році при Володимирському князьові Андрю Боголюбському. Крім оборонних цілей ворота мали також і тріумфальний характер. Вони оформляли парадний вхід в найбагатшу князебоярську частина міста.
Патріарший сад Є окрасою міста. Завдяки унікальному ландшафту та мікроклімату тут вдалося створити багатющу колекцію рослин. За переказами, сад був закладений ще в другій половині XII ст. князем Андрієм Боголюбським, над ним височів княжий двір. Існує версія, що вишневі дерева, без яких зараз неможливо уявити Володимир, були привезені князем з Києва, а з ними — і традиція розбивати вишневі сади на князівських дворах і в монастирях
Водонапірна вежа пам’ятник інженерно-технічної і промислової архітектури регіонального значення, музей. Будівля була побудована в 1912 році за проектом С. М. Жарова і втратило свою утилітарну функцію до 1950 -их рр. в зв’язку з реконструкцією водонапірної системи міста. З 1975 р в башті розміщується експозиція «Старий Владимир» .
Будинок-музей пряника Один з наймолодших музеїв міста Володимира. Мета — розповісти, що таке справжній російський пряник, відродити старовинні рецептури, відродити найдавніші російські традиції. У музеї представлена історія старовинних ласощів, що прийшла до нас через століття.
Московський кремль (Москва) Найдавніша частина Москви, головний суспільно-політичний, духовно-релігійний і історико-художній комплекс столиці Росії, офіційна резиденція президента Російської Федерації.
Красна площа головна площа Москви, розташована в центрі міста. Назва походить від давньоруського «красний» — гарний, красивий. Довжина площі 330 метрів, ширина 70 метрів. .
Большой театр Державний академічний Большой театр Росії, Державний академічний театр опери та балету Росії, або просто Большой театр — найбільший в Росії та один з найвагоміших театрів опери та балету.
Третьяковська галерея Всеросійське музейне об’єднання «Державна Третьяковська галерея» належить до найбільших музеїв світу. Тут знаходяться унікальне зібрання російських ікон, представлені роботами Андрія Рубльова, Феофана Грека і Діонісія. Найкращими творами Ореста Кипренського, Василя Тропініна, Віктора Васнецова, Олександра Іванова, Карла Брюллова представлений російський живопис початку XIX століття. У колекції галереї — найкращі твори передвижників Крамського, Перова, Маковського, Ге, Саврасова. Прикрасою зборів є зали Рєпіна, Сурікова, Левітана, Серова, Шишкіна, Верещагіна.
Парк Горького Центральний парк культури і відпочинку імені Горького. Заснований 12 серпня 1928 року. У парку знімався епізод фільму «Діамантова рука» У 1987 році в парку знімався фінальний епізод фільму Сергія Соловйова «Асса» , коли група Кіно виконує пісню «Хочу перемен» . Для зйомок було організовано безкоштовний концерт в Зеленому театрі парку
Державний універсальний магазин Великий торговий комплекс в центрі Москви, який займає цілий квартал Китай-міста і виходить головним фасадом на Красну площу. Будівля, побудована в псевдо-руському стилі, є пам’яткою архітектури федерального значення. Знаходиться в оренді до 2059 року біля російської компанії роздрібної торгівлі, яка спеціалізується на продажу предметів розкоші
Державний музей образотворчих мистецтв імені А. С. Пушкіна Музейний комплекс, що володіє одним з найбільших в Росії художніх зібрань зарубіжного мистецтва. Сьогодні в його колекції знаходиться близько 700 тисяч творів різних епох, починаючи з Давнього Єгипту і античної Греції і закінчуючи початком XXI століття
Воробйові гори Одне з найкрасивіших місць в Москві, традиційне місце для відвідин туристів. Високий правий берег Москви-ріки у всі часи привертав густим лісом, складним рельєфом і чудовою панорамою, що відкривається на річку. Воробйовими горами це місце називають з XV століття. Дружина Московського князя Василя I велика княгиня Софія Вітовтівна купила село у бояр Воробйових. Відтоді воно стало палацовим.
Мавзолей Леніна Усипальня Володимира Леніна, провідника жовтневого перевороту і першого керівника Радянської держави. Після смерті Леніна на чолі комісії ЦВК СРСР з організації його похоронів був поставлений Дзержинський. Він наполіг на бальзамуванні тіла померлого вождя, під його керівництвом в найстисліші строки був побудований мавзолей.
