Розмноженння в жаб.pptx
- Количество слайдов: 12
Розмноження в жаб Климюк Дмитро
Розмноження у жаб • Розмноження відбувається в березні - червні (зазвичай в кінці квітня - травні) і триває 3 7 (до 14) на добу. в одному водоймищі. Самці активно плавають у воді і іноді виходять на берег. Одну самку часто обхоплюють кілька самців, а іноді обхоплюють навіть риб, мертвих жаб і безхвостих земноводних інших видів. Часто кілька самців намагаються обхопити одну самку, і утворюються великі кулі, що складаються з багатьох жаб (до 20 особин
Розмноженя • Кожна самка відкладає ікру довго, до 6 -24 годину. Ікра відкладається на дно водойми або занурену рослинність. Самці тримаються у воді довше самок. Деякі помічені самці були повторно виловлені в тому ж водоймі через 4 тижні після першої упіймання.
Період розмноження • Розмноження: В період розмноження жаби активні цілодобово. В якості місць розмноження жаби використовують водойми зі слабким плином, джерела, тихі і неглибокі заплави гірських струмків, дрібні і невеликі за розмірами ставки й озерця. Жаби можуть змінювати місця розмноження. Самці можуть вибирати самок і утворювати з ними пари як на суші, так і у воді. Пуголовки з'являються, починаючи з середини травня, при температурі води 17 ° С.
Шлюбні ігри Статевозрілості амфібії досягають найчастіше у 3 -4 -му році. Прокидаючись після сплячки статевозрілі амфібії відразу прагнуть до нерестовим водоймам, де шукають відповідних за розміром партнерів. Для того, щоб привернути увагу самки, самцям доводиться йти на різні хитрощі - вони і співають і танцюють і у всю красуються. Як тільки самка вибирає собі партнера, який їй сподобався, вони шукають місце де відкласти яйця і запліднити іх. Голос. Більшість самців жаб привертають увагу самок свого виду кваканням, яке може бути в одних видів схожим на "трелі" цвіркуна, а в інших на звичне нам гучне "ква-ква". Гучний голос є тільки у самців, а у самок голос або відсутнійабо дуже тіх. . У самців крупніше ока, краще розвинені всі органи чуття і відповідно збільшений мозок, а передні кінцівки прикрашають шлюбні мозолі, які потрібні для того, щоб обраниця не змогла вирватися. Танець. Привертати увагу дам можна і різними рухами. Серед представників цього виду були описані бійки за обраного партнера, як між самцями, так і між самками.
Шлюбні ігри
Заплідненя: зовнішнє • • Зовнішнє запліднення. Такий вид запліднення зустрічається найчастіше. Більш дрібний самець передніми лапами міцно обхоплює самку упоперек тулуба і запліднює ікру, яку та виметивает. Ця поза називається амплексус і буває трьох видів. У самців у період розмноження часто з'являються спеціальні шорсткі шлюбні мозолі на передніх лапах, які допомагають їм утримуватися на слизькій самиці. У багатьох видів жаб, наприклад, у жаби звичайної , самець може залізти на самку задовго до водойми і їхати на ній багато сотень метрів. Якщо спарювання відбувається у воді, самець може підтискати задні лапи, утримуючи деякий час виметанную самкою ікру, щоб встигнути її запліднити. Нерідко самці плутаються і залазять на самців, яким це явно не подобається. "Жертва" видає спеціальний звук, який супроводжується вібрацією задньої частини тулуба і змушує ошібшегося злізти. Так само можуть вести себе і самки після того, як ікра відкладена, хоча іноді самець сам відпускає самку, відчувши, що її черевце спорожніло і стало м'яким. Часто самкам доводиться активно струшувати з себе самців, які зазівалися, витягаючи задні лапи і перевертаючись на бік.
Зовнішнє запліднення
Запліднення: внутрішнє • • Внутрішнє запліднення. Деякі інші древолази (наприклад, Dendrobates auratus, D. granuliferus), обходяться без амплексуса: самець і самка повертаються головами в різні боки і суміщають клоаки. В такій же позі відбувається внутрішнє запліднення у жаб роду Nectophrynoides, які потім виношують ікру і пуголовків до завершення метаморфоза і народжують повністю сформованих жабят. У самців хвостатих жаб (Ascaphus truei) є спеціальний орган для каплиці.
Внутрішнє запліднення
Відкладання яєць і вилуплення пуголовка • • • Амфібії відкладають ікру, подібно до риб, тому їх яйця (ікра) і зародки позбавлені пристосувань для наземного розвитку (анамніі). Різні види жаб можуть відкладати ікру в абсолютно різні або навіть дивовижні місця: - В норки, скат яких спрямований у воду. Коли пуголовки вилуплюються, то вони скочуються у воду, де відбувається подальший розвиток. - Самка робить пінисті грудки з слизу, зібраної зі своєю шкіри, яку формує в грудки або гнізда, що прикріплюються до нависаючим над водою листю. - Деякі загортають кожну ікринку в окремий лист рослини, що нависає над водою -. На час виношування шлунок відключає вироблення шлункового соку за допомогою простагландину. Протягом усього терміну виношування жабенят а він триває більше півтора місяців - жаба зберігає активність, хоча і нічого не їсть. В цей час вона використовує тільки внутрішні запаси жиру і глікогену, "зберігається" у тварин в печінці. Після цього у жаби абсолютно не залишається жиру під шкірою на животі, а її печінка зменшується в розмірах в три рази. Низька температура затримує розвиток. Якщо погода тепла, яйце багаторазово ділиться і перетворюється на багатоклітинний зародок. Через один-два тижні з ікринки вилуплюється личинка жаби - пуголовок.
Дякую за увагу!
Розмноженння в жаб.pptx