инф 2007.pptx
- Количество слайдов: 8
Призначення й можливості технологічних засобів, що використовуються для показу презентації
Інтерактивна дошка та проектор Інтерактивна дошка (Interactive whiteboard), являє собою великий сенсорний екран, що працює як частина системи, до якої також входять комп'ютер і проектор. За допомогою проектора зображення робочого столу комп'ютера проектується на поверхню інтерактивної дошки. У цьому випадку дошка виступає як екран. З проектованого на дошку зображенням можна працювати, вносити зміни та позначки. У цьому випадку, електронна дошка працