Психограма (бухгалтер).pptx
- Количество слайдов: 20
ПСИХОГРАМА (БУХГАЛТЕР) Виконала: студентка 4 -В курсу психологічного факультету Велько Юлія
Професія відноситься до сфери "Людина знак". Економіка і бухгалтерський облік - область управління і обліку всіх активів виробництва, включаючи сукупність засобів, способів і методів обліку всієї діяльності виробничого процесу, направлених на вирішення комплексних завдань, пов'язаних з дослідженням і розробкою заходів щодо підвищення ефективності використання фінансових коштів, внутрішньогосподарських резервів підприємства; виконання робіт з ведення бази даних про хід операцій і фінансових результатів діяльності підприємства, а також використання комп'ютерних технологій у обліково-аналітичної діяльності, обліковофінансовій сфері та інших видах обліку. Бухгалтерія є на кожному підприємстві, якщо воно є самостійним первинною ланкою, веде закінчений бухгалтерський облік і складає самостійний бухгалтерський баланс.
НА ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА ПОКЛАДАЮТЬСЯ ТАКІ ФУНКЦІЇ: керівництво веденням бухгалтерського обліку і складанням звітності на підприємстві; формування облікової політики з розробкою заходів щодо її реалізації; надання методичної допомоги працівникам підрозділів підприємства з питань бухгалтерського обліку, контролю та звітності; забезпечення складання розрахунків по зарплаті, нарахувань і перерахувань податків і зборів до бюджетів різних рівнів, платежів у банківські установи; виявлення внутрішньогосподарських резервів, здійснення заходів щодо усунення втрат і непродуктивних витрат; впровадження сучасних технічних засобів та інформаційних технологій; контроль за своєчасним і правильним оформленням бухгалтерської документації; забезпечення здорових та безпечних умов праці для підлеглих виконавців, контроль за дотриманням ними вимог законодавчих і нормативних правових актів з охорони праці.
ЗАВДАННЯ ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА: вчасно і правильно заплатити податки і відзвітувати перед державними органами, клієнтами та партнерами компанії, стежити за станом рахунку підприємства і зводити баланс до єдиного показника.
З професійних, ділових і особистих якостей бухгалтеру необхідні: акуратність, відповідальність, зосередженість, терплячість і посидючість, вміння швидко і правильно рахувати; вміння проаналізувати числа, за їх динамікою розуміти суть виробничих процесів і вміти вчасно вплинути на них; витримка; стійкість до монотонії; копіткість. Хороший бухгалтер має дуже високу уважністm, здатністm до самоперевірки і самоконтролю (адже будь-яка його помилка чревата збитками та іншими серйозними неприємностями). ВАЖЛИВО, ЩОБ ЦЕЙ ФАХІВЕЦЬ УМІВ ВИКЛИКАТИ ДОВІРУ У РОБОТОДАВЦІВ, ТАК ЯК ВІН МАЄ ДОСТУП ДО ВСІХ АСПЕКТІВ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ФІРМИ, ТОМУ НІХТО НЕ ЗАХОЧЕ БРАТИ ЙОГО НА РОБОТУ, ЯКЩО ВІН БУДЕ ВИКЛИКАТИ ВРАЖЕННЯ НЕНАДІЙНОЇ ЛЮДИНИ.
НА ПОСАДУ ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ОСОБА, ЩО МАЄ ВИЩУ ПРОФЕСІЙНУ (ЕКОНОМІЧНУ, ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНУ) ОСВІТУ І СТАЖ ФІНАНСОВО-БУХГАЛТЕРСЬКОЇ (ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ) РОБОТИ НА КЕРІВНИХ ПОСАДАХ НЕ МЕНШЕ 3 РОКІВ. 1. ВИРАЖЕНА УСТАНОВКА НА ОВОЛОДІННЯ СПЕЦІАЛЬНІСТЮ "БУХГАЛТЕР", КОНВЕНЦІОНАЛЬНА СПРЯМОВАНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ; 2. ВИСОКИЙ ІНТЕЛЕКТ, ЗДАТНІСТЬ ДО АДМІНІСТРАТИВНО-ОРГАНІЗАТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ; 3. ЛІДЕРСЬКІ ТА ДІЛОВІ ЯКОСТІ; 4. ЗДАТНІСТЬ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ РАЦІОНАЛЬНУ ОРГАНІЗАЦІЮ ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОГРЕСИВНИХ ФОРМ І МЕТОДІВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ І КОНТРОЛЮ (ЕОМ, ВІДПОВІДНІ ПРОГРАМИ); 5. РЕТЕЛЬНІСТЬ, ТОЧНІСТЬ, ЖОРСТКІСТЬ ОСОБИСТІСНИХ УСТАНОВОК; 6. АНАЛІТИЧНИЙ СТИЛЬ МИСЛЕННЯ - СХИЛЬНІСТЬ ДО ДЕТАЛІЗАЦІЇ, КОНКРЕТИЗАЦІЇ, ГЛИБОКОМУ АНАЛІЗУ ДАНИХ, ЕКОНОМІЧНИХ ФАКТОРІВ; 7. ЦІЛЕСПРЯМОВАНІСТЬ, НАПОЛЕГЛИВІСТЬ, ВПЕРТІСТЬ У ПОЄДНАННІ З ОЩАДЛИВІСТЮ, ПРАКТИЧНІСТЮ, ДІЛОВОЮ "ХВАТКОЮ", РЕАЛІСТИЧНІСТЮ; 8. ВИСОКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ОБОВ'ЯЗКОВІСТЬ, СТАРАННІСТЬ, ПЕДАНТИЧНІСТЬ, ПРИНЦИПОВІСТЬ, НАДІЙНІСТЬ; 9. НЕДОВІРЛИВІСТЬ, ПІДОЗРІЛІСТЬ, НЕЗГОВІРЛИВІСТЬ (ВІДСУТНІСТЬ СУГЕСТИВНОСТІ І САМОВНУШАЕМОСТЬЮ), НАЯВНІСТЬ ЧУТЛИВОСТІ СТОСОВНО НАСУВАЄТЬСЯ "ЗАГРОЗУ" ЕКОНОМІЧНОГО ПЛАНУ, ЗДАТНІСТЬ ПРОГНОЗУВАТИ МОЖЛИВІ ПОЗИТИВНІ Й НЕГАТИВНІ ВАРІАНТИ ФІНАНСОВИХ ОПЕРАЦІЙ; 10. ВОЛЬОВИЙ КОНТРОЛЬ ПОВЕДІНКИ (ВИКЛЮЧАЮТЬСЯ БУДЬ ПОРОЧНІ НАХИЛИ, СХИЛЬНОСТІ І ПРИХИЛЬНОСТІ); 11. ВИСОКА СТІЙКІСТЬ ДО СТРЕССОРІВ; 12. ПОСТІЙНА ТУРБОТА ПРО СВІЙ РЕЙТИНГ.
ЯКОСТІ, ЯКІ ПОВИНЕН МАТИ БУХГАЛТЕР: Невербальний інтелект (математичні здібності); -Аналітичне мислення. - Емоційна стійкість; - Дисциплінованість; - Принциповість; - Самостійність; - Посидючість; - Акуратність. - Замкнутість; - Схильність до монотонної роботи. - Сильний, рухливий урівноважений тип нервової системи; - Стійкість і концентрація уваги; - Великий обсяг довгострокової і оперативної пам'яті; - Швидкість сприйняття, концентрація уваги, швидкість і точність руху пальців для роботи на клавішній техніці.
ЯКОСТІ, ЯКІ НЕ ПОВИННІ БУТИ У БУХГАЛТЕРА: • занижена самооцінка; • недостатньо високий інтелектуальний рівень; • знижений культурний рівень; • агресивність.
МЕТОДИКИ ДЛЯ ВІДБОРУ ПРАЦІВНИКІВ НА ПОСАДУ БУХГАЛТЕРА
ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ: Тести-опитувальники: ДДО Е. А. Клімова; опитувальники професійних інтересів; тести інтелекту: тест Амтхауера, ШТУР, тест Векслера і ін. Тести спеціальних здібностей. Методики суб'єктивного шкалювання: тести Люшера, Сонді, гумористичних фраз і ін. , бесіда, інтерв'ю.
ПРОФЕСІЙНА ПРИДАТНІСТЬ: Приладові психофізіологічні і апаратурні поведінкові методики. Тести інтелекту, спеціальних здібностей. Тести досягнень.
ПРОФЕСІЙНА АДАПТАЦІЯ: Стандартизоване аналітичне спостереження. Тести-опитувальники. Проективні методики: «Завершення пропозиції» , колірний тест Люшера, ТАТ, фрустраційний тест Розенцвейга. Графічні проективні методики і ін.
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ: Об'єктивні тести інтелекту і креативності, тести досягнень, здібностей. Опитувальники: потреба в досягненні, самовідношення. Методики шкалювання і самооцінки. Стандартизоване аналітичне спостереження. Психологічна бесіда, інтерв'ю.
ТРЕНІНГОВІ ВПРАВИ ДЛЯ КОРЕКЦІЇ ПРОБЛЕМНИХ РИС ОСОБИСТОСТІ, А ТАКОЖ РОЗВИТКУ КОНСТРУКТИВНИХ РИС.
1. Наші очікування (вправа «Дерево очікувань» ). Тривалість: 5 хв. 2. Ауторелаксація «Слухаємо себе» Тривалість: 5 хв. Інструкція: впродовж 1 -2 хвилин учасники розслабляються і «слухають» себе, після чого зображують свій настрій.
Тест – психологічний портрет за ключовими словами Мета: виявлення свого психологічного типу; складання психологічного портрету. 5. Підбиття підсумків, обмін враженнями, самооцінка власного емоційного стану на різних етапах заняття. 6. Домашнє завдання. Написати лист самому собі: « Я зрозумів…»
Інформаційне повідомлення «Емоції. 10 фундаментальних емоцій» (10 хв. ) Емоції (від фр. еmоtion – хвилювання, збудження) – складний стан організму, що припускає тілесні зміни розширеного характеру – в диханні, пульсі, залозо-виділеннях, і на ментальному рівні, стан збудження чи хвилювання, що позначається сильним почуттями, і зазвичай імпульсом щодо певної форми поведінки. 10 фундаментальних емоцій: цікавість, радість, здивування, гнів, горе, огида, відраза, страх, сором, вина. Перегляд портретів людей і визначення емоційного стану (5 хв. ) ЕМОЦІЇ ПОЗИТИВНІ Задоволення, радість, захват, замилування, самовдоволення, упевненість, задоволеність собою, повага, довіра, симпатія, ніжність, любов, подяка, полегшення, безпека, каяття НЕГАТИВНІ Горе (скорбота), невдоволення, туга, сум, нудьга, розпач, засмучення, тривога, страх, жалість, жаль, розчарування, ревнощі, образа, гнів, презирство, обурення, гордість, ворожість, заздрість, сумнів, розгубленість
ВПРАВА «ЗГОДА, НЕЗГОДА, ОЦІНКА» Мета: показати та засвоїти механізми створення ефективної комунікації. Тривалість: 15 хв. Інструкція: учасники об’єднуються в три групи. Кожній групі дається картка з варіантом завдання: Складіть перелік слів і фраз, за допомогою яких ви висловлюєте згоду. Складіть перелік слів і фраз, за допомогою яких ви висловлюєте незгоду. Складіть перелік слів і фраз, за допомогою яких ви висловлюєте оцінку дій або вчинків іншої людини. На виконання дається 5 хвилин. Після цього кожна група демонструє результати своєї роботи. Після обговорення на плакаті записуються ті фрази, які можна використовувати під час ефективного спілкування. На екрані за допомогою мультимедійної дошки демонструються висловлення згоди і незгоди людини з думкою іншого: ПАМ`ЯТАЙ! Висловити згоду тобі допоможуть такі фрази: Це не викликає заперечень (сумніву)… Я готовий з цим погодитися …. Мені близькі ці думки … Я поділяю (підтримую) точку зору (думку) … Я теж хотів це (про це) сказати … Моя точка зору (позиція) цілком збігається … Ніхто і не заперечує … Ти не скривдиш іншого, якщо вираження своєї незгоди почнеш зі слів: Мені так не здається … Я думаю по-іншому (навпаки) …. Я дотримуюсь іншої думки … У мене інша (протилежна) точка зору … Я дозволю собі не погодитися з вами … На жаль, не можу погодитися з вами … Мені хотілося б висловити свою незгоду …
ПСИХОЛОГІЧНА ГРА «АРГУМЕНТИ» Мета: мобілізуємо відчуття учасників і активізуємо емоційний, інтелектуальний потенціал. Тривалість – 15 хв. Інструкція: виберіть собі пару. Зараз ви повинні сперечатися один з одним. Сперечатися можна про що завгодно. Я пропоную вам як зразок просту пропозицію: « Що краще: червоне або блакитне? » Тепер один з вас повинен буде захищати думку, що більше аргументів на підтримку тієї точки зору, яку він захищає. Висувайте свої аргументи по черзі, при цьому робити це треба щонайшвидше і якомога переконливіше. Набори пропозицій: - Що краще: бути дитиною або дорослим? – Що людям потрібніше: робота або вільний час? – Що важливіше знати: математику або рідну мову? – Який транспорт виявиться перспективнішим: залізниця або літак? Обговорення: - Чи легко було сперечатися? – Що вам допомогло в суперечці? – Краще домовлятися або сперечатися?
ВПРАВА «МОЄ ЖИТТЄВЕ КОЛО» Мета: визначити розподіл часу та ефективність взаємодії з навколишнім світом. Тривалість вправи – 20 хв. Інструкція: Етап № 1 «Як є? » Намалювати коло і розподілити місце в ньому відповідно до того, скільки часу займають: особисте життя, спілкування з друзями, робота, культурне дозвілля, відпочинок, хобі. Етап № 2 «Як я хочу? » Перегорнути аркуш і не заглядаючи в розписане коло, створити нове. Етап № 3 Самопізнання. Поєднати ці два малюнки. Обговорення: Секрет часу полягає в тому, що часу не буває багато чи мало, часу завжди достатньо, питання полягає в тому – яким чином, наскільки ефективно ми уміємо розпоряджатися власним часом. У кого життєве коло співпало? – У кого ні? – Як ви думаєте чому? – На ваш погляд, в чому полягає ефективність взаємодії з навколишнім світом?
Психограма (бухгалтер).pptx