c4f3fc915c3e4fb7047c6c360805318b.ppt
- Количество слайдов: 52
PRO VELKÉHO, PRO MALÉHO, PÁN DOST PRÁCE MÁ, KDYŽ SVÉ SÍLY DNES, JEMU NABÍDNEŠ, HNED TĚ ZAMĚSTNÁ. TY SE PTÁŠ, CO DĚLAT MÁŠ, PRO SVÉHO SPASITELE, ZPÍVEJ O NĚM, VYPRÁVĚJ, AŤ SE TI KDO CHCE SMĚJE.
Duchovní kořeny ASD výchovy a důvody pro zakládání samofinancujících misijních institucí.
Mat. 24, 37 Až přijde Syn člověka, bude to jako za dnů Noé. . . Bděte tedy, neboť nevíte v kterou hodinu váš Pán přijde. 45 Když pán ustanovuje nad svou čeledí služebníka, aby jim včas podával pokrm, který služebník je věrný a rozumný? Blaze tomu, kterého pán při příchodu nalezne, že tak činí. Amen, pravím vám, že ho ustanoví nade vším, co mu patří. Dal Bůh tomuto světu podobné poselství, jako bylo to Noemovo? Bude svět zničen? Poslal Bůh nějaké lidi do světa, kázat stejně tak, jako tehdy poslal Noeho? Jsou někteří z nich mezi námi? Nenarodili jsme se pro nic jiného, než abychom rozhodně hlásali poselství jako Noe.
Židům 11, 7 „Noé věřil, a proto pokorně přijal, co mu Bůh oznámil a co ještě nebylo vidět, a připravil koráb k záchraně své rodiny. “ Noe nejen kázal, ale také stavěl loď. To byl kus inženýrského umění. Bůh to nařídil Noemovi, aby zajistil cestu záchrany pro blízkou katastrofu. A zachránil se opravdu někdo díky tomu, že Noe postavil archu? Ve skutečnosti jediní lidé, kteří přežili potopu, byli ti, kteří archu stavěli!
Dnešní svět není připraven, na to co má přijít. Lidé se nikdy neměli tak dobře, jako nyní. Mat. 24, 38 „ Jako tehdy před potopou hodovali a pili, ženili se a vdávaly až do dne, kdy Noé vešel do korábu a nic nepoznali, až přišla potopa a zachvátila všecky takový bude i příchod Syna člověka. “ Historie se opakuje. Odbory a pracovní unie se dnes dostávají více a více do středu dění. Zaměstnanci řetězců jsou tak spojeny v jedno velké hnutí. Mohou se teď stát věci, které dříve nepřicházely v úvahu. Dostali jsme totiž z nebe zvláštní světlo, že „Pronásledování a nedělní zákon budou uvedeny především prostřednictvím pracovních unií. “ 2 SM. Ve všech velkých městech bude probíhat sdružování do spolků a odborů a životy těch, kteří odmítnou včlenit se do těchto spolků, budou ohroženy. Totéž existovalo také za Noeho. Noe ale poslouchal Boží nařízení a bezpečně obstál.
1 Tes. 4: 17 potom my živí, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu. A pak už navždy budeme s Pánem. 2 Petr. 3, 10 -12 Den Páně přijde jako přichází zloděj. Tehdy nebesa s rachotem zaniknou, vesmír se žárem roztaví a země se všemi lidskými činy bude postavena před soud. Když tedy se toto vše rozplyne, jak svatě a zbožně musíte žít vy, kteří dychtivě očekáváte příchod Božího dne!
DOBA VELKÉHO SOUŽENÍ, v níž bude svět postižen těžkými ranami. Zj. 16, 17 -21 Sedmý anděl vylil svou nádobu do ovzduší. A rozpoutaly se blesky, hřmění a burácení, a nastalo hrozné zemětřesení, jaké nebylo, co je člověk na zemi; tak silné bylo to zemětřesení. A to veliké město se roztrhlo na tři části a města národů se zřítila. Na lidi padaly z nebe kroupy těžké jako cent; a lidé proklínali Boha. Kde budou živí spravedliví v té době? Skryti v horách a jeskyních. Jak tam přežijeme? EW 56 - Andělé nás budou živit! Před tím ale bude „DOBA MENŠÍHO SOUŽENÍ, “ která bude do konce doby zapečetění. Bude to doba těžkostí, po přijetí Nedělního zákona. Jak přežijeme tuto dobu?
