Ekonomiya_v_pobuti (1).pptx
- Количество слайдов: 24
Проект на тему: «Економія в побуті»
З кожним роком на побутові потреби витрачається дедалі більша частка електроенергії, газу, тепла, води та у величезних масштабах зростає застосування побутової електрифікованої техніки.
Тим часом, ціни зростають і ми часто змушені викласти останню копійку за комунальні послуги, приходить безвихідь.
Який вихід? – Економте!
Економимо електроенергію
Скільки ж «з’їдають» наші побутові прилади: Ø Ø Ø КОНДИЦІОНЕР — 2, 2 -3, 37 КВ/ГОД ЕЛЕТКРОЧАЙНИК — 2, 2 -2, 4 КВ/ГОД ПИЛЕСОС — 2 КВ/ГОД БОЙЛЕР — 1, 5 -2, 5 КВ/ГОД ПРАСКА — 1 -2, 4 КВ/ГОД ПРАЛЬНА МАШИНА — 0, 8 -1, 14 КВ/ГОД ХОЛОДИЛЬНИК — 0, 77 -0, 90 КВ/ГОД МИКРОХВИЛЬОВА ПІЧ — 0, 8 -0, 9 КВ/ГОД ТЕЛЕВІЗОР — 0, 14 КВ/ГОД ЛАМПОЧКА 100 ВТ — 0, 1 КВ/ГОД КОМП'ЮТЕР — 0, 065 -0, 095 КВ/ГОД ЗА ГОДИНУ РАЗОМ: 15, 945 КВ/ГОД; ЗА ДОБУ БЕЗПЕРЕРВНОЇ РОБОТИ -328, 68 КВ/ГОД; ЗА МІСЯЦЬ 11480 КВ/ГОД.
Лічильники Купить та встановіть двухтарифні лічильник. Його покупка і установка окупляться в найближчі пів року.
Освітлення Головний принцип економії на освітлення – розумність, контроль, енергозберігаючі лампи.
Вибір побутової техніки Вибираючи побутову техніку, звертайте увагу на клас енергоспоживання.
Багато зайвої енергії йде на електроплиту. Воду для приготування можна кип'ятити в електрочайнику, а потім перелити окріп в каструлю. Так економніше
Електрообігрівач Зберігаючи тепло в квартирі, ми можемо істотно заощадити на електрообігрівачі.
Пральна машина Повністю використовуємо обсяг пральної машини, не навіщо включати повний цикл, не завантаживши належну кількість білизни.
Праска Використовуйте праску з регулятором нагріву, тепловідбивний прасувальну дошку, вимикайте праску заздалегідь і доглажівайте білизну на залишковому теплі.
Електричний чайник У звичайному чайнику можна закип'ятити набагато більше рідини, до того ж щомісячна економія на електриці становить порядку 50 гривень і навіть вище.
Холодильник Не можна ставити холодильник поблизу нагрівальних приладів (плита, батарея), безпосередньо під сонячні промені, в свою чергу можна ставити гарячі страви всередину холодильника.
Мікрохвильова піч Регулюйте потужність в залежності від необхідної операції, користуйтеся спеціальною кришкою для мікрохвильової печі.
Пилосос з повністю заповненим мішком для пилу споживає на 50% більше енергії, ніж чистий пилосос.
Комп’ютер і телевізор Можливо краще задуматись над заміною монітора чи телевізора, так як старі моделі з електроною трубко споживають приблизно 400 кв/год, тоді як нові рідкокристалічні лише 140.
Заощаджуємо воду! Підраховано, що третина води в побуті витрачається марно. Із крана, що протікає, втрачаємо 60 літрів води на добу (1800 – 1860 літрів на місяць)!
Як діяти? Ø Душ, а не ванна Ø Придбайте економічну сантехніку Ø Проточна вода – миттю не допомога Ø Кип’ятіть економно Ø Ощадливе чищення Ø Не поспішайте випліскувати «використану» воду
Зберігаємо тепло
Як зберегти тепло? Зовнішнє утеплення помешкання допоможе ефективніше на 40% утримувати внутрішню температуру приміщення. Якісні металопластикові вікна допомагають зменшити на 25 -50% втрати тепла з приміщень. Зверніть увагу на розташування меблів. Жалюзі допоможуть нам зменшити втрату тепла.
Автомобіль
Дякуємо за увагу
Ekonomiya_v_pobuti (1).pptx