T1_Zakon_baza_ZSU.ppt
- Количество слайдов: 44
Розділ 1. Збройні Сили України на захисті Вітчизни Тема: Збройні Сили України – військове формування держави
Душа – богу, сердце – женщине, долг – Отечеству, честь – никому.
Державно-правовим підгрунтям військового законодавства є Конституція України (28 червня 1996 р. ) Статья 17. Защита суверенитета и территориальной целостности Украины, обеспечение ее экономической и информационной безопасности являются важнейшими функциями государства, делом всего Украинского народа. Оборона Украины, защита ее суверенитета, территориальной целостности и неприкосновенности возлагаются на Вооруженные Силы Украины. Ст. 65. Защита Отечества, независимости и территориальной целостности Украины, уважение ее государственных символов являются обязанностью граждан Украины. Граждане несут военную службу в соответствии с законом.
Правова основа діяльності Збройних Сил України визначаються законодавчими актами: Конституції України 28 червня 1996 р. Закон України “ Про оборону України ” 6 грудня 1991 р. Закон України “ Про Збройні Сили України ” 6 грудня 1991 р. Закон України “ Про загальний військовий обов’язок і військову службу ” 25 березня 1992 р. Статутами Збройних Сил України
• оборона України - система політичних, економічних, соціальних, воєнних, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту; • обороноздатність держави - здатність держави до захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Вона складається з матеріальних і духовних елементів та є сукупністю воєнного, економічного, соціального та морально-політичного потенціалу у сфері оборони та належних умов для його реалізації; •
• Стаття 2. Основи оборони України • Оборона України базується на готовності та здатності органів державної влади, усіх ланок воєнної організації України, органів місцевого самоврядування, єдиної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення, при необхідності, з мирного на воєнний стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.
Основні завдання Збройних Сил України: 1. Стримування і відсіч збройної агресії проти України. 2. Охорона повітряного та підводного простору держави. Крім цього, у межах визначених законодавством , Збройні Сили можуть залучатися: - здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану; - посилення охорони державного кордону; - ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; - надання військової допомоги іншим державам; - для участі у міжнародному військовому співробітництві та міжнародних миротворчих операціях.
Загальне керівництво ЗСУ здійснює Президент України як Верховний Головнокомандувач і Голова Ради Національної безпеки і оборони (РНБО). Президент: - призначає та звільняє вище командування, присвоює вищі військові звання генералів та адміралів; - здійснює керівництво нац. безпекою та обороною, очолює РНБО; - вносить до Верховної Ради подання про оголошення війни , примирення та приймає рішення про використання ЗСУ в разі агресії проти України. Верховна Рада України: - оголошує за поданням президента стан війни та укладення миру; - схвалює рішення президента про використання ЗСУ; - затверджує загальну чисельність та структуру ЗСУ; -схвалює рішення про участь у миротворчих операціях. - Міністерство Оборони: - здійснює безпосереднє керівництво ЗСУ; - визначає чисельність та склад видів і родів військ; - контролює виконання чинного законодавства з питань військової служби.
РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ • Стаття 7. Рада національної безпеки і оборони України • Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері оборони в межах повноважень, визначених Конституцією України та. Законом України "Про Раду національної безпеки і оборони України"
• Стаття 8. Ставка Верховного Головнокомандувача • Для забезпечення стратегічного керівництва Збройними Силами України, іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами в особливий період може створюватися Ставка Верховного Головнокомандувача як вищий колегіальний орган воєнного керівництва обороною держави у цей період. • Стаття 9. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері оборони
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗСУ • Стаття 11. Основні функції Генерального штабу Збройних Сил України • Генеральний штаб Збройних Сил України є головним військовим органом з планування оборони держави, управління застосуванням Збройних Сил України, координації та контролю за виконанням завдань у сфері оборони органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, та правоохоронними органами у межах, визначених цим Законом, іншими законами України і нормативно-правовими актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. • Генеральний штаб Збройних Сил України в особливий період є робочим органом Ставки Верховного Головнокомандувача.
ВІЙСЬКОВИ ФОРМУВАННЯ • Стаття 12. Завдання інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів • Участь в обороні держави разом із Збройними Силами України беруть у межах своїх повноважень інші військові формування, утворені відповідно до законів України, Державна спеціальна служба транспорту, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, а також відповідні правоохоронні органи.
