EYF_presentation_ukr.ppt
- Количество слайдов: 24
Проект «Можливості Європейського молодіжного фонду для України» реалізується СМГО «Центр європейських ініціатив» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» Європейський молодіжний фонд Робота задля молоді Європи
Рада Європи Політична організація, заснована у 1949 році, що складається з 47 країн Демократія Права людини Верховенство права
Цілі молодіжної політики Ради Європи Мотивувати молодь приймати активну роль у громадянському суспільстві Європи; Просувати та розвивати молодіжну політику в Європі з особливим акцентом на участь молоді.
Відділ у справах молоді є частиною Директорату демократичного громадянства та участі Ради Європи. Відділ прагне об'єднувати та поширювати досвід і знання про життєві ситуації, прагнення і способи вираження європейської молоді. Завдання Відділу: • Створення програм, правових інструментів для розробки узгоджених і ефективних молодіжних політик на місцевому, національному та європейському рівнях; • Забезпечення фінансування та освітньої підтримки міжнародних молодіжних заходів, що сприяють молодіжному громадянству, мобільності молоді, поширення демократичних цінностей, поваги до прав людини та культурного різноманіття
Європейський молодіжний фонд Заснований у 1972 році Радою Європи для забезпечення фінансової підтримки діяльності європейської молоді Фонд є підрозділом Директорату молоді Фінансування 3 мільйони євро на рік Кожний рік підтримується 300 проектів за участю більше ніж 15, 000 молодих людей
Мета Фонду сприяння співпраці між молодими людьми в Європі шляхом забезпечення фінансової допомоги європейським молодіжним заходам, які служать підтримці миру, розумінню та співпраці в дусі поваги до основних цінностей Ради Європи таких як, права людини, демократія, толерантність та солідарність.
Яку діяльність підтримує Фонд? Освітня, соціальна, культурна та гуманітарна діяльність Європейського характеру; Заходи спрямовані на посилення миру та співпраці в Європі; Заходи, що направлені на покращення співпраці та розуміння між молодими людьми в Європі, зокрема, через сприяння обміну інформацією; Заходи, що сприяють стимуляції взаємної допомоги в Європі та у країнах, що розвиваються, з метою досягнення культурних, освітніх та соціальних цілей; Дослідження, вивчення та публікації з молодіжних питань.
Що не може фінансуватись? Операції комерційного характеру; Виробництво, покупка обладнання чи будівель; Туристичні заходи; Установчі збори; Заходи, що є частиною шкільних чи університетських програм; Заходи, що мають виключно характер професійної підготовки.
Хто може подавати заявку на грант? Міжнародні громадські молодіжні організації чи мережі; Національні, регіональні недержавні громадські молодіжні організації чи мережі; Інші недержавні структури залучені до молодіжної роботи.
Якими є категорії проектів? Категорія А: міжнародні молодіжні зустрічі; Категорія B: молодіжні заходи, відмінні від зустрічей (наприклад, публікації, кампанії, вебсайти, CD); Категорія С: адміністрація міжнародних недержавних молодіжних організацій та мереж; Категорія D: пілотні проекти та пілотні освітні проекти з прав людини (Категорія D-HRE).
Проекти Категорії А Міжнародні молодіжні зустрічі (семінари, конференції, майстерні, табори, фестивалі, тощо). Зустріч повинна: відповідати пріоритетам роботи Ради Європи, особливо тих, що стосуються молодіжного сектора; робити корисний внесок у вирішення задач молодіжного сектору Ради Європи; учасники зустрічі повинні представляти принаймні 7 країн-членів Ради Європи. Можуть також брати участь представники країн не членів Ради Європи; мати мультиплікаційний ефект; реалізовуватись відповідно до освітніх принципів молодіжного сектору Ради Європи та особливо сприяти освіті задля участі молоді та міжкультурному навчанню; принаймні на 1/3 фінансуватись із ресурсів інших за ЄМФ: наприклад, внесок за участь, власні ресурси організації-заявника, чи інші гранти; принаймні 75% учасників мають бути у віці до 30 років; (як загальне правило) проводитись у одній з країн-членів Ради Європи: організація-заявник повинна пояснити причини проведення зустрічі не в країні-члені Ради Європи.
Проекти Категорії В Це будь-який тип молодіжного проекту, окрім зустрічі: спеціалізовані публікації (наприклад, тренінгові посібники); електронні вісники чи журнали, розроблені міжнародними молодіжними організаціями чи мережами; інформаційні кампанії; виставки та виготовлення аудіо-відео матеріалів, тощо; розробка веб-сайтів чи виготовлення СD; виготовлення постерів, значків та наліпок; дослідницькі проекти з молодіжних питань; навчальні візити. Пріоритети надаються проектам, у яких використовуються нові інформаційні технології та мають інноваційний характер.