Zj. 13, 16. . dvourohá šelma, symbol Spojených Států: „A nutí všechny, malé i velké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby přijali na čelo či na pravou ruku její znamení. “ Přijmete to znamení? Ne? Potom víte, co se nám stane? Zj. 13, 17: „aby žádný člověk nemohl ani kupovat ani prodávat, nebude-li mít její znamení, jméno šelmy, nebo číslo jejího jména. “ Když si do konce doby milosti nebudeme moci koupit nic k snědku, co nám pomůže zaslíbení o tom, že andělé nás budou živit daleko později v nějaké jeskyni?
Na konci potopy se sice objevila duha. Ale ještě před ní existovala jediná cesta, jak přežít. Před námi je doba velkých těžkostí a mnoho lidí nemá nejmenší představu, jak ji přežít. . . Kdyby Noe kázal: „Přichází potopa! Připravte se na ni!“ „A jak? “ – řekli by lidé. Mohl říct „Pán se o nás nějak postará. “ Mohl říct svým synům „Nemáme čas stavět loď, protože musíme kázat, že má přijít potopa. “ To by nebyla poslušnost ani logika?
Kdo řekl Noemovi, že přijde potopa? Kdo mu řekl, že má o tom kázat? Kdo mu také řekl „Postav archu“? Příběh vykoupení, str. 63. „Neměl jen kázat, ale jeho příklad v tom, že stavěl archu, měl každého přesvědčit, že věří tomu, co káže … KAŽDÝ ÚDER KLADI-VA do archy BYL KÁZÁNÍM PRO LIDI. Noe byl stavbyvedoucí, kazatel i dělník. Lidé na něj zírali s úžasem a považovali ho za fanatika. “ Myslíte, že při našem kázání o 2. p. a o přípravě na útlak, kdy budou tisíce konfrontovány buď s Boží pečetí nebo se znamením šelmy, je zahrnuta také nějaká praktická činnost?
2 SM 141: „Rychle se blíží čas, kdy vedoucí síla odborů bude nesm agresivní. Znovu a znovu mi Bůh svěřil, že se mají naši lidé se svými odstěhovat z měst na venkov, kde si budou moci vypěstovat své vlastní jídlo, protože v budoucnu bude velmi vážný problém něco s i koupit či prodat. “
Zemědělský institut Nashville – škola Madison , str. 11 „Nejprve jsme si mysleli, že školní farma je příliš velká. Plánovali jsme si spíše mít ideální farmu, která by byla malá ale pečlivě a čistě udržovaná, aby sloužila jako model. Když jsme sestře Ellen sdělili naše námitky co do velikosti farmy, řekla, že přijde doba, kdy mnozí, kteří nyní žijí ve městech, je budou nuceni opustit, aby mohli žít podle pravdy. Řekla, že bychom měli naši farmu učinit útočištěm, kam by se na chvíli mohli někteří z nich uchýlit a načas se učit, jak si zajistit živobytí z půdy. Pak by měli odvahu vyjít do vzdálených míst, kde by našli pole, zajistili si domov a mohli vychovávat své děti podle Božích zákonů. “ Bude doba menšího soužení trvat víc, než pár týdnů?
Pán by nám neříkal, abychom budovali místo záchrany, pokud by neměli přijít žádní uprchlíci. Měli bychom dělat veškerou naši práci s tou představou, že přicházejí tito bezradní lidé. Oni přijdou, Bůh to ví, ať se připravíme nebo ne. Pro Šéma, Cháma a Jefeta to musel být úžasný pohled, když viděli nahoru vcházet páry zvířat. A co tam na ně čekalo? Zásoby. Když k nám přijdou uprchlíci, budeme mít pro ně místo? A bude něco na zahradě či v sýpce? Připravme se, protože Ten, který vše ví, říká, že přijdou.
Chcete i vy stavět takovou archu? Vysázet pole, postavit jednoduchý dům, tak aby tam bylo dost místa pro ubytování jedné nebo dvou rodin navíc? Když to budete dělat, myslete na to, že tím zachráníte nejen něčí pozemskou, ale především věčnou existenci. . Žid. 11, 7 Noévěřil a proto pokorně přijal, co mu Bůh oznámil a co ještě nebylo vidě , připravil korábk záchraně své rodiny. vírou Svou vynesl soud nad svě-tem a získal podíl na spravedlnosti založené ve víře. Pokud tak budete jednat – bude to z víry a to dříve, než přijde bouře. . MILIONY LIDÍ BYLI PŘESVĚDČENI, ŽE NOE JEDNAL MOUDŘE, ŽEL POZDĚ. Duch Svatý nás povede, abychom POSTAVILI ARCHU, dříve než bude příliš pozdě.
