Скачать презентацию Пташине яйце розписане мініатюрним орнаментом називають писанкою Назва Скачать презентацию Пташине яйце розписане мініатюрним орнаментом називають писанкою Назва

люся.pptx

  • Количество слайдов: 4

Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Назва її походить від слова Пташине яйце, розписане мініатюрним орнаментом, називають писанкою. Назва її походить від слова "писати", тобто прикрашати орнаментом. Оздоблюються писанки геометричним, рослинним, зооморфним (риби, птахи, звірі, людина), пейзажним орнаментами, християнськими символами. Писанка - одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру.

Писанка - це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Багато народів світу шанували Писанка - це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Багато народів світу шанували яйце і мали власну атрибутику його возвеличення, у багатьох стародавніх народів збереглися перекази, в яких яйце виступає джерелом життя, світла, тепла, навіть зародком усього Всесвіту.

В Україні й дотепер писанка функціонує у християнськообрядовому дійстві. Червоні яйця пишуться під час В Україні й дотепер писанка функціонує у християнськообрядовому дійстві. Червоні яйця пишуться під час великоднього посту, але в різних регіонах України це роблять по-різному, залежно від місцевих традицій. Їх могли писати протягом усього великоднього посту або тільки в останній його тиждень, особливо в чистий четвер

Згідно з християнською легендою, історія писанкарства бере свій початок від дня, коли Христос був Згідно з християнською легендою, історія писанкарства бере свій початок від дня, коли Христос був розіп′ятий за людські гріхи. Коли Господь ішов на Голгофу, то йому допоміг нести важкий хрест Симон Кириянин, перед цим залишивши на дорозі кошик з яйцями. Повернувшись назад, він побачив, що яйця стали різнокольоровими і з візерунками. Звідси і їх назва – великодні яйця.