Скачать презентацию РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН ЩО ТАКЕ РОЗМНОЖЕННЯ Розмноження Скачать презентацию РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН ЩО ТАКЕ РОЗМНОЖЕННЯ Розмноження

Розмноження рослин.pptx

  • Количество слайдов: 20

РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН РОЗМНОЖЕННЯ РОСЛИН

ЩО ТАКЕ РОЗМНОЖЕННЯ? Розмноження – це властивість, що притаманна всім живим організмам відтворювати собі ЩО ТАКЕ РОЗМНОЖЕННЯ? Розмноження – це властивість, що притаманна всім живим організмам відтворювати собі подібних.

відтворення собі подібних У ядрі кожної клітини є хромосоми – носії спадкової інформації про відтворення собі подібних У ядрі кожної клітини є хромосоми – носії спадкової інформації про ознаки організму. У молекулах ДНК записаний генетичний код організму. Ген – ділянка молекулах ДНК. Хромосоми складені з молекул ДНК.

Передача спадкової інформації при розмноженні За кількістю хромосом у ядрі клітини бувають: диплоїдними- з Передача спадкової інформації при розмноженні За кількістю хромосом у ядрі клітини бувають: диплоїдними- з подвійним набором хромосом гаплоїдними- з одинарним набором хромосом Отже, основою розмноження є здатність клітин до поділу, завдяки якому спадкова інформація передається наступному поколінню клітин. І ці нові клітини дають початок новому організму.

БІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ РОЗМНОЖЕННЯ ЗАБЕЗПЕЧУЄ: Ø безперервність та спадковість життя; Ø збільшення або підтримання чисельності БІОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ РОЗМНОЖЕННЯ ЗАБЕЗПЕЧУЄ: Ø безперервність та спадковість життя; Ø збільшення або підтримання чисельності організмів; Ø перенесення несприятливих умов довкілля; Ø поширення по планеті.

ФОРМИ РОЗМНОЖЕННЯ Розмноженн я нестатеве поділ клітин вегетативне статеве без запліднення із запліднення м ФОРМИ РОЗМНОЖЕННЯ Розмноженн я нестатеве поділ клітин вегетативне статеве без запліднення із запліднення м

Нестатеве розмноження Відбувається за участю нестатевих клітин. Нащадки схожі на материнський організм. Нестатеве розмноження Відбувається за участю нестатевих клітин. Нащадки схожі на материнський організм.

Поділ навпіл Це розмноження шляхом утворення з однієї материнської двох дочірніх. Поділ навпіл Це розмноження шляхом утворення з однієї материнської двох дочірніх.

Спора – клітина для розмноження, вкрита товстою оболонкою Спори папороті формуються на нижній частині Спора – клітина для розмноження, вкрита товстою оболонкою Спори папороті формуються на нижній частині листка. Розлітаючись, вони проростають у вологому середовищі У грибів спори формуються на нижній сторони шапки й розносяться вітром Спори цвілевих грибів

НЕСТАТЕВЕ РОЗМНОЖЕННЯ БАГАТОКЛІТИННИХ ЕУКАРІОТ СПОРОУТВОРЕННЯ У ВИЩИХ СПОРОВИХ РОСЛИН НЕСТАТЕВЕ РОЗМНОЖЕННЯ БАГАТОКЛІТИННИХ ЕУКАРІОТ СПОРОУТВОРЕННЯ У ВИЩИХ СПОРОВИХ РОСЛИН

НЕСТАТЕВЕ РОЗМНОЖЕННЯ БАГАТОКЛІТИННИХ ЕУКАРІОТ СПОРОУТВОРЕННЯ У ГРИБІВ НЕСТАТЕВЕ РОЗМНОЖЕННЯ БАГАТОКЛІТИННИХ ЕУКАРІОТ СПОРОУТВОРЕННЯ У ГРИБІВ

СПОРОУТВОРЕННЯ БАКТЕРІЙ У прокаріот спора – це форма перенесення бактеріями несприятливих умов та поширення СПОРОУТВОРЕННЯ БАКТЕРІЙ У прокаріот спора – це форма перенесення бактеріями несприятливих умов та поширення у довкіллі. Спори деяких бактерій здатні витримувати дію високих температур, ультрафіолетове випромінювання, дію дезінфікуючих засобів. Схема будови спори: 1 – екзоспоріум; 2 – шар спорової мембрани; 3 – зовнішня мембрана спори; 4 – кора; 5 – внутрішня мембрана спори; 6 – місце розміщення бактерії.

