49c52f23e0a757643047c8f44800b421.ppt
- Количество слайдов: 33
ПРОГРАМА «ШКОЛА ЯК ОСЕРЕДОК РОЗВИТКУ ГРОМАДИ» Всеукраїнський фонд «Крок за кроком»
«ШКОЛА ЯК ОСЕРЕДОК РОЗВИТКУ ГРОМАДИ» РОЗВИТОК ГРОМАДСЬКОАКТИВНИХ ШКІЛ на Львівщині Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» ВКЛАД Всеукраїнського фонду «Крок за Кроком» Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» http: //www. ussf. kiev. ua Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» ВКЛАД ОСВІТЯН Львівщини Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Громадсько активні школи Львівщини - 14 пілотних ЗНЗ під патронатом Фонду «Крок за кроком» «…Першого березня Європа святкує День громадсько активної школи Кожна ГАШ відзначає резонансною акцією: День відкритих дверей, концерт для сиротинця чи збір коштів для літніх людей, весняна толока чи екологічна інформаційна кампанія …переконання педагогів, що школа не може стояти осторонь тих проблем, які переживає місцева громада, а навіть більше, що часто варто самому піднімати громадську ініціативу, розуміючи її важливість для мешканців» Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Назва спецкурсу К-сть год Державно-громадський тип управління. Суб’єкти освітньої 12 год. політики Залучення батьків і всієї громади до діяльності школи. Громадсько 12 год. активна школа Освітній маркетинг. Фандрайзинг в 11 год. освіті Вступ до освітньої політики 4 год. Особливості державногромадського управління освітою Всеукраїнський фонд "Крок за кроком" 5 год.
«ГАШ на Львівщині» У 2002 -2004 роках був реалізований проект "Розвиток освіти на місцевому рівні в Україні” (MATRA) передбачав розвиток пілотних проектів у Херсонській та Львівській області Результати проекту засвідчили наступне: Ø Збереження існуючої мережі шкіл - замість стратегії розвитку інфраструктури негативно впливає на стан освіти Ø Тактика – „за будь-яку ціну зберегти школу, аби не зникло село” розпорошує ресурси Ø Кошти, потрібні на розвиток середньої освіти можуть бути винайдені шляхом консолідації ресурсів шкіл, розташованих на території, що об’єднує декілька сіл, сусідніх населених пунктів Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» 29 листопада 2007 року Львівська обласна рада ухвалила рішення створити в області пілотні локальні освітні округи Дві причини необхідності впровадження локальних освітніх округів: Ø Профільне навчання Ø Державно-громадське управління «…В світлі проведення адміністративної реформи освітні округи стали громадами, або, як їх називають у Польщі, гмінами. Нині гроші в сільські школи надходять із районів. А коли вони будуть у розпорядженні гміни, то ставлення до того, щоб кожне село мало середню школу, зміниться…» Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» В області створено 116 освітніх округів На базі опорних шкіл функціонують окружні психолого-педагогічні консультаційні пункти, які обслуговують усі суб'єкти округу (ДНЗ, ЗНЗ, ПТНЗ) У межах округу здійснюється координація методичної роботи та управлінської діяльності директорів шкіл Профільне навчання запроваджено в області у половині загальноосвітніх навчальних закладів ІІІІ ступенів Однак в напрямку державно-громадського управління Результати Всеукраїнський фонд "Крок за кроком" min
«ГАШ на Львівщині» Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» ВКЛАД НЕУРЯДОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ (БО «Центр освітніх ініціатив» ) Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» «Якісна освіта сільській молоді» Проект програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Польщі 2008 рік www. polskapomoc. gov. pl Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Мета пропонованого проекту забезпечення ефективного управління освітою на місцевому рівні на базі сільських освітніх округів та громадськоактивних шкіл Потенціал Ø Досвід пілотних освітніх округів, (Сокальський район Львівщини) Ø Досвід роботи громадсько-активних шкіл Ø Досвід польських