Меморіальний музей космонафтики Задум створення музею належав Головному конструктору ракетно-космічних систем С. П. Корольова. Музей був урочисто відкритий 10 квітня 1981 року до 20 -річчя польоту в космос Ю. О. Гагаріна. У фондах музею дбайливо зберігаються зразки космічної техніки, особисті речі діячів ракетно-космічної галузі, архівні документи, кіно- і фотоматеріали, предмети нумізматики, філателії, філокартії і фалеристики, твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв
Патріарші пруди Загальна назва єдиного зі збережених до нашого часу ставка, навколишнього його скверу і житлового мікрорайону. Назва «Патріарші пруди» у множині нагадує, що в цьому місці був не один, а кілька ставків. Весь парковий комплекс займає 2, 2 гектара, з яких доріжках і майданчикам відведено 6323 м², а зеленим насадженням — 7924 м². Площа самого ставка на сьогоднішній день становить 0, 0099 км. Дія роману Михайла Булгакова починається на Патріарших ставках
Цар-дзвін великий бронзовий дзвін, відлитий російськими майстрами Іваном та Михайлом Маторіними у 1733 -1735 роках на Гарматному дворі за указом імператриці Анни Іванівни. Пам’ятка московського ливарного мистецтва XVIII століття.
Казанський собор православний храм перед монетним двором на розі Червоної площі і Микільської вулиці в Москві. Головний престол освячений на честь Казанської ікони Божої Матері
Робітник і колгоспниця видатний пам’ятник монументального мистецтва, «ідеал і символ радянської епохи» , що являє собою динамічну скульптурну групу з двох фігур з піднятими над головами серпом і молотом. Автор — Віра Мухіна. Висота близько 25 м
Парк Сокольники парк на території району Сокольники на північному сході Москви. У парку знаходиться ряд спортивних об’єктів, найбільші з них — фізкультурно-оздоровчий комплекс «Сокольники» , центр спортивних розваг на відкритому повітрі «Лідер» , тенісний містечко. Організований прокат веломобілів, велосипедів, Сегвея і різного спортивного інвентарю. Є зони активного відпочинку: скейт-парк, скалодром, найбільша в Москві крита картингова траса з треком завдовжки 450 м, зона активного відпочинку «Панда. Парк» .
Музей Матрьошки є філією Фонду народних промислів. Почав свою роботу нещодавно, в 2001 році, але перша матрьошка, яка називається «Мотря» або «Матрьошка» була зроблена саме в цій будівлі понад 100 років тому. Нехитра, яскрава, весела матрьошка стала одним з головних національних символів Росії.
ВДНГ Виставка досягнень народного господарства — це найбільший багатофункціональний виставково-конгресовий і рекреаційний комплекс Москви, який займає територію понад 235 гектарів. Щорічно його відвідують понад 20 мільйонів москвичів і гостей століци. Сьогодні ВДНГ повертає статус найкращого виставковому майданчику країни і самого популярного рекреаційно-освітнього центру, де можна не тільки добре відпочити, але й отримати нові знання. Їх унікальним джерелом, звичайно, є сама Виставка досягнень народного господарства, що працює як Музей під відкритим небом.
Москваріум відкритий океанаріум, побудований в Москві на території ВДНГ і розташований біля павільйону «Космос» . Океанаріум був побудований в рамках програми реставрації та комплексного розвитку території ВДНГ.
Ермітаж (Санкт-Петербург) один із найбільших у світі художніх і культурно-історичних музеїв. Виник в 1764 як приватне зібрання Катерини II. Містить колекції пам’ятників культур Стародавнього та Далекого Сходу, Давнього Єгипту, Античності та Середньовіччя, мистецтва Західної і Східної Європи, археологічних та мистецьких пам’яток Азії, слов’янської культури VIII — XIX століть.
Храм Спаса-на-Крові православний меморіальний однопрестольний храм в ім’я Воскресіння Христового; споруджений в пам’ять того, що на цьому місці 1 березня 1881 року в результаті замаху був смертельно поранений імператор Олександр II (вираз на крові вказує на кров царя). Храм був споруджений як пам’ятник царю-мученику на кошти, зібрані по всій Росії.