MM 308 -9: „Archa“ je malý, ucelený program, který dal Bůh našemu lidu, aby jej založil a rozběhl vedle každého města: farma, škola, s nimi spojené malé sanatorium. Je to misijní centrum se vším všudy. Mimo tyto malé instituce, každý náš domov může být místem pro běžence - MH 192 -194. Dovolíme Bohu naplnit naše srdce rozhodnutím učinit naše domovy útočištěm pro věrné v přicházející době krize?
Co to stálo Noeho? PP 95 „Noe dal světu příklad v tom, že VĚŘIL přesně to Bůh řekl. VŠE, CO VLASTNIL, INVESTOVAL DO ARCHY. “ Jak moc? Nábytek, koberce, dům i pole, vše vložil do archy. Lidé si v té době byli jistí, že je to blázen, ale, když začal foukat vítr a voda stoupala, lidé v divokém zoufalství začali hledat bezpečný úkryt pro své peníze. Jen Noe si nemusel lámat hlavu sháněním plavající pokladnice. Neexistovalo totiž nic, co by mu patřilo a co by bylo zničeno v potopě.
Marek 8: 35 Neboť kdo by chtěl zachránit svůj život, ten o něj přijde; kdo však přijde o život pro mne a pro evangelium, zachrání jej. Jestli chceš pomáhat stavět archu, Bůh Tě potřebuje. Řekni Mu to. „Nechci se soustředit na to, co bude se mnou, co z toho budu mít, ale co se stane s archou a s těmi lidmi, kteří v ní zakrátko naleznou záchranu. “ A když to řeknete a budete dělat, zjistíte, že tuto archu pro záchranu jiných, Bůh použije, aby bezpečně přenesl Vás i Vaši rodinu přes přicházející bouři.
Ty jsi Pán a Bůh k Tobě přichází můj duch. Změň prosím srdce mé, máš tu moc, jsi Král. Můj drahý Táto, já, Tvou milost poznávám a vím, Tvá láska postačí, aby změnila nás. Ref. Můj Pane, drž mě pevně láskou svou, Můj Pane, sílu mi dáváš. A já čekám, že jako orel vzlétnu výš, jen v moci lásky Tvé, jak orel vzlétnu výš, Duchem Tvým dám se vést. Otče můj chci být, tím kdo Tebe zná a mít Tvé lásky plný stůl, pro druhé tu být. Chci konat vůli Tvou, tak žít na každý den s vírou, že Ty mě proměníš, to je naděje má.
Nehemiáš, Šalamoun, Lévijci, Samuel, Eliáš, Elíša. . . Samuel zakládal ŠKOLY PROROKŮ, jako bariéru proti odpadnutí, které přinesli synové Élího, Chofní a Pinchas. Školy: v Ráma a v Kariat-jeharim. Později v Jerichu a v Bét-elu. (1 Sam. 2: 12 Synové Élího byli ničemníci, neznali se k Hospodinu. 2: 22, 3: 13)
1 Sam. 10: 10 Saulovipřicházel vstříc hlouček proroků. Tu se ho zmocnil Duch Boží a on upadl uprostřed nich do prorockého vytržení. 1 Sam. 19: 20 Spatřili sbor proroků v prorockém vytržení a Samuela stojícího jako představeného nad nimi. Vtom spočinul Duch Boží na Saulových poslech a také oni upadli do prorockého vytržení.
Historie Izraele je neustálou obnovou a odpadnutím. V Eliášově době byl největší odklon od uctívání Hospodina k uctívání Baala , Astorety, Molocha aj. Jezábel je typ na odpadnutí, jaké bude také v době konce. Zjevení 2: 20 Ale to mám proti tobě, že trpíš ženu Jezábel, která se vydává za prorokyni a svým učením svádí moje služebníky ke smilstvu a účasti na modlářských hostinách.
5 Moj. 6, 6 A tato slova, která ti dnes přikazuji, budeš mít v srdci. 7 Budeš je vštěpovat svým synům a budeš o nich rozmlouvat, když budeš sedět doma nebo půjdeš cestou, když budeš uléhat nebo vstávat. Vysvobození, znamení, symboly, Vykupitel, Boží zjevení v přírodě, obětování – taková byla výchova Mojžíše, Davida, Daniele, Krista, Timotea. . .
Pokud mladý člověk toužil hledat hlouběji v pravdě Božího slova a hledal moudrost shůry, aby mohl být učitelem v Izraeli, byly mu otevřeny tyto školy. . Sloužily k morálnímu a duchovnímu růstu mládeže, aby zajistily budoucí prosperitu národa vyškolením lidí, jež jednají v bázni Boží jako vůdci a rádci. Proto Samuel shromažďoval mládež, jež byla zbožná, inteligentní, čistá a jež toužila po studiu. Oni se pak nazývali proročtí žáci. Při jejich společenství s Bohem, když studovali Jeho slovo i Jeho dílo, byla k jejich úsilí přidána i moudrost shůry. PP 592
Žáci těchto škol si sami vydělávali na svou obživu obděláváním půdy nebo nějakým řemeslem. V Izraeli bylo pohlíženo jako na zločin, pokud dítě vyrůstalo bez podílu na užitečné práci. Na Boží příkaz se každé dítě učilo řemeslo, i když mělo být potom vychováno pro svatý úřad. Mnoho z učitelů teologie se také živili manuální prací, jako později Pavel a Aqila.
Hlavním předmětem v těchto školách byl zákon Boží se všemi naučeními danými Mojžíšovi, dále posvátná historie, hudba a poezie. Způsob vzdělání byl tak odlišný od vzdělávání v teologických školách dneška, na kterých mnozí studenti končí vzdělání s méně pravdivým a skutečným poznáním Boha, než měli když zahájili studium. Velkým cílem tehdejších škol bylo poznat Boží vůli pro člověka a jeho Bohem dané poslání.
Hudba měla sloužit svatým účelům, měla povznášet myšlenky k tomu, co je čisté, vznešené a povznesené. Měla probouzet v duši úctu a vděčnost k Bohu. Jaký rozdíl mezi starým pojetím hudba a tím k čemu se hudba používá dnes. . . 1 Kor. 10: 31 . . všecko čiňte k slávě Boží. 1 Tes. 5, 23 Sám Bůh pokoje nechť vás cele posvětí a zachová vašeho ducha, duši i tělo bez poskvrny až do dne J. K.
2 Král. 6: 1 Proročtí žáci řekli Elíšovi: „Hle, místo, kde před tebou sedáváme, je pro nás těsné. “ Skut. 20, 28 Dávejte pozor na sebe i na celé stádo, ve kterém si vás Duch svatý ustanovil za strážce, abyste byli pastýři Boží církve, kterou si Bůh získal krví vlastního Syna. 2 Tim. 4: 3 Neboť přijde doba, kdy lidé nesnesou zdravé učení, a podle svých choutek si seženou učitele, kteří by vyhověli jejich přáním. Titovi 2: 1 Ty však mluv, co odpovídá zdravému učení. Titovi 1: 9 pevný ve slovech pravé nauky, aby byl schopen jak povzbuzovat ve zdravém učení, tak usvědčovat odpůrce.
2 Král. 6, 6 Muž Boží se otázal: „Kam padla? “ Když mu to místo ukázal, uřízl Elíša dřevo, hodil je tam a železo vyplavalo.
1 Král. 18, 21 Tu přistoupil Elijáš ke všemu lidu a řekl: „Jak dlouho budete poskakovat na obě strany? “ Je-li Hospodin Bohem následujte Ho; jestliže Baal, jděte za ním!"
