Скачать презентацию Розмноження й розвиток ссавців Однопрохідні й сумчасті ссавці Скачать презентацию Розмноження й розвиток ссавців Однопрохідні й сумчасті ссавці

Урок 50 Размножение и развитие млекопитающих.Ppt

  • Количество слайдов: 13

Розмноження й розвиток ссавців. Однопрохідні й сумчасті ссавці Розмноження й розвиток ссавців. Однопрохідні й сумчасті ссавці

Основні прогресивні ознаки ссавців: - відносна сталість температури тіла; - волосяний покрив; - чотирикамерне Основні прогресивні ознаки ссавців: - відносна сталість температури тіла; - волосяний покрив; - чотирикамерне серце; - наявність складної нервової системи; - наявність диференційованих зубів; - турбота про потомство (у тому числі вигодовування дитинчат молоком).

Розмноження Статеві залози ссавців — парні сім’яники та яєчники. Запліднення внутрішнє. Як і зародок Розмноження Статеві залози ссавців — парні сім’яники та яєчники. Запліднення внутрішнє. Як і зародок птахів і рептилій, зародок ссавців утворює зародкові оболонки (амніон, алантоїс і хоріон). Розвиток зародка відбувається в яйці, сумці або матці. У всіх плацентарних і деяких сумчастих ссавців зародок утворює спеціальний орган — плаценту, що забезпечує його зв’язок з організмом матері. Плацента забезпечує живлення зародка й виводить із його організму продукти обміну.

Під час зародкового розвитку ссавців у тілі самки формується плацента, або дитяче місце. Плацента Під час зародкового розвитку ссавців у тілі самки формується плацента, або дитяче місце. Плацента - це орган, який забезпечує зв'язок між організмом матері та зародком. У плаценті кровоносні судини матері та зародка переплітаються, і між ними встановлюється тимчасовий зв'язок. Тобто кров матері та плоду не змішується, а газообмін та обмін речовин між організмом матері й плоду відбувається через стінки їхніх кровоносних судин. Плацента виконує також захисну функцію, запобігаючи проникненню хвороботворних мікроорганізмів і багатьох отруйних речовин. Термін вагітності (тобто період розвитку зародка в організмі матері) ссавців, що мають добре розвинену плаценту, для кожного виду постійний і становить від 11 -40 діб (у мишоподібних гризунів) до 22 -24 місяців (у слонів).

Статева система Статева система

Розвиток Залежно від особливостей розмноження й розвитку ссавців поділяють на три групи: яйцекладні, сумчасті Розвиток Залежно від особливостей розмноження й розвитку ссавців поділяють на три групи: яйцекладні, сумчасті та плацентарні. Яйцекладні Самки відкладають яйця. Вони довше, ніж у плазунів, перебувають у статевих шляхах, і значну частину розвитку зародок проходить в організмі матері. Дитинчата, що вилупилися з яєць, вигодовуються молоком. Справжніх сосків не мають, залози відкриваються окремо одна від одної на залозистих полях черева самки.

Сумчасті Плацента погано розвинена, ембріон живиться переважно за рахунок жовтка яйця. Завершується розвиток у Сумчасті Плацента погано розвинена, ембріон живиться переважно за рахунок жовтка яйця. Завершується розвиток у сумці матері. Є справжні соски. Живлення зародка молоком пасивне. Молоко впорскується в рот дитинчати в результаті скорочення спеціального м’яза матері. Плацентарні Плацента добре розвинена. Дитинчата народжуються більш розвиненими, ніж у сумчастих, і здатні самостійно ссати молоко.

Турбота про потомство Тією чи іншою мірою всі ссавці піклуються про потомство. Вона полягає Турбота про потомство Тією чи іншою мірою всі ссавці піклуються про потомство. Вона полягає у вигодовуванні, обігріві, захисті й догляді дитинчат.

Яйцекладні тварини Проєхидна Качкодзьоб Єхидна Яйцекладні тварини Проєхидна Качкодзьоб Єхидна

Кенгуру Коала Опосум Вомбат Сумчасті тварини Кенгуру Коала Опосум Вомбат Сумчасті тварини