проблеми чорного континенту.pptx
- Количество слайдов: 9
Проблеми «чорного континенту» у другій половині 20 -21 ст. Александрова Аріна 1 дизайн
• Після деколонізації виявилося, що, за незначним винятком, справжня демократія в африканських країнах не прижилася. Авторитарні режими встановились у більшості країн. Підсумки виборів на багатопартійній основі здебільшого фальсифікуються. Майже щороку в Африці відбуваються військові перевороти, які супроводжуються політичним безладдям, кривавими міжетнічними сутичками.
• Навесні 1994 р. жорстока різанина виникла між народами тутсі та хуту, які населяють Руанду. З 1991 р. не вщухає війна у Сомалі, з грудня 1989 р. точиться міжетнічна ворожнеча та боротьба кримінальних угруповань у Ліберії.
• Черговий спалах насильства там у квітні-травні 1996 р. призвів до появи сотень тисяч біженців з цієї країни. Громадянські війни відбувались у Заїрі, Уганді та інших державах Африки. У багатьох країнах континенту ще не сформовані нації. Захоплення влади певною етнічною групою або кланом призводить до розгортання репресій проти інших племен.
• Не вистачає адміністраторів, ділове життя в основному проходить у столицях, а окраїни залишаються занедбаними. В економічному житті на початку 70 -х років країни Африки не витримали конкуренції з Азією та Південною Америкою у виробництві навіть традиційно прибуткових сільськогосподарських культур, таких як какао, кава, арахіс, пальмова олія.
• Доходи від експорту зменшилися, а частка континенту в обсязі світової торгівлі скоротилась у 90 -х роках до 3 %. Тропічна Африка залишається найвідсталішим регіоном світу. Намагання лідерів країн зруйнувати традиційні уклади, позбавитися ролі сировинних придатків метрополій призвело до зменшення експорту єдиного стабільного джерела доходів. Лише ті держави, які зберегли експортний потенціал, залишаються відносно економічно стабільними, зокрема експортери нафти - Нігерія та Габон, міді - Замбія і Демократична Республіка Конго, какао - Кот д’Івуар та Гана, чаю та кави - Кенія.
• Новою реальністю постколоніальної Африки став голод. Якщо у 1960 p. , до широкої деколонізації, континент сам забезпечував себе продуктами харчування, то в середині 90 -х років більше 150 млн африканців вижили лише завдяки гуманітарній допомозі ООН.
Свого часу Африка одержала значну фінансову підтримку, але ефективно не використала її через корумпованість існуючих режимів. Нині допомоги не вистачає. Найбагатша країна світу - США виділяє Чорній Африці допомогу в розмірі 600 млн доларів щорічно (для порівняння: Єгиптові та Ізраїлю після укладення Кемп. Девідської угоди американці щорічно надають понад 6 млрд доларів кожному).
• спасибо за внимание, удачки♥
проблеми чорного континенту.pptx