ЦЕНТРАЛЬНИ ОРГАНИ ВЛАДИ • Стаття 13. Діяльність центральних та інших органів виконавчої влади у сфері оборони • Стаття 14. Діяльність Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій у сфері оборони
ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ • • • Стаття 15. Діяльність органів місцевого самоврядування у сфері оборони Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у галузі оборонної роботи забезпечують: підготовку громадян до військової служби, а також загальне військове навчання у воєнний час; приписку громадян до призовних дільниць, військовий облік військовозобов'язаних і призовників; призов громадян на строкову військову службу; направлення громадян на навчальні (або перевірочні) і спеціальні збори; організацію та участь у здійсненні на відповідній території заходів, пов'язаних з мобілізаційною підготовкою, територіальною обороною та цивільним захистом; бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час; проведення мобілізації людських, транспортних та інших ресурсів в особливий період; здійснення контролю за використанням і охороною наданих у встановленому порядку для потреб оборони земельних, водних та інших природних ресурсів згідно із законодавством;
ПІДПРИЄМСТВА, УСТАНОВИ, ОРГАНІЗАЦІЇ • • • Стаття 16. Завдання підприємств, установ та організацій і обов'язки їх посадових осіб у сфері оборони Підприємства, установи та організації усіх форм власності: виконують державні оборонні замовлення, в тому числі проводять наукові дослідження та виконують розробки у сфері оборони, створюють і підтримують у готовності мобілізаційні потужності, зберігають матеріальні цінності мобілізаційного резерву; здійснюють на договірних засадах виробництво і поставки Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, та правоохоронним органам продукції, виконують інші роботи, надають комунально-побутові та інші послуги, що не входять у державне оборонне замовлення; здійснюють згідно із законодавством заходи щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації; забезпечують та беруть участь у здійсненні заходів цивільного захисту.
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Стаття 17. Права та обов'язки громадян України у сфері оборони • Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. • Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством. • Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.
• Громадяни, які проходять державну військову службу та службу у військовому резерві у Збройних Силах України, при виконанні обов'язків служби носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються законом військові звання. Порядок позбавлення військового звання визначається законом. • В умовах воєнного стану відповідно до закону допускається примусове вилучення приватного майна та відчуження об'єктів права приватної власності громадян з наступним повним відшкодуванням їх вартості у порядку та терміни, встановлені Кабінетом Міністрів України.
Структура військової організації України. Президент України Верховний Головнокомандувач Голова РНБОУ Збройні Сили України Служба безпеки України Рада національної безпеки і оборони України (РНБОУ) Прикордонні війська Национальна гвардія України
Президент України Порошенко Петро Олексійович
Закон України «Про Збройні Сили України»
Збройні сили України Зброойні Сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.
Міністр оборони України Полторак Степан Тимофійович
Начальник Генерального штабу Муженко Віктор Миколайович
Організація та структура Збройних Сил України. Президент України Верховний головнокомандувач - Голова РНБОУ Міністерство Оборони Генеральний штаб Види Збройних Сил України Сухопутні війська Повітряні Сили Військово. Морські Сили Спеціальні війська Зв’язку Інженерні РХБЗ РЕБ Топографічна служба Залізничні Тил ЗСУ
Структура Збройних Сил України Генеральний штаб Збройних Сил України Сухопутні війська Повітряні Сили Об'єднане оперативне командування Командування сил підтримки Військово-Морські Сили Об'єднання, з'єднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації, що не належать до видів Збройних Сил
Роди військ Сухопутних військ Механізовані війська Танкові війська Ракетні війська i артилерія Армійська авіація Аеромобільні війська Війська протиповітряної оборони Сухопутних військ
Склад Військово-Морських Сил Надводні сили Берегові ракетні війська Морська авіація Війська берегової оборони Морська піхота
Роди авіації та військ Повітряних Сил Бомбардувальна авіація Транспортна авіація Винищувальна авіація Штурмова авіація Зенітні ракетні війська Розвідувальна авіація Радіотехнічні війська
Організація та структура Збройних Сил України. Організаційне структурування ЗСУ Міністерство Оборони ___________ Генеральний штаб Об’єднання З’єднання і ВВНЗ Військові частини і підрозділи Функціональне структурування ЗСУ Об’єднані сили швидкого реагування Основні сили оборони Стратегічні резерви
Закон України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу»
Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються Законом України “ Про загальний військовий обов’язок і військову службу ” Загальний військовий обов’язок передбачає: 1. Підготовку громадян до військової служби. 2. Приписку до призовних дільниць. 3. Прийняття та призов на військову службу. 4. Проходження військової служби за призовом або за контрактом. 5. Виконання військового обов’язку в запасі. 6. Дотримання правил військового обліку.
