БРИТАН.pptx
- Количество слайдов: 15
РЕФЕРАТ З ДИСЦИПЛІНИ “ОХОРОНА ПРАЦІ” Виконала Студентка БТЕК-4 -3 Британ Євгенія
ОХОРОНА ПРАЦІ - система збереження життя і - здоров'я працівників у процесі трудової діяльності, яка включає правові, соціально-економічні, організаційнотехнічні, санітарно-гігієнічні, лікувальнопрофілактичні, реабілітаційні та інші заходи.
Законодавство про охорону праці включає Закон України «Про охорону праці» , Кодекс законів про працю та інші нормативні акти
Норми, які відповідають законодавчим та нормативним актам про охорону праці, що діють в Україні Норми, які регламентують видачу працівникам спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів і забезпечення лікувальнопрофілактичним харчуванням Вимоги щодо охорони праці при проектуванні виробничих об'єктів і засобів виробництва Забезпечення безпеки праці під час роботи на підприємстві Органи державного нагляду і громадського контролю за додержанням законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці
Вимоги до технологічного обладнання На все технологічне обладнання, яке використовують на фармацевтичних підприємствах, має бути документація: паспорт (оформляє підприємство-виробник); сертифікат безпеки (результати експертизи на відповідність певним вимогам безпечності); інструкція з експлуатації.
Виробнича травма - травма, отримана працюючим на виробництві і викликана недотриманням вимог безпеки праці.
Основні шляхи до зниження травматизму та підвищення ефективності роботи: висока дисципліна; забезпечення в достатній кількості і правильне використання у виробництві захисних засобів; вдосконалення технологічних процесів, механізація і автоматизація виробництва; створення нормативних , комфортних умов праці на кожному робочому місці для безаварійної і високопродуктивної роботи;
Основні шляхи до зниження травматизму та підвищення ефективності роботи: суворе виконання всіх вимог охорони праці і техніки безпеки; забезпечення безпечної роботи технологічного обладнання; змісту робочих місць, побутових приміщень, інтер'єру цехових приміщень , прилеглої території у зразковому порядку; медичний нагляд і т. д.
Шум — коливання частинок навколишнього середовища, що сприймається органами слуху людини як небажані сигнали
Вібра ція — рух матеріальної точки або механічної системи, при якому почергово зростають і спадають за часом значення величини, що характеризує цей рух.
Основними шляхами зниження вібрації і шуму є: 1. Застосування високоякісних підшипників; 2. Застосування малошумних зубчастих передач і електродвигунів; 3. Дотримання технологічної дисципліни при виготовленні і складання вузлів апаратів; 4. Застосування раціональних конструкцій інструменту і пристосувань, жорсткість їх кріплення і т. д.
При веденні технологічного процесу у виробництво існує ПИЛОВЕ ЗАБРУДНЕННЯ повітря, що негативно впливає на здоров’я працівників та довговічність обладнання
Заходи щодо боротьби з пилом на виробництві Раціоналізація технологічного процесу, що усуває утворення пилу; Автоматизація процесів, при яких утворюється пил; Застосування пилопитягаючої вентиляції, вентиляції загального та місцевого призначення; Негайне прибирання приміщень; Забезпечення робітників проти пиловим спецодягом, респіраторами, окулярами та іншими засобами захисту; Створення на підприємстві умов для забезпечення заходів особистої гігієни.
Електри чний струм — упорядкований рух електричних зарядів у просторі.
Основними заходами захисту від ураження електричним струмом є: забезпечення недоступності струмоведучих частин; електричний розподіл мережі; використання подвійної ізоляції, вирівнювання потенціалу, використання захисного заземлення, захисного відключення; застосування спеціальних електрозахисних засобів - портативних приладів і пристосувань; організація безпечної експлуатації електроустановок.
БРИТАН.pptx