Скачать презентацию Профілактика передачі ВІЛ інфекції від матері до дитини Скачать презентацию Профілактика передачі ВІЛ інфекції від матері до дитини

ковальчук.pptx

  • Количество слайдов: 13

Профілактика передачі ВІЛ інфекції від матері до дитини. Профілактика передачі ВІЛ інфекції від матері до дитини.

Що ж таке ВІЛ та СНІД? ВІЛ-інфекція СНІД • ВІЛ — вірус імунодефіциту • Що ж таке ВІЛ та СНІД? ВІЛ-інфекція СНІД • ВІЛ — вірус імунодефіциту • СНІД, або Синдро м набу того людини, що призводить до захворювання на ВІЛінфекцію/СНІД. ВІЛ схильний до стрімких мутацій. Геном вірусу складається з двох копій молекули РНК — ВІЛ є ретровірусом. імунодефіци ту — тяжке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням. [1]

Мета: Метою Програми є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом забезпечення створення Мета: Метою Програми є зниження рівня захворюваності і смертності від ВІЛ-інфекції/СНІДу шляхом забезпечення створення системи безперервного надання якісних і доступних послуг з профілактики та діагностики ВІЛ-інфекції, насамперед серед ВІЛ-інфікованих вагітних жінок, та їхнім новонародженим дітям щодо інфікування ВІЛ, послуг з лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ.

Цільова група: ВІЛ-інфіковані жінками, діти, вагітні жінки, Цільова група: ВІЛ-інфіковані жінками, діти, вагітні жінки,

Чому саме МИ має боротися з ВІЛінфекцією? ? ? • Актуальність проблеми ВІЛ/СНІД у Чому саме МИ має боротися з ВІЛінфекцією? ? ? • Актуальність проблеми ВІЛ/СНІД у тому, що епідемія перестав бути тільки медичною проблемою. Її поширення, зачіпає всі сфери життя нашого суспільства та стосується кожного людей. Погляд на епідемію як у проблему асоціальних людей (повії, гомосексуалісти, наркомани) відійшли до минулого. Нині ВІЛ-інфекція пробралася у усі верстви населення, включаючи благополучні, не прилічені до «груп ризику» , але практикуючі ризиковану поведінку.

 • Україна є найбільш ураженою ВІЛ/СНІДом країною в Європі. З ВІЛ/СНІДом живуть, за • Україна є найбільш ураженою ВІЛ/СНІДом країною в Європі. З ВІЛ/СНІДом живуть, за оцінками експертів, 238 тис. людей віком від п’ятнадцяти до сорока дев’яти років приблизно 0. 62 відсотка дорослого населення станом на початок 2013 року. • Жінки більш сприйнятливі до інфекції внаслідок їх біологічної та соціальної уразливості. Сьогодні жінки становлять уже 45 відсотків від усіх дорослих, які живуть з ВІЛ в Україні. У 2013 році поширеність ВІЛ серед вагітних жінок становила 0. 39 відсотка, а це одне із найвищих значень у Європі. Проте, протягом останніх років спостерігається позитивна тенденція до зниження показника. Для порівняння, у 2008 році він становив 0. 55 відсотка.

Законодавче регулювання. • Закон України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та Законодавче регулювання. • Закон України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення» • Закон України « Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» • Закон. України «Про затвердження Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛінфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 20092013 роки»

Взаємини з двосторонніми агенціями міжнародного розвитку та іншими донорськими організаціями Державна група України з Взаємини з двосторонніми агенціями міжнародного розвитку та іншими донорськими організаціями Державна група України з питань протидії ВІЛ-інфекції та інших соціально небезпечних захворювань. Управління охорони здоров’я. Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Європейській мережі медичних лабораторій «СІНЕВО» та представництву компанії «АББОТТ Лабораторіз С. А. » в Україні. Всеукраїнський благодійний фонд « Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» (Коаліція)

Світовий досвід. Глобальний фонд прийняв рішення щодо забезпечення безперервності лікування гепатитів. МБФ Світовий досвід. Глобальний фонд прийняв рішення щодо забезпечення безперервності лікування гепатитів. МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" розпочинає благодійну акцію «Листи до Святого Миколая» . ЮНІСЕФ допомагає уряду боротися з загрозою повномасштабного спалаху ВІЛ/СНІДу в Україні, водночас захищаючи права людей, які живуть з ВІЛ.

Фактори та методи профілактики знань: • Лекції: 1 Короткі історичні відомості. 2. Збудник і Фактори та методи профілактики знань: • Лекції: 1 Короткі історичні відомості. 2. Збудник і епідеміологія. 3. Стадії протікання вірусу. 4. Лікування і профілактика. • Тренінги на тему: "ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти". «ВІЛСНІД – це стосується кожного»

Дякую за увагу Виконала: Студентка 45 СРМ Вишневська Катерина Дякую за увагу Виконала: Студентка 45 СРМ Вишневська Катерина

Очікування: Ø забезпечити антиретровірусною терапією не менш як 80 відсотків хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, які Очікування: Ø забезпечити антиретровірусною терапією не менш як 80 відсотків хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, які її потребують; Ø знизити на 10 відсотків рівень смертності серед інфікованих і хворих; Ø знизити до 2 відсотків рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини; Ø забезпечити у 100 відсотків дітей, народжених ВІЛінфікованими матерями, раннє виявлення випадків інфікування; Ø удосконалити систему добровільного консультування і тестування з метою діагностики хвороби на початкових стадіях; Ø удосконалити систему лабораторного контролю якості діагностики та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.