РЕЧЕННЯ Підготувала студентка групи УКозенко Валерія Володимирівн
РЕЧЕННЯ Речення виражає закінчену думку. Перше слово в реченні пишеться з великої букви
РЕЧЕННЯ МОЖУТЬ УТВОРЮВАТИСЯ слово Слово +слово Слово+с ловоспол учення Вечір скоро Сутеніє. прийде. настане.
РЕЧЕННЯ Просте Складне
ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ РЕЧЕННЯ БУВАЮТЬ: Розповідні Питальні Спонукаль
Речення, в якому про щось або про когось розповідається , називається РОЗПОВІДНИМ. У кінці розповідного речення ставиться крапка “. ”.
РОЗКІШНИЙ І МАЛЬОВНИЧИЙ БЕЗМЕЖНИЙ СТЕП РАННЬОЇ ВЕСНИ.
Речення в якому про щось або про когось запитується , називається ПИТАЛЬНИМ. У кінці питального речення ставиться знак “? ”.
СКІЛЬКИ КОЛЬОРІВ ТИ ЗНАЄШ?
Речення в якому є спонукання до дії, називається СПОНУКАЛЬНИМ. Спонукання- це наказ, застереження, прохоння, порада, заклик. У кінці спонукального речення ставиться “. ” або знак оклику “!”.
ВЧІМОСЯ ЧИТАТИ СТОРІНКИ ПРИРОДИ
ГРИЦЮ, ДО РОБОТИ!
Речення, яке вимовляється з особливим почуттям, називається ОКЛИЧНИМ. Окличними можуть бути розповідні, питальні, спонукальні речення.
ДО ЧОГО Ж КРАСИВА НАША ЗЕМЛЯ У ЦІ ВЕСНЯНІ ДНІ!
Слово або словосполучення слів, що називають того, до кого звертаються, називаються звертанням. Під час вимови звертання виділяється голосом, а на письмі – комою або знаком оклику.
ДЕ ТИ, БІЛОЧКО, ЖИВЕШ?
ЗАВДАННЯ Скласти звертання до знайомих і незнайомих осіб 1 -й варіант: жіночого роду (добродійко). 2 -й варіант: чоловічого (молодий чоловіче)
Слова в реченні, що відповідають на певне питання, називаються членами речення. Підмет і присудок – головні члени речення. Всі інші члени реченнядругорядні
Кілька членів речення, які відносяться до одного й того ж слова і відповідають на одне й те ж саме запитання, називають однорідними членами речення. Однорідними можуть бути підмети, присудки, другорядні члени речення. Однорідні члени речення вимовляються з перелічувальною або протиставною інтонацією. На письмі між однорідними
ВЛІТКУ ДРУЖНО НА ПОЛЯХ ДОЗРІВАЮТЬ ЖИТО, ПШЕНИЦЯ, ЯЧМІНЬ
І ТАК ПОВЗЛА ЗИМА, ЗАМЕТІЛЬНА, СНІЖНА МОРОЗНА.
СКЛАСТИ РОЗПОВІДНІ РЕЧЕННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ
СКЛАСТИ РЕЧЕННЯ З СЛОВАМИ: ДОРОГА, КЛЮЧ , ТАКТ, РИСЬ, РАДІЙ ПО ДВА РЕЧЕННЯ З КОЖНИМ З РІЗНИМ ЗНАЧЕННЯМ. Наприклад: Мама насварила Віку за те, що вона загубила ключ від квартири. У небі пролітав журавлиний ключ
ГРА «ЗБЕРІТЬ РЕЧЕННЯ» 1) Барліг, готує, ведмідь, зимівлі, для; 2) переймай, добре, все; 3) пожовкло, чому, листя.
ГРА «ВГАДАЙ РЕЧЕННЯ» Умова гри така: вчитель читає різноманітні речення, якщо це питальне речення учні плескають в долоні, а якщо розповідне нічого не роблять. На квітку сів барвистий метелик. Де мої черевики? Восени ліс вабить своєю красою. Ти замерз? Яка сьогодні погода? Настала весна.
СКЛАСТИ ПИТАЛЬНЕ РЕЧЕННЯ На дошці – запис: Діти принесли їжачка в живий куточок. - складіть питання. Хто_________? Куди_________?