2 Král. 2: 3 Proročtí žáci, kteří byli v Bét-elu, vyšli k Elíšovi a otázali se ho: „Víš, že Hospodin dnes vezme tvého pána od tebe vzhůru? “ Odvětil: „Vím to také. Mlčte!“ 9 Elijáš řekl Elíšovi: „Požádej, co mám pro tebe udělat, dříve než budu vzat. “ Elíša řekl: „Ať je na mně dvojnásobný díl tvého Ducha!“ 12 Elíša to viděl a vykřikl: „Můj otče! Vozataji Izraele!“
2 Král. 2, 13 Pak zdvihl Elijášův plášť, a postavil se na břehu Jordánu, udeřil jím do vody, ta se rozestoupila se a Elíša přešel. 15 Viděli to proročtí žáci z Jericha, a řekli: „Na Elíšovi spočinul duch Elijášův. “ Šli mu vstříc, poklonili se mu k zemi. . 2 Král. 2, 24 – prokletí za pohrdání Eliáš – 18 zázraků, nepršelo 3, 5 roku Elíša – 2 x více zázraků, nepršelo 7 let
2 Král. 2, 20 – uzdravení studny. 2 Král. 5, 15 – uzdravení Naamána 2 K. 4, 35 – uzdravení syna Šunémanky 2 Král. 4, 40 – uzdravení polévky, rozmnožení pokrmu pro 100 mužů 2 K. 7 Malomocní objevili aramejský tábor; jídlo zachránilo hladové Izraelce. 2 Král. 13, 21 – vzkříšení muže v Elíšově hrobu
2 Král. 6, 14 Aramejský král poslal na Elíšu koně a vozy a silný oddíl vojska. Přitáhli v noci a oblehli město. 15 Za časného jitra vstal sluha muže Božího, vyšel ven, a hle, vojsko s koni a vozy obkličovalo město. Mládenec Elíšovi řekl: „Běda, můj pane, co teď budeme dělat? “ 16 Odvětil: „Neboj se, protože s námi je jich víc než s nimi. “
2 Král. 4: 1 Jedna z žen prorockých žáků úpěnlivě volala k Elíšovi: "Tvůj služebník, můj muž, je mrtev. Ty víš, že se tvůj služebník bál Hospodina. A teď přišel věřitel, aby si vzal obě mé děti za otroky. " 2 Elíša jí řekl: "Co mohu pro tebe udělat? 6 Když nádoby naplnila, řekla svému synu: "Podej mi další nádobu. " On jí odvětil: "Už tu žádná nádoba není. " Tu přestal olej téci. OLEJ – symbol Ducha svatého. KAŽDÝ jsme nádobou, možná se cítíme nedostateční, žádáme málo, ale Boží zdroje jsou neomezené.
1 Král. 19, 19 Odešel a našel Elíšu, syna Šáfatova, jak orá. Elijáš k němu přikročil a hodil na něj svůj plášť. 20 Elíša opustil dobytek, rozběhl se za Elijášem a řekl: "Dovol, ať políbím otce a matku. Pak půjdu za tebou. " On mu řekl: "Jdi a vrať se! Nezapomeň, co jsem ti učinil. " 21 Obrátil se tedy od něho, vzal spřežení dobytčat a obětoval je. Maso uvařil na dříví z jejich jha a dal je lidu, a ti jedli. Potom šel za Elijášem a přisluhoval mu. Mat. 4, 19 Řekl jim: "Pojďte za mnou a učiním z vás rybáře lidí. " Oni hned nechali sítě a šli za ním.
Pán přichází. Je před námi doba největších krizí. Bude ještě větší odpadnutí, než kdy předtím. Lidé budou snižovat Boží poselství i Jeho proroky, bude modloslužba, svody, nevěra. . . 1 Král 19, 18 Ale zachovám v Izraeli sedm tisíc, všechny ty, jejichž kolena nepoklekla před Baalem a jejichž ústa ho nepolíbila. . . Jsou před námi také nové letnice. Bůh neskončí své dílo bez DVOJNÁSOBNÉ MANIFESTACE SVÉHO DUCHA.
MM 310 „Pán posílá varující výzvu rodičům žijícím ve městech – „sh děti do svých domovů. Vystěhujte se z měst, jak nejrychleji to bude m mohou zakoupit malé domky na venkově spolu s pozemky, kde by m zeleninu a drobné ovoce. Pán pomůže svým lidem najít takové domov jen možné, měly by být také naše instituce umístěny mimo města… vůle, aby naši lidé bydleli ve městech. Pán si přeje, aby se naši lidé př venkov, kde by se mohli usadit na polích a pěstovat jejich vlastní ovoc zeleninu. “
Organizátoři: OCI – Outpost centers incorporated a ASI – sdružení adventistických podnikatelů
Luk. 21, 26 -28 Lidé budou zmírat strachem a očekáváním toho, co přichází na celý svět. A tehdy uzří Syna člověka. . . Když se to začne dít, napřimte se a zvedněte hlavy. . . " Je třeba více, než jen žít na venkově, aby se tento problém vyřešil. Ani lidé ve venkovských centrech nebudou moci nic koupit ani prodat. Přemýšlejme o našich nákupech. Co budeme dělat, když tato studna vyschne? Samozřejmě odpovědí pro nás není, že si již teď nic nekoupíme. Doba soužení tu ještě není, ale nebylo by praktické přemýšlet, co budu dělat ohledně té či oné věci v době, kdy ji nebudu moci koupit? To je součást STAVBY ARCHY.