Невський проспект головна магістральна дорога Санкт-Петербурга. Завдовжки 4, 5 км, простягається від Адміралтейського проспекту до площі Олександра Невського
Казанський собор один з найбільших православних храмів Санкт-Петербургу. Кафедральний собор міста. Довгий час був місцем зберігання однієї з головних святинь Російської Церкві — ікони Казанської Божої Матері, знайденою за Івана Грозного незабаром після завоювання Казані
Маріїнський театр опери та балету в Санкт-Петербурзі, один із найвідоміших російських театрів. Веде свою історію від заснованого в 1783 за наказом імператриці Катерини Власне Маріїнський театр, названий так по імені дружини Олександра ІІ імператриці Марії Олександрівни, відкрився 2 жовтня 1860 року оперою Михайла Глінки «Життя за царя» .
Літній сад палацово-парковий ансамбль в історичному центрі Санкт-Петербурга, що виник на початку 18 ст. і змінювався згідно з панівною модою протягом трьох століть. Засновником саду був російський цар Петро І
Музей Фаберже приватний музей в Санкт-Петербурзі, розташований в Палаці Наришкіних-Шувалових. Володіє унікальними зборами російського ювелірного та декоративно-прикладного мистецтв XIX-XX ст. Найбільш відомі предмети в колекції музею — 9 імператорських великодніх яєць, створених фірмою Карла Густава Фаберже. У колекції музею, в тому числі, знаходиться перше і останнє з імператорських яєць.
Мідний вершник кінний пам’ятник Петру І у Санкт-Петербурзі, споруджений 1782 року з нагоди сторіччя від часу сходження Петра І на престол Російської імперії. Це перший кінний пам’ятник у Росії та найвідоміший монумент Петра І.
Канал Грибоєдова канал в Санкт-Петербурзі, що бере початок від річки Мийки у Марсового поля і впадає в Фонтанку у Мало-Калінкіна мосту. Довжина каналу становить 5 км, ширина — 32 м, глибина — до 3, 5 м
Михайлівський замок колишній імператорський палац в центрі Санкт-Петербурга, на рубежі XVIII-XIX століть побудований як замок на воді на замовлення імператора Павла I і став місцем його смерті. Ця будівля — найбільший архітектурний пам’ятник, завершальний собою історію петербурзького зодчества XVIII століття
Будиночок Петра I перша споруда в Санкт-Петербурзі, літнє житло царя Петра I в період з 1703 по 1708 роки. Цей невеликий дерев’яний будиночок був побудований солдатами-теслями всього за три дні У 1930 році в будиночку був відкритий музей, де представлені артефакти тієї епохи і справжні речі самого Петра.
Дворцовий міст розвідний міст через річку Неву (Велику Неву). Поєднує центральну частину міста (Адміралтейський острів) і Васильєвський острів. Один із символів міста.
Музей Мамонта (Якутськ) Всесвітній Музей мамонта був створений в 1991 році. Музей активно займається науково-дослідницькою роботою, виконує міжнародні та республіканські наукові проекти за унікальними знахідками, організовує польові роботи на місцезнаходження мамонтової фауни.
Музей музики і фолькльору народів Якутії У зборах музею зберігаються унікальні зразки якутських народних музичних інструментів, створені знавцями старовини, які викликали великий інтерес і стали зразками для сучасної якутської музичної культури. У фонді фольклорних аудіозаписів зберігаються матеріали експедиційних зборів співробітників музею, науковців-фольклористів, фольклорних концертів. Фонд грамзаписів містить одиничні екземпляри серійних випусків грамплатівок з виконанням народного епосу саха — олонхо, якутських народних пісень.
Пам’ятник Каріна і Найда На привокзальній площі аеропорту Якутська встановлена скульптура, присвячена порятунку 4 -річної Каріни Чікітовой. Дівчинка вижила після 11 днів поневірянь по тайзі. Врятуватися їй допоміг вірний друг, щеня по кличці Найда, яке побігло в ліс за маленькою господинею і зігрівало її своїм тілом в холодні ночі.
Хабаровський краєзначий музей ім. Н. І. Гродеково (Хабаровськ) Хабаровський краєзнавчий музей заснований в 1894 році Приамурським генерал-губернатором М. І. Гродеково. У фондах музею зберігаються великі природно-наукові, ентомологічні, етнографічні, археологічні колекції; зібрані рідкісні книги, ордена і медалі, монети, паперові банкноти, предмети техніки і побуту.
Острів Попова (Владивосток) невеликий острів в затоці Петра Великого Японського моря. Названий на честь адмірала Андрія Олександровича Попова. Існує легенда, що у 1880 -их роках бухта Алексєва була базою для піратів, а під час війни сам острів був «жіночою зоною» .