ЗНАЧЕННЯ НЕСТАТЕВОГО РОЗМНОЖЕННЯ Ø Ø Ø Збільшення або підтримання кількості особин; Збереження спадкового матеріалу ЗНАЧЕННЯ НЕСТАТЕВОГО РОЗМНОЖЕННЯ Ø Ø Ø Збільшення або підтримання кількості особин; Збереження спадкового матеріалу – дочірні особини є копіями батьківських; Перенесення несприятливих умов довкілля.

ВЕГЕТАТИВНЕ РОЗМНОЖЕННЯ - це розмноження відокремленими від материнського організму багатоклітинними частинами або вегетативними органами ВЕГЕТАТИВНЕ РОЗМНОЖЕННЯ - це розмноження відокремленими від материнського організму багатоклітинними частинами або вегетативними органами рослин. В основі цього розмноження лежить явище регенерації.

ЗНАЧЕННЯ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ Ø Ø Збереження спадкової інформації материнської особини у дочірніх; Одержання великої ЗНАЧЕННЯ ВЕГЕТАТИВНОГО РОЗМНОЖЕННЯ Ø Ø Збереження спадкової інформації материнської особини у дочірніх; Одержання великої кількості дочірніх особин з материнської особини; Збільшення кількості особин виду; Поширення і зайняття нових територій.

Статеве розмноження квіткових рослин У квіткових рослин органом статевого розмноження є квітка. Статеві клітини Статеве розмноження квіткових рослин У квіткових рослин органом статевого розмноження є квітка. Статеві клітини - гамети є гаплоїдними. У квітці є жіночій орган – маточка. У зав'язі маточки формуються жіночі гамети – яйцеклітини. Чоловічими органами квітки є – тичинки. У пиляках дозріває пилок, у якому є чоловічі гамети – спермії. Перед заплідненням у квіткових рослин відбувається запилення – перенесення пилку з тичинок на приймочку маточки.

Статеве розмноження Рослина, на якій є статеві органи, у яких утворюються обидва типи гамет Статеве розмноження Рослина, на якій є статеві органи, у яких утворюються обидва типи гамет називається двостатевою та однодомною. Рослина, на якій є статеві органи, у яких утворюється один тип гамет називається одностатевою та дводомною.

Статеве розмноження Запліднення – це один з найважливіших процесів статевого розмноження. Його можна розділити Статеве розмноження Запліднення – це один з найважливіших процесів статевого розмноження. Його можна розділити на декілька фаз: запилення, проростання пилку, ріст пилкової трубки і власне запліднення. Послідовність фаз: 1). Запилення- перенесення пилкових зерен на приймочку маточки. Розрізняють само запилення і перехресне запилення. 2). Запліднення – злиття чоловічої статевої клітини з жіночою.

С т а т е в е Беруть учать 2 особини: материнська та батьківська С т а т е в е Беруть учать 2 особини: материнська та батьківська Ознаки нащадків не ідентичні батьківським за участі статевих клітин (гамет) більшість тварин і рослин Н е с т а т е в е Бере учать 1 особина: материнська Ознаки нащадків ідентичні материнській особині за участі клітин тіла бактерії, гриби, рослини, деякі тварини

Домашнє завдання 1. опрацювати параграф 16. 2. заповнити таблицю «Порівняльна характеристика типів розмноження» Домашнє завдання 1. опрацювати параграф 16. 2. заповнити таблицю «Порівняльна характеристика типів розмноження»