Рококо.pptx
- Количество слайдов: 15
Рококо Виконала Учениця 11 -А класу Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки Войник Каріна 2013 р.
Стиль Рококо виник у Франції на початку XVIII століття. Основні риси цього стилю – динамічні асиметричні форми, різні завитки, натуралістично виконані пагони квітів і хвилеподібний рослинний орнамент. Росія, фірма срібних справ майстра Морозова, 1908 -1917 рр.
Найбільш поширеним предметом меблів в європейській обстановці початку XVIII століття були безліч різновидів столів і столиків: туалетні, рукодільні , столи - серванти , столи – консолі , ломберні і пр.
Меблі стилю рококо витончена , невелика за розмірами , з округленими кутами і зручна для користування. Характерні вигнуті ніжки , спинки і підлокітники , дивани рясно прикрашені різьбленням і бронзовими накладками у вигляді гірлянд квітів , рослин , раковин , складових своєрідний малюнок орнаменту.
Декор Для декору рококо характерні текучі асиметричні вигини , навмисно антикласичність , натхненні китайськими та індійськими першоджерелами. Модним мотивом стають квітучі китайські дерева , тендітні стовбури яких прикрашають стрічки у постійному русі і квіткові оберемки , падаючі на них. «Закохана пара» . Порцеляна заводу Німфенбург, рококо Німеччини.
Усередині будинок завжди прикрашався настінним живописом. Конусоподібний або овальний звід відокремлювався стукковая орнаментом. Стіни приміщень прикрашають шпалерними развеске - килимами з дивовижними візерунками , розшитими по шовку або атласу. Жермен Бофран, інтер'єр отелю Субіз — зразок стилю французького рококо.
Посуд , яка використовувалася не тільки для сервірування столу , але і для прикраси інтер'єру кімнати , теж ставала тонкої і витонченої. Для цього найчастіше застосовувався фарфор. Та й скло трохи облагородити. Не тільки вази , келихи , фужери , а й статуетки , сюжетні мініатюри , які встановлювали на консольні столи , прикрашали інтер'єр. Віденська порцеляна в стилі шинуазрі, 1799 рік
В якості орнаменту досить часто використовувалися різні переплетення гілок лаврового дерева , пальмових гілок , казкові , витіювато загнуті листя дивовижних рослин. З срібного посуду залишилися тільки дуті чайники і витягнуті кавники з ребристою поверхнею. Віденська порцеляна в стилі шинуазрі, 1799 рік, Музей порцеляни.
Мода в часи рококо акцент робить на ніжні , світлі , пастельні кольори - ніжно -блакитний , блідо – жовтий , рожевий , сіро -блакитний. А в макіяжі всі жінки виглядають виключно двадцятилітніми , молоденькими дівчатами , в цьому їм допомагають рум'яна і пудра.
Цінується в епоху рококо і парфюмерія, активно використовуються аромати, серед жінок широко поширені парфуми - фіалковий корінь, неролі, пачулі, рожева вода. Епоху рококо по праву називають «жіночим століттям» . Саме в стилі рококо чоловіча мода максимально наближена до жіночої.
Чоловічі костюми Чоловіки носять жюстокор. В епоху рококо під жюстокор чоловіки одягали камзол. Чоловічому костюмі з фалд камзола формується « спідниця на обручах » , адже чоловіча мода у всьому прагне наслідувати жіночої.
Чоловіки також носили білосніжні сорочки з мереживними жабо і шийними хустками. Костюм , як і жіночий , рясно прикрашався воланами , гудзиками , стрічками , мереживами. Штани довжиною до коліна , які доповнювали білі панчохи.
Жіночі костюми Жінки як і раніше носять пишні спідниці. Зачіски досягаючи повного абсурду - на головах придворних дам з'являються натюрморти з квітів, стрічок, декоративних шпильок і пір'я, і навіть цілі декоративні човни з вітрилами.
Туфлі носять м'які і низькі, Вони виготовлялися з досить простого матеріалу, але часто були багато прикрашені - стрічки, вишивка, пряжки, дорогоцінні камені.
Посилаючі джерела http: //mylitta. ru/542 -rococo-style. html http: //xreferat. ru/88/1065 -1 -istoriya-stilyarokoko. html http: //uk. wikipedia. org/wiki/%D 0%A 0%D 0%BE%D 0 %BA%D 0%BE%D 0%BA%D 0%BE