Владивостокська фортеця комплекс унікальних довготривалих оборонних споруд, побудований в кінці XIX — початку XX століття у Владивостоці і його околицях. При будівництві був врахований досвід Російсько-японської війни, тому фортеця є найбільш укріпленої з усіх фортець, що будувалися і перебудовувалися в даний час.
Музей бурштину (Калінінград) Музей бурштину був створений в Калінінграді тому, що недалеко, в селищі Янтарному, знаходиться найбільше (з розвіданих) родовище балтійського самоцвіту — понад 90% світових запасів
Бранденбурзькі ворота одні з семи збережених міських воріт Калінінграда. Розташовані у закінчення вулиці Багратіона, що переходить далі в вулицю Суворова (колишня Берлінська), на кордоні історичного міського району «Хаберберг» . Бранденбурзькі ворота — єдині міські ворота Калінінграда, які досі використовуються за прямим призначенням.
Музей Світового океану перший в Росії комплексний мариністичний музей. Має експозиції, присвячені судноплавству, морській флорі і фауні, геології та гідрології світового океану, а також мариністичного бібліотеку і діюча екологічна станцію.
Кафедральный собор недіючий кафедральний собор, розташований в історичному районі міста Калінінграда – Кнайпхоф. В даний час собор є одним із символів міста Калінінграда. Служби в соборі не проводяться, будівля використовується для розміщення музейних експозицій та проведення концертів. Діють євангельська і православна каплиці.
Замок Кенігсберг замок Тевтонського ордену в Кенігсберзі (Калінінград), званий також Королівським замком. Закладено 1255 року чеським королем Оттокаром II Пржемислом. Поряд з Кафедральним собором був найважливішою і найдавнішою пам’яткою міста
ПОДІЄВИЙ ТУРИЗМ
Свято Літа “ Ысыхак ” (” ( Якутія) 21 -22 червня
Міжнародний фестиваль «Мода і стиль у фотографії» (Москва) (з 27 січня по 26 лютого)
Всеросійський Військово-історичний фестиваль «День Бородіна» (Бородіно) (3 -4 вересня)
Військово-історичний фестиваль «Поле Куликове» (Тульська обл) (третя неділя вересня)
Міжнародний фольклорний фестиваль «Світове село» (Рощино) (серпень)
Кінно-театралізованого шоу (лицарський турнір) в замку «Левова голова» (Сукко)
Кінофестиваль «Кінотавр» (Сочі) 4 червня
Міжнародний фестиваль квітів (Санкт-Петербург)
Курорти Росії
““ Аси” бальнеотерапевтичний передгірний курорт лісової зони в Белорецкому районі Башкортостану. Розташований в селі Аси. Біля курорту розташована гірськолижна траса «Аси-Тау»
«Чехово» Кліматокумисолікувальний курорт. Курорт розташований на схилах Бугульминско-Белебеевско й височини на висоті 280 м. Зима помірно-холодна, середня температура січня становить -15 ° C. Літо тепле, сухе з переважанням сонячної погоди. Середня температура липня +19 ° С. Основні природні лікувальні фактори — клімат і кумис.
Всесезонний гірськолижний курорт «Архиз» сучасний всесезонний туристично-рекреаційний курорт, що поєднує зимові та літні види туризму
““ Лаура” лижно-біатлонний комплекс у Адлерському районі Сочі, на якому проходили змагання з біатлону та лижних гонок в рамках зимових Олімпійських ігор 2014 року,
«Сніжком» перший в Росії всесезонний гірськолижний комплекс, розташований в мікрорайоні Павшінская заплава міста Красногорська.
““ Аршан” Бальнеологічний і гірничо-кліматичний курорт.
““ Анапа” Кліматичний і бальнеологічний курорт на березі Чорного моря, переважно дитячий.
““ Геленджик ”” курорт на Чорноморському узбережжі Кавказу.
““ Кисловодськ” Бальнеологічний курорт. Входить до складу еколого-курортного регіону Кавказькі Мінеральні Води
““ П’ятигорськ” Бальнеологічний курорт з радіоактивними мінеральними джерелами
““ Сочі” Всього в Сочі понад 400 установ сфери туризму: 35 баз відпочинку, 16 гостьових будинків, 86 готелів, 4 будинки відпочинку, 17 здравниць, 49 готелів, 76 пансіонатів, 84 санаторії і 3 туристичні бази
Проблеми розвитку туризму Відсутність реальної державної підтримки Невдала пропаганда Невдале брендування Слабкий розвиток провінційного туризму «Феодальна роздробленість» Слабкий розвиток спеціалізованих видів туризму
Дякую за увагу