Встановлюються такі види військової служби: - строкова військова служба; - військова служба за контрактом солдатів і матросів, сержантів і старшин; - військова служба за контрактом прапорщиків і мічманів; - військова служба (навчання) за контрактом курсантів ВВНЗ, а також ВНП ВНЗ; - військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; - військова служба за призовом осіб офіцерського складу. Строки служби - строкова служба – 18 місяців; - строкова служба для осіб з вищою освітою – 12 місяців; - служба за контрактом – не менш 3 років.
Обов’язки громадян щодо виконання загального військового обовя’зку: -прибувати за викликом військового комісаріату до призовних дільниць для приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку, призову на військову службу або збори. - проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі; - проходити медичний огляд та лікування згідно рішень призовної комісії або військово-лікарняній комісії військового комісаріату; - виконувати правила військового обліку. Поважними причинами неприбуття громадянина до призовної дільниці є: - хвороба громадянина; - смерть або тяжка хвороба близького родича; - перешкоди стихійного характеру.
Підготовка громадян до військової служби передбачає: - допризовну підготовку юнаків; - підготовку призовників з військово - технічних спеціальностей; - підготовку до вступу у вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи ВНЗ; - фізичну підготовку; - лікувально - оздоровчу роботу; - підвищення рівня освітньої підготовки; - вивчення державної мови; - патріотичне виховання.
Підготовку військових кадрів для Збройних Сил здійснюють: -Національний університет оборони України; - Академія сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного; - Харківський університет повітряних сил; - Академія Військово – Морських сил ім. П. С. Нахімова; - Українська військово – медична академія.
Військові навчальні підрозділи ВНЗ: - Факультети військової підготовки: Націоналльного технічного універ. “ХПІ”, Подільського державного аграрно – технічного універ. , Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, Харківського державного універ. будівництва і архітектури, Академії державної податкової служби. - Кафедри військової підготовки: Сумського державного універ. , Національного транспортного універ. , Національної металургійної академії , Національного гірничого універ. , Донецького національного технічного універ. , Івано – Франківського національного технічного універ. нафти та газу, Державної льотної академії. - Кафедри військової медицини: Харківського, Запорізького й Тернопільського державних медичних університетів. - Відділення військової підготовки Васильківського коледжу Національного Авіаційного університету.
ВІЙСЬКОВА ПРИСЯГА — КЛЯТВА НА ВІРНІСТЬ НАРОДОВІ УКРАЇНИ Громадяни України, які призвані або добровільно вступили на військову службу, приймають Військову присягу на вірність народу України, її складають в урочистій обстановці, зі зброєю в руках, біля Бойового прапора військової частини, перед строєм командирів і воїнів. Молодий воїн дає персональну клятву народові України, державі, називаючи своє прізвище, ім'я, по батькові. Я, (прізвище, ім'я та по батькові), вступаю на військовуслужбу і урочисто клянусь народу України завжди бути вірним і відданим йому, сумлінно і чесновиконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно дотримуватись Конституції і законів України, зберігати державну і військову таємницю. Я клянусь захищати українську державу, непохитно стоятина сторожі її свободи і незалежності.
Пільги військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей. • право на працевлаштування після звільнення на тому ж підприємстві, де працював до призову; • звільненим з військової служби надається матеріальна допомога в розмірі місячної заробітної плати, а призваним на військову службу виплачується вихідна допомога в розмірі двомісячної заробітної плати; • військовослужбовці одержують за державний рахунок грошове • забезпечення, майно, житло, харчування; • за період строкової військової служби надається відпустка; • час перебування на військовій службі зараховується до загального й безперервного трудового стажу; • забезпечення безплатною медичною допомогою та безплатним санаторно-курортним лікуванням за наявності медичних показань; • збереження житлового приміщення, яке займають до призову; • особи, призвані на службу в період навчання, при звільненні зараховуються для продовження навчання; • звільнення від прибуткового оподаткування, на грошове забезпечення , яке одержують у військовій частині; • право безкоштовного проїзду міським пасажирським транспортом, відправлення та отримання поштового листа.
T1_Zakon_baza_ZSU.ppt