Скачать презентацию РОЗВАЛ і СХОДЖЕННЯ КОЛІС Ліві і праві Скачать презентацию РОЗВАЛ і СХОДЖЕННЯ КОЛІС Ліві і праві

23.РОЗВАЛ, СХОДЖЕННЯ.ppt

  • Количество слайдов: 22

РОЗВАЛ і СХОДЖЕННЯ КОЛІС РОЗВАЛ і СХОДЖЕННЯ КОЛІС

Ліві і праві колеса кожного ведучого моста повинні котитись по паралельним (або еквідистантним) траєкторіям Ліві і праві колеса кожного ведучого моста повинні котитись по паралельним (або еквідистантним) траєкторіям без бічного проковзування. Це можливо лише за умови, що обертання коліс відбувається у паралельних вертикальних площинах.

При жорсткому зв’язку між лівим і правим колесами ця умова завжди виконується “сама по При жорсткому зв’язку між лівим і правим колесами ця умова завжди виконується “сама по собі”- завдяки жорсткому кріпленню коліс до моста чи до несучої системи

У всіх інших випадках (коли колеса є керованими або мають незалежну підвіску) колеса весь У всіх інших випадках (коли колеса є керованими або мають незалежну підвіску) колеса весь час змінюють своє положення у просторі залежно від умов руху (швидкості, навантаження тощо).

Це призводить до того, що кожне колесо намагається котитись по “своїй” дузі, яка не Це призводить до того, що кожне колесо намагається котитись по “своїй” дузі, яка не є еквідистантною іншим дугам, внаслідок чого виникає бічне ковзання коліс та виляння автомобіля по дорозі. Воно спричиняє погіршення керованості автомобіля, а також збільшення опору його рухові, прискорене зношування шин, зростання витрати палива.

Щоб усунути ці недоліки колеса заздалегідь встановлюють у деяке наперед визначене непаралельне положення – Щоб усунути ці недоліки колеса заздалегідь встановлюють у деяке наперед визначене непаралельне положення – таке, яке забезпечить отримання паралельного положення під час руху автомобіля з його нормальним навантаженням і швидкістю.

Існує два види заздалегідь встановлюваного непаралельного положення коліс: розвал і сходження. Розвал – це Існує два види заздалегідь встановлюваного непаралельного положення коліс: розвал і сходження. Розвал – це характеристика непаралельності коліс при погляді на них спереду або ззаду. . Якщо колеса нахилені від автомобіля назовні – розвал називають додатнім.

. Якщо колеса нахилені всередину автомобіля– розвал називають від’ємним. Кожен з видів розвалу має . Якщо колеса нахилені всередину автомобіля– розвал називають від’ємним. Кожен з видів розвалу має свої переваги і недоліки і свою область застосування.

Додатній розвал дозволяє краще розподілити навантаження між підшипниками маточини колеса і тому застосовується на Додатній розвал дозволяє краще розподілити навантаження між підшипниками маточини колеса і тому застосовується на вантажівках і масових легкових автомобілях.

Від’ємний розвал дозволяє покращити керованість і стійкість руху автомобіля на поворотах і тому застосовується Від’ємний розвал дозволяє покращити керованість і стійкість руху автомобіля на поворотах і тому застосовується на спортивних автомобілях і деяких швидкісних легковиках (БМВ тощо).

Сходження – це характеристика непаралельності коліс при погляді на автомобіль зверху. Сходження – це характеристика непаралельності коліс при погляді на автомобіль зверху.

Якщо передні частини коліс зближено – сходження називають додатнім. Якщо передні частини коліс зближено – сходження називають додатнім.

Якщо зближено задні частини коліс– сходження називають від”ємним. Якщо зближено задні частини коліс– сходження називають від”ємним.

Кожен з видів сходження має свою область застосування: 1. Якщо на автомобілі застосовано додатній Кожен з видів сходження має свою область застосування: 1. Якщо на автомобілі застосовано додатній розвал, то колеса намагаються котитись по дугам, що розходяться. Щоб у цьому випадку не виникало бічного ковзання коліс їх слід встановлювати з додатнім сходженням (2… 3 мм);

2. Якщо застосовано від’ємний розвал, то колеса намагаються котитись по дугам, що сходяться. Щоб 2. Якщо застосовано від’ємний розвал, то колеса намагаються котитись по дугам, що сходяться. Щоб у цьому випадку не виникало бічного ковзання коліс їх слід встановлювати з від’ємним сходженням;

3. Якщо колеса є ведучими, то сила тяги намагається примусово повернути їх у положення 3. Якщо колеса є ведучими, то сила тяги намагається примусово повернути їх у положення додатнього сходження. Щоб воно не стало занадто великим, колеса встановлюють у положення нейтрального (ВАЗ-2108 -2115), а то і від”ємного сходження (Таврія, Ока, Москвич-2141 – мінус 1… 3 мм).

Сходження перевіряють за допомогою спеціальної мірної лінійки або на спеціальних високоточних стендах. Регулюють сходження Сходження перевіряють за допомогою спеціальної мірної лінійки або на спеціальних високоточних стендах. Регулюють сходження зміною довжини окремих тяг рульового керування.

Неправильно встановлене сходження можна виявити і без будь-яких приладів: за зношуванням протектора шин з Неправильно встановлене сходження можна виявити і без будь-яких приладів: за зношуванням протектора шин з утворенням “зубчиків”.

Занадто велике додатнє сходження: праве переднє колесо намагається котитись вліво і тому змушене проковзувати Занадто велике додатнє сходження: праве переднє колесо намагається котитись вліво і тому змушене проковзувати вправо. Внаслідок цього на протекторі утворюються зубчики, вістря яких спрямовано вліво.

Занадто велике від’ємне сходження: праве переднє колесо намагається котитись вправо і тому змушене проковзувати Занадто велике від’ємне сходження: праве переднє колесо намагається котитись вправо і тому змушене проковзувати вліво. Внаслідок цього на протекторі утворюються зубчики, вістря яких спрямовано вправо.

КІНЕЦЬ КІНЕЦЬ