Je třeba nejen vystavět jen několik domů pro přicházející běžence, ale i založit zahrady, zasadit stromy a ovocné keře, zaset kukuřici, vysázet brambory – abychom měli jídlo, ale i „know-how“, jež budeme učit přicházející lidi. Budou někteří z nich potřebovat ukázat jak na to? Když by přišli běženci z chudých zemí nebo z měst, pomůžeme jim jen tak, že jim budeme dávat jíst? (Naučme je přímo „chytat ryby. “) Pokud pracovali v továrně a nic neví o tom, jak pracovat s půdou, mohli bychom jim ukázat, jak si vypěstovat na zahradě základní obživu? “ Co bychom řekli? „No, budete muset jít jinam! My o pěstování nic nevíme. My ty věci jen jíme, toť vše. “
Znovu mi bylo ukázáno, že bychom měli mít skupiny pečlivě vzdělané k práci zdravotních sester, kazatelů, knižních evangelistů, studentů evangelia, které by vedly ke změně charakterů do Boží podoby. Čeká nás velká práce v pomoci trpícímu lidstvu. Úsilím studentů, kteří získávají vzdělání jako úspěšní zdravotní misionáři, mohou být lidé, žijící v mnoha městech seznámeni s pravdou 3 AP. Odevzdaní vedoucí a zkušení učitelé by měli nejprve vyjít s těmito mladými lidmi a učit je těmto metodám práce. CH 541
Ježíš vzor misionáře zdraví: Dal jsem vám příklad, abyste i vy tak činili. . . Jan 13, 15 Ve městech mají být založeny zdravotní restaurace, ve kterých má být hlásáno poselství o střídmosti. Mají tam probíhat přednášky. . . o zdravovědě i křesťanské střídmosti, kde se mohou zákaznici učit přípravě zdravého jídla a jiným důležitým předmětům. Na těchto setkáních by měly zaznít písně, modlitby i přednášky nejen na téma zdraví, ale i na biblická témata. Když budeme lidi učit, jak si zachovat své tělesné zdraví, vznikne mnoho příležitostí k zasetí semen evangelia. CH 481
Jan 4, 35 – Neříkáte snad: Ještě čtyři měsíce a budou žně? Pravím vám, pozvedněte zraky a pohleďte na pole, že již zbělala ke žni. “ „Každý pracovník evangelia by měl chápat, že vyučování zásad zdr. života je součást práce, jež mu byla svěřena. O tuto práci je velká nouze a svět je pro ni otevřen. . měl by vědět, jak poskytnout jednoduché léčby, které znamenají tak moc pro odstranění bolestí a nemoci. “ CZ 146 -7
Svou vlídnou lásku Ref: Svou vlídnou lásku, dej nám ó Pane náš, ať jsme Tvůj zástup, přej nám ó Pane náš. Ať líp se dýchá, dej nám ó Pane náš, ať mocná pýcha, nedusí život náš. 1. Kdekdo říkal, že nejsi, nejvíc ti, co lhali nám, proto vyslyš mé prosby, navzdory mým pochybám. I když dnes málo věřím, neumím Otečnáš, dojdu li je Tvým dveřím, otevři Pane náš. 2. Dej ať můžem všechno zpívat, dej ať můžem všechno říct, ať se můžem rovně dívat a nedusí nás nic. Ať je naše voda čistá a taky naše svědomí a o všem, co se chystá, ať víme také my. 3. Zbav nás Bože hříchu bázně, zbav nás hanby mlčení, další zkoušky další strázně ať nám duše neplení. Dej nám krásu, dej nám lásku a taky pláč nám dej, jen tou tíhou temných času, už nás netrestej.
Zpívej Haleluja 1. Zpívej Haleluja 2. Bůh je všech lidí Pán a Král 3. On bude vládnout na věky 4. Zpívej haleluja