Скачать презентацию ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ С ТА ТУБЕРКУЛЬОЗУ Підготував студент 1 Скачать презентацию ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ С ТА ТУБЕРКУЛЬОЗУ Підготував студент 1

7459b35f2192aea498ebc2d86e6faac6.ppt

  • Количество слайдов: 16

ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ С ТА ТУБЕРКУЛЬОЗУ Підготував: студент 1 Ф-1 групи Доровський Дмитро Керівник: ст. ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ С ТА ТУБЕРКУЛЬОЗУ Підготував: студент 1 Ф-1 групи Доровський Дмитро Керівник: ст. викл. кафедри українознавства та латинської мови Берестова А. А.

Гепатит С Гепатит C ( «ц» , hepatitis C) - це інфекційне захворювання печінки, Гепатит С Гепатит C ( «ц» , hepatitis C) - це інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом. Інфекція може розвинутись у будь-якої людини і найчастіше спостерігається в молодих людей.

Вірус гепатиту С передається через кров. Гепатит С розвивається непомітно і переходить у хронічну Вірус гепатиту С передається через кров. Гепатит С розвивається непомітно і переходить у хронічну форму упродовж тривалого часу без симптомів. Дієвої вакцини для профілактики гепатиту С не існує, проте зараження можна уникнути.

Як захиститися від гепатиту С? Вчені не можуть знайти стабільний вірусний білок, спільний для Як захиститися від гепатиту С? Вчені не можуть знайти стабільний вірусний білок, спільний для усіх генотипів і підвидів вірусу гепатиту С, на який би вироблялись антитіла. Спеціалісти вивчають можливості генно-інженерних технологій для створення такої вакцини. Американська фармкомпанія Gilead Sciences розробила новий метод лікування гепатиту С генотипу 1 за допомогою комбінації препаратів “Софосбувір” і “Ледипасвір”, які під час двох фаз клінічних випробувань показали повне позбавлення від вірусу гепатиту С у 97% пацієнтів.

Що робити для того, аби запобігти зараженню вірусом гепатиту С? *Ніколи ні з ким Що робити для того, аби запобігти зараженню вірусом гепатиту С? *Ніколи ні з ким не діліть і не користуйтеся чужими бритвеними станками, зубними щітками і будь-якими предметами, де може бути присутня кров. *Якщо ви прийшли до стомат-лікарні або іншого медичного закладу, слідкуйте, щоб усі потенційно небезпечні маніпуляції виконувалися тільки одноразовими інструментами. *Добре подумайте, перш ніж робити татуювання або пірсинг, і зважте, куди й до кого ви йдете. Майстер повинен мити руки і працювати в одноразових рукавичках. Вас можуть заразити голкою, де міститься інфікована кров. *Якщо ви - медичний працівник, то вам слід завжди дотримуватися техніки безпеки, особливо при роботі з будь-якими гострими предметами. Вам необхідно пройти вакцинацію від гепатиту В.

Що робити, якщо зараження вже відбулося? На відміну від гепатитів А і В, при Що робити, якщо зараження вже відбулося? На відміну від гепатитів А і В, при гепатиті С введення імуноглобуліну не може запобігти розвитку інфекції. Не існує даних про те, як інші методи можуть запобігти розвитку гепатиту С, коли зараження вже відбулося.

Якщо аналізи показали наявність інфекції , то слід: *Відмовитись від вживання алкоголю. *Періодично відвідувати Якщо аналізи показали наявність інфекції , то слід: *Відмовитись від вживання алкоголю. *Періодично відвідувати лікаря. *Не застосовувати самовільно жодних методів лікування (безрецептурних, "нетрадиційних", "дозволених як нешкідливі "). *Зробити щеплення від гепатиту В (у будь-якому разі) й від гепатиту А (якщо є будь-які зміни у функціонуванні печінки).

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котра передається переважно повітрянокрапельним Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котра передається переважно повітрянокрапельним шляхом. Туберкульоз зазвичай вражає легені, але захворювання може пошкодити будь-який орган, наприклад, хребет, нирки, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, статеві органи тощо. Зараження туберкульозом відбувається при вдиханні повітря, в якому присутній збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу. Її ще називають паличкою Коха, на честь вченого, який відкрив цей збудник у 1882 році. Унікальність збудника туберкульозу, насамперед, полягає у тому, що він є стійким до дії навколишнього середовища.

Мікобактерія туберкульозу не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Вона довгий час зберігається Мікобактерія туберкульозу не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Вона довгий час зберігається у навколишньому середовищі: у ґрунті, снігу, льоді. Відомі випадки, коли у єгипетських мумій, в яких були ознаки туберкульозу кісток, виділяли живу паличку Коха. Mycobacterium tuberculosis

Лише у 10 % осіб, які інфіковані паличкою Коха, розвивається захворювання. Хто ці люди? Лише у 10 % осіб, які інфіковані паличкою Коха, розвивається захворювання. Хто ці люди? Це насамперед особи з ослабленою імунною системою внаслідок багатьох захворювань. Такою є ВІЛ-інфекція, яка вражає імунну систему, а також інші хвороби, котрі значно її ослаблюють: цукровий діабет, захворювання, при яких людина повинна приймати препарати, що пригнічують імунітет (лікування онкологічних, ревматичних захворювань, профілактика відторгнення органів при їх трансплантації).

На туберкульоз можуть захворіти навіть особи з міцним імунітетом при масивному потраплянні збудника захворювання На туберкульоз можуть захворіти навіть особи з міцним імунітетом при масивному потраплянні збудника захворювання в організм. Такі ситуації виникають при близькому контакті з хворою на активний туберкульоз людиною.

Ознаки туберкульозу: Ознаки туберкульозу:

ПРОФІЛАКТИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ 1. Соціальна профілактика. 2. Індивідуальна профілактика. 3. Санітарна профілактика. 4. Хіміопрофілактика. ПРОФІЛАКТИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ 1. Соціальна профілактика. 2. Індивідуальна профілактика. 3. Санітарна профілактика. 4. Хіміопрофілактика.

ПРОФІЛАКТИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДЛЯ ЧЛЕНІВ СІМ’Ї ХВОРОГО НА ТУБЕРКУЛЬОЗ Усім дорослим членам сім’ї та дітям ПРОФІЛАКТИКА ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДЛЯ ЧЛЕНІВ СІМ’Ї ХВОРОГО НА ТУБЕРКУЛЬОЗ Усім дорослим членам сім’ї та дітям підліткового віку роблять флюорограму органів грудної клітки, маленьким дітям – пробу Манту. Профілактичні заходи передбачають дотримання правил інфекційного контролю у приміщенні.

ГІГІЄНА ПРИМІЩЕННЯ, В ЯКОМУ ПЕРЕБУВАЛА АБО ПЕРЕБУВАЄ ХВОРА НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЮДИНА. • Для знищення ГІГІЄНА ПРИМІЩЕННЯ, В ЯКОМУ ПЕРЕБУВАЛА АБО ПЕРЕБУВАЄ ХВОРА НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЮДИНА. • Для знищення збудника захворювання потрібне постійне провітрювання, ультрафіолетове опромінення та вологе прибирання приміщення. • Необхідно випрати штори і білизну для видалення пилу, в якому зберігаються бактерії туберкульозу. • Якщо хвора на туберкульоз людина живе з вами в одній квартирі, то бажано виділити для неї окрему кімнату, посуд і білизну. Украй важливе суворе дотримання етикету кашлю хворої людини – щільне прикривання рота та носа серветкою при кашлі та чиханні, хворі повинні носити хірургічну маску в місцях загального користування.

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!