Проекти Категорії С Річна фінансова підтримка міжнародним недержавним молодіжним організаціям чи мережам на покриття частини загальних адміністративних витрат, потрібних для впровадження заходів на європейському рівні. Проекти Категорії С bis Річна фінансова підтримка для покриття частини загальних адміністративних витрат на заснування європейської структури, максимально на 3 роки.
Проекти Категорії D Пілотні проекти, завданнями яких є: • підтримувати молодих людей, зокрема, тих, що опинилися у несприятливих обставинах, допомагати боротися з викликами, які зустрічаються їм у житті, та досягати своїх цілей; • сприяти новим формам участі та організації молоді; • робити внесок у соціальну згуртованість, зокрема, боротьба з виключенням та запобігання явищам, що впливають безпосередньо на молодь; • адаптувати та поширювати програми та структури відповідно до змін, що відбуваються у суспільстві.
Проекти Категорії D Пілотні проекти повинні відповідати наступним умовам: представляти собою молодіжні заходи, підготовлені та реалізовані місцевими, регіональними та національними молодіжними НУО із залученням молоді до 30 років; містити інтерактивний підхід, починаючи від концепції до оцінки проекту; мати чіткий вплив на місцеве середовище; мати європейський вимір, залучаючи до проекту більше однієї країни та/чи враховувати європейський контекст; бути інноваційними з точки зору методології для цільової групи та/чи органу, що організовує проект; сприяти участі молоді; відповідати основним принципам неформальної освіти Ради Європи в молодіжному секторі, включаючи міжкультурне навчання та інтерактивні підходи, та використовувати наявні освітні матеріали та ресурси Ради Європи.
Проекти Категорії D-HRE Проекти, безпосередньо направлені на освіту з прав людини Проекти повинні: бути безпосередньо пов’язаними з освітою з прав людини та проблемами, пов’язаними з правами людини, що впливають на молодь, тобто такі, що включають права людини в якості чітко визначеного виміру проекту (з точки зору змісту, цілі та процесу); мати чіткий місцевий вплив, а також бути відкритими для європейських реалій; бути підготовленими та реалізованими місцевою асоціацією, інституцією чи молодіжною групою, яка безпосередньо працює з дітьми та молоддю; мати чітку освітню та просвітницьку функцію; залучати, в першу чергу, учасників та цільові групи у віці до 30 років; містити інтерактивний підхід від розробки концепції та до оцінювання проекту; інтегрувати міжкультурне навчання до освітнього підходу; мати інноваційний характер для відповідного соціального контексту (з точки зору, методології, цільових груп, тощо); бути відкритим для інших партнерів та передбачати використання освітніх ресурсів, розроблених молодіжним сектором Ради Європи (наприклад, «Компас» ); відповідати основним освітнім принципам молодіжного сектору Ради Європи.
Як податись на грант? Зареєструйтесь на сайті ЄМФ www. eyf. coe. int/fej Заповніть аплікаційну он-лайн форму, відповідно до категорії вашого проекту Чекайте на рішення за вашим проектом
Якими є терміни подачі аплікаційних форм? 1 лютого для грантів Категорії С на поточний рік; 1 квітня для заходів Категорії А та В, що проводяться між 1 січням та 30 червням наступного року; 1 жовтня для заходів Категорії А та В, що проводяться між 1 квітням та 31 грудням наступного року; Немає фіксованого терміну подачі для заявок на Категорію D. Заявки повинні подаватись принаймні за 3 місяці від дати початку проекту.
Яким може бути розмір гранту? Проекти Категорії А та В не можуть отримувати більше ніж 2/3 від загальної вартості проекту (середній грант складає 13 -15, 000 євро для Категорії А та 5 -6, 000 євро для Категрії В). Гранти Категорії D не можуть перевищувати 7, 600 євро. Гранти Категорії С підраховуються Секретаріатом. Заявки на Категорії А, В та D не можуть включати заробітню платню, купівлю обладнання та накладні витрати у бюджетах.
Яким є процес прийняття рішення? Грантові заявки розглядаються спочатку Секретаріатом ЄМФ, який перевіряє правильність заповнення анкет. Рішення за проектом приймає Програмний Комітет, що складається з 8 представників уряду та 8 представників недержавних молодіжних організацій. Комітет збирається двічі на рік в грудні та червні. 80% гранту організація отримує за 10 тижнів до початку заходів за проектом, а 20% після затвердження звітів (звіт за діяльністю та фінансовий звіт).
Звітування Заповнити звітну форму он-лайн. Прикріпити до форми наступні документи: список учасників з їхніми підписами, програма, підготовчі документи, звіт за підсумками проекту Відправити поштою фінансовий звіт з копіями чеків за витратами.
Офіційний вебсайт ЄМФ http: //www. eyf. coe. int/fej/
Україномовна сторінка ЄМФ (неофіційний переклад) http: //eyf. com. ua/
Дякуємо за увагу! Проект «Можливості Європейського молодіжного фонду для України» реалізується СМГО «Центр європейських ініціатив» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» з листопада 2011 року по квітень 2012 року.