програм Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Проект «Створення системи альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах» Географія проекту Радехівський, Жидачівський, Сокальський, Перечинський, (Горохівський, Турійський, Рівненський, Дубенський райони - Рівненщина) Завдання проекту ……… 3) Підвищення професійного рівня працівників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань розвитку освіти на місцевому рівні Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» http: //www. euroclubs. org. ua/p/blog-page. html Євроклуби Львівської області – 27, у тому числі – 13 в районах і 14 у місті Львові Євроклуби Рівненської області -19, у тому числі – 1 в місті Острог і 18 у місті Рівне Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» ВКЛАД МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Стратегічний план розвитку Львівської області до 2020 року Стратегічні напрямки розвитку регіону: А. Регіональний розвиток. В. Розвиток пріоритетних галузей. С. Підвищення якості життя. Д. Залучення інвестицій. План реалізації Стратегії розвитку Львівської області на 2015 -2017 роки Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Назва 4. 18. Підтримка створення органів проекту самоорганізації населення у освітніх округах Цілі проекту Інституційна підтримка організацій громад/ОСН на базі опорних шкіл освітніх округів (організаційний розвиток) Розробка стратегій розвитку освітніх округів до 2020 року та планів їх реалізації на 20152017 роки Реалізація конкретних ініціатив громад в рамках планів реалізації стратегій Ключові заходи проекту Матеріально-технічне забезпечення діяльності мережі 100 ОГ/ОСН та організація їх роботи Навчання громад та освітян, напрацювати стратегічні документи та втілити в життя проекти щодо розвитку освітніх округів Залучення громад до процесу та формування громадських рад освітніх округів Проведення щорічних конкурсів та підтримка кращих місцевих проектів Всеукраїнський фонд "Крок за кроком" Впровадження проектів для до фінансування з міжнародних програм, місцевих бюджетів
«ГАШ на Львівщині» Вартість проекту, тис. грн. Джерела фінансуван ня Ключові учасники реалізації проекту Коментарі 2015 2016 2017 Разом 400 450 1300 Державний бюджет, обласний бюджет, проекти та програми МТД Департамент з питань ОН ЛОДА, районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, ЛОІППО, Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» та БО «Центр освітніх ініціатив» , ОСН місцевих громад В якості виконавців більшості заходів проекту, в тому числі - оцінки і моніторингу результатів виступають ЛОІППО, Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» та БО «Центр освітніх ініціатив» , які мають професійні команди викладачів, експертів та досвід супроводу національних та обласних програм розвитку освіти, реалізації міжнародних проектів, в тому числі транскордонних в питаннях освітніх реформ, запровадження освітніх стандартів, розвитку фонд "Крок за кроком"та ОСН Всеукраїнський мереж ГАШ
«ГАШ на Львівщині» Конкурс ініціатив місцевих громад Львівська обласна рада Львівська обласна державна адміністрація Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Оголошення проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на 2015 рік Пріоритети: «Народні доми» «Заходи з енергозбереження в освітній галузі» (квота – 2 млн. грн. ) «Інші пріоритети» Термін подачі - до 14 листопада 2014 року Результати 2011 -2014 років: Щорічний бюджет – близько 5 млн. грн. Частка освітніх проектів – близько 30% Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Програма розвитку освіти Львівщини 2013 -2016 Львівська обласна рада Львівська обласна державна адміністрація Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Пріоритети 2013 рік «Розвиток мережі ДНЗ» «Створення якісного навчального середовища. Освітні округи» «Інформатизація системи освіти» «Здоров’я» Бюджет 6, 6 млн. грн. Пріоритети 2014 рік «Розвиток мережі ДНЗ» - 2, 1 млн. грн «Освітні округи» - 0, 2 млн. грн «Енергозбереження» - 3, 8 млн. грн Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
Програма розвитку освіти Львівщини 2013 -2016 І. ЗАХОДИ програми цільові Районні та міські відділи (управління) освіти ІІ. ЗАХОДИ програми інтегровані Обласний Конкурс ініціатив громад 2011 -2015 ІІІ. Конкурсні ЗАХОДИ Конкурси мікропроектів департаменту ОіН ЛОДА Органи місцевого самоврядування Освітні Округи Навчальні заклади ……… Управління економічного аналізу та прогнозування Львівської облради Мікропроекти Конкурсанти
Програма розвитку освіти Львівщини 2013 -2016 (2013 рік) Фінансування 3 млн. грн 200 тис. грн. 400 тис. грн. 3 млн. грн Рішення КОНКУРСНА РАДА Таблиця оцінки Оцінювання Експертні комісії Реєстрація Підготовка заявок Департамент з питань освіти і науки. ЛОДА 1. 1 Розвиток мережі ДНЗ 2. 1 Обладнання опорних ЗОШ 5. 1. Комп’ютери ЗОШ І-ІІ ст 6. 1 Здоровя
«ГАШ на Львівщині» Підпрограми 1. Дошкільна освіта 2. Мережа загальноосвітніх навчальних закладів 3. Професійно - технічна освіта 4. Освіта осіб з особливими освітніми потребами 5. Інформатизація системи освіти 6. Здоров’я учасників навчально-виховного процесу 7. Виховання. Позашкільна освіта 8. Професійний розвиток педагогічних працівників 9. Вища школа і наука 10. Енергозбереження 11. Управління освітою 11. 1. Моніторинг якості освіти. 11. 2. Міжнародна співпраця. Підтримка освіти в діаспорі 11. 3. Громадські ініціативи в управлінні освітою 11. 4. Оцінювання та моніторинг Програми Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Назва проекту 11. 3. Громадські ініціативи в управлінні освітою 1. Створення мережі з 58 пілотних ГАШ 2. Тренінг «Школа керівника: Позиціонування ЗНЗ в громаді: впізнаваність і вибір. Сайт Опис школи. Ресурсні центри громадської заходів активності» для 58 координаторів пілотних проекту на ГАШ. Створення 58 «Ресурсних центрів 2013 рік громадської активності» 3. Проведення конкурсу проектів для шкіл «Залучення батьків і всієї громади до ухвалення рішень на рівні школи» Створено 58 пілотних ГАШ Пройдено навчання (І сесію – тренінг «Школа керівника: Позиціонування ЗНЗ в громаді: впізнаваність і вибір. Сайт школи. Створення «Ресурсних центрів громадської активності» ) Результати 58 координаторів пілотних ГАШ 2013 року Створено 58 «Ресурсних центрів громадської активності» Проведено конкурс проектів для шкіл «Залучення батьків і всієї громади до ухвалення рішень на рівні школи» Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» Назва 11. 3. Громадські ініціативи в управлінні освітою проекту Орієнтовна вартість 250, 00 тис. грн проекту на 2013 рік Кошти програми Джерела Місцевий бюджет фінансуван Позабюджетні кошти (внески громади, спонсорів ня тощо) Головне управління освіти та науки ЛОДА Виконавці Львівський обласний інститут післядипломної проекту педагогічної освіти Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» Цільова Учні та педагогічні колективи загальноосвітніх аудиторія навчальних закладів Львівської області Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Львівщині» РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Рівненщині» Розробка Стратегії економічного та соціального розвитку Рівненської області на період до 2020 року Прийом проектних ідей триває до 17 жовтня 2014 року. Закликаємо усіх небайдужих долучитись до розробки проектів Додаткова інформація щодо цієї ініціативи розміщена на сайті Рівненської ОДА // www. rv. gov. ua Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
«ГАШ на Рівненщині» http: //vrc. rv. ua/ua/konkurs/ Мікрогранти Рівненщини Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"
Дякую за увагу! Контакти: 01001, м. Київ, вул. Пушкінська 9 А, офіс 4 Тел. : (044) 235 11 36 Факс: (044) 531 12 76 Ел. адреса: admin@ussf. kiev. ua www. gash. ussf. kiev. ua www. facebook. com/pages/Всеукраїнський-фонд-Крок-за-кроком/312800812201975 Софій Олександр sofiy@mail. lviv. ua Всеукраїнський фонд "Крок за кроком"