ТМ Лапоть Бабинюк, Бура, Лотоцька, Степанець.pptx
- Количество слайдов: 28
РЕЄСТРАЦІЯ ЗНАКУ ДЛЯ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ
ФІРМОВИЙ ЗНАК (МАРКА) - ім'я, термін, символ, знак, малюнок або словосполучення, що за призначенням мають допомагати відрізнити один товар від іншого. ФІРМОВА (МАРОЧНА) НАЗВА - частина марки, яку можна коротко сформулювати ("Ейвон", "Соні", "Шевроле", "Левіс"). ФІРМОВИЙ ЗНАК (ЕМБЛЕМА) - частина марки, що має візуальне відображення, легко запам'ятовується і упізнається, але яку неможливо вимовити (символи фірм «Пума» , «Мерседес» . . . ). ТОРГОВИЙ ОБРАЗ – це персонофікована товарна марка (ідентифікація фірми споживачем за оформленням продукції) ТОВАРНИЙ ЗНАК - це марка або її частина, забезпечені правовим захистом. БРЕНД - товар з усіма його характеристиками; набір характеристик, очікувань, асоціацій, переваг, що сприймаються користувачем і приписуваних їм товару (імідж товару, brand-image) Торгова марка, торговельна марка, товарний знак, знак для товарів і послуг, Trademark – синоніми!
Торговельну марку можна визначити як зареєстроване позначення, за допомогою якого товари або послуги одних осіб відрізняються від однорідних товарів і послуг інших осіб.
• Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг". • Державна служба інтелектуальної власності. • Державний реєстр свідоцтв України на знаки для товарів і послуг ПРАВОВА ОСНОВА
Об’єктом ТМ може бути: слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, • кольори та комбінації кольорів, • а також будь-яка комбінація таких позначень • •
Об’ємні Художні Види ТМ Словесні + Звукові Нюхові Смакові Голографічні Рухові
• Право власності на знак на товари і послуги засвідчується свідоцтвом. • Строк дії свідоцтва становить 10 років від дати подання заявки й продовжується за клопотанням власника свідоцтва щоразу на 10 років.
Зареєстрований знак для товарів і послуг Знак для товарів і послуг в процесі реєстрації
Основні етапи: 1) Вибір класу 2) Попередній пошук 3) Подання заявки 4) Експертиза 5) Видача свідоцтва і публікація
1. Визначення класу Всі види товарів і послуг згруповані в 45 класів Міжнародної класифікації товарів та послуг (МКТП). Важливо правильно визначити клас і можливо врахувати не тільки Ваші теперішні види діяльності, а і перспективи розвитку.
2. Попередній пошук Необхідний для впевненості, що дана ТМ не є зареєстрованою (в процесі реєстрації). Термін проведення пошуку– 7 днів. Вартість – від 600 грн.
3. Подання заявки До заявки мають ввійти: • заява про реєстрацію знака, у якій обов’язково зазначаються відомості про заявника та його адреса; • зображення знака, який заявляється, із вказанням поєднання кольорів, що захищаються; • перелік товарів і послуг, які вироблятимуться під знаком, згрупованих за Міжнародною класифікацією товарів і послуг для реєстрації знаків
Заяву можемо подавати самостійно або через посередників (патентних повірених) Подаємо заявку безпосередньо до Державного підприємства "Український інститут промислової власності" (можна надіслати листом)
Є можливість пріоритетної реєстрації при наявності: -попередньої заявки, яка була подана в одній з країн-учасниць Паризької конвенції - Факту представлення ТМ, використаного в експонаті на міжнародній виставці
Оплата заявки • За подання заяви необхідно сплатити державне мито. Його розмір встановлюється з мито урахуванням кількості класів МКТП, якими охоплюються зазначені в заявці товари і послуги. • Документ про сплату збору повинен надійти до Установи разом з заявкою або протягом двох місяців від дати подання заявки. місяців
4. Експертиза В свою чергу включає 3 етапи: - Встановлення дати подання заявки - Формальна експертиза - Кваліфікаційна експертиза
Встановлення дати подання заявки заявка перевіряється на наявність всіх необхідних документів і матеріалів, а також перевіряється відповідність сплаченого держзбору встановленому розміру.
Формальна експертиза перевіряється правильність оформлення матеріалів заявки й їх відповідність вимогам Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» , а також на знаки для товарів і послуг» , проводиться перевірка відповідності заявленого переліку товарів і послуг Міжнародній класифікації товарів і послуг (МКТП).
Кваліфікаційна експертиза перевіряє знак на відповідність абсолютним і відносним критеріям охороноздатності, визначених Законом Проводиться пошук на тотожність і схожість із наступним порівнянням виявлених позначень із заявленим знаком.
Кінцеві результати експертизи заявки, яка не відкликана й не вважається такою, відбиваються в обґрунтованому висновку експертизи
На підставі такого висновку Державна служба приймає рішення про реєстрацію знака для всіх зазначених у заявці товарів і послуг або про відмову в реєстрації знака • Рішення за заявкою надсилається заявнику.
Після одержання позитивного рішення за заявкою заявник повинен оплатити державне мито за видачу свідоцтва й державний збір за публікацію у встановленому розмірі.
На підставі рішення про реєстрацію знака для товарів і послуг та за наявності документа про сплату державного мита відомості про видачу свідоцтва, визначені в установленому порядку, публікуються в офіційному бюлетені "Промислова власність". Одночасно Державна служба здійснює державну реєстрацію знака, для чого вносить до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг відповідні відомості.
Після цього заявник промислового зразка одержує свідоцтво й статус власника виключних прав на торговельну марку.
Наші фінансові витрати: • Вартість реєстрації нашої торговельної марки включає: • А) Проведення пошуку на тотожність і схожість із зареєстрованими або поданими на реєстрацію товарними знаками - комбінований знак (за 1 клас МКТП)- 1200 грн. • Б) Складання і подання в Укрпатент заявки на товарний знак – 1000 грн. Доплата за кольорове зображення – 500 грн. Разом - 1500 грн. • В) Одержання свідоцтва на товарний знак - 85 грн. • Г) Публікація відомостей про ТМ у збірнику – 150 грн. Разом: 2935 грн.
P. S Купуйте взуття ТМ “Лапоть”! Не пошкодуєте!