Лисичка та журавель.ppt
- Количество слайдов: 39
РОЗВИТОК КОМУНІКАТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ НА УРОКАХ ЧИТАННЯ. ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТВОРЧИХ ЗНАХІДОК УЧИТЕЛІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ
Тема уроку: Літературні казки про тварин. Іван Франко «Лисичка і Журавель» .
Мета: Ознайомити учнів із жанром літературної казки; навчити самостійно визначати дійових осіб; інсценізувати частини казки; розвивати вміння читати, аналізувати, порівняти з українською народною казкою ; виховувати любов до рідного слова. Обладнання: слайди , книги Івана Франка , вірші , прислів’я та приказки.
Очікування результатів уроку : 1. Учні читають вголос правильно , свідомо , плавно цілими словами. 2. Визначають складові елементи твору. 3. Виконують спеціальні вправи для розвитку мовлення. 4. Аналізують прочитане. 5. Порівнюють народну та літературну казку.
Хід уроку І. Організаційний момент Дзвоник дзвонить, не стихає, Школярів усіх скликає: – Гей, до класу поспішайте На місця свої сідайте – І урок розпочинайте.
Девіз нашого уроку : Не просто слухати , а чути, Не просто дивитися, а бачити, Не просто відповідати, а міркувати, Дружно і плідно працювати !
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Cьогодні я пропоную вам подорож країною , а якою-ви мені підкажете?
Ми дізнаємось відповідь за допомогою ребуса
ВІДПОВІДЬ : Тож гар не азд, ч асу гає і в м ман вир дрі в уш аєм ку ! КАЗ КА
Коротко про казку Казка народилась у сиву давнину. Вона виникла значно раніше, ніж люди навчилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один одному. Згодом ім'я автора забувалось. Казка ставала народною. На відміну від народних, є казки авторські , написані певною людиною, автори яких відомі. Тому ці казки називають авторськими, або літературними.
Яку авторську казку ми будемо читати ви мені скажете , коли розгадаєте загадку.
Зупинка Гра «Додайте останній склад» Читання чистомовки
Гра «Шифрувальник» — Розшифруй текст про цього птаха.
- Як називається цей птах? Скажіть, будь ласка, до якого типу належить прочитаний текст: текст-опис , текстміркування, текст-розповідь ?
Народ наш спостережливий, спостерігаючи за цим птахом, він помітив такі прикмети про журавля. Ви їх уважно прочитайте і запам’ятайте! *Журавлі прилетіли — тепло принесли. *Журавлі летять низько — зима вже близько. *Журавлі летять високо — зима ще далеко. *Ранній приліт журавлів — на ранню весну.
Зупинка сторінками поезії , де діти підготували віршики про Лисичку і Журавля.
ІІІ. Опрацювання казки Івана Франка "Лисичка і Журавель". Хто Франко? Ми всі це знаєм! Всі Франка ми величаєм: - Він великий наш казкар, поет. Гляньте — ось його портрет!
Іван Франко писав не тільки казки , а й вірші та оповідання. Він написав дуже багато творів для дітей. У селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту 27 серпня 1856 року, у родині Яця з Гори, відомого на всю округу коваля, народився рудоволосий, ясноокий хлопчик. Батьки не могли натішитися сином. Хлопчик зростав розумною, допитливою дитиною. Цілими днями він бігав по полю, по луках, понад гірською річечкою з високими берегами і кам'янистим дном. Його цікавило все: чому сонце маленьке, коли казали, що воно велике? Про що шепоче листя на осиці? Про що розмовляють між собою лісові звірі? Над усім задумувався хлопчик. На ці та інші питання малий Іван міг одержати відповідь у батьківській кузні, що стояла на околиці села понад шляхом. Про це та про інше І. Франко згадує у своїх творах. У 1879 році Іван Франко відвідав с. Нова Скварява і гостював у сина священника Осипа Олеськіва. Красу природи нашого села Іван Якович Франко описував у своїх творах.
Зупинка театральна. Театр -це установа , що здійснює сценічні вистави. Де ми з вами побуваємо і пригадаємо українську народну казку «Лисичка і журавель» . Інсценізація казки.
Словникова робота. Тлумачення незрозумілих слів і виразів. Призволяйся — пригощайся. Облизня спіймавши — залишитися ні з чим. Подружилися— можна сказати так: потоваришували, заприятелювали. Почастую- нагодую. Не погордуй - прийди у гості. Пісним голосом – сумним.
Читання казки «Лисичка і Журавель» . - Як можна охарактеризувати Лисичку? Яка вона? - Як можна охарактеризувати Журавля? Який він? Проведемо дослідження: Де живе? До якої природи належить?
Тест - гра « Чи уважно ти читав ? »
IV Поділ казки на логічно-завершені частини. Стислий переказ кожної частини.
Приказки до казки v Наварив каші, тепер їж. v Їж сама, мила, коли таке зварила. v Як посолиш, так і їстимеш. v Сама собі зварила, сама і поїм. v Уміла варити та не вміла подавати. v Зварив кашу, то не жалій масла. v Зварив кашу, так і їж. v З ними каші не звариш.
V. Підсумок уроку. Галерея казок Івана Франка. (відгадайте казку)
Домашнє завдання : I. Підготувати 2 загадки про героїв казки І. Франка «Лисичка і Журавель» . II. Читати казку «Лисичка і Журавель» .
Лисичка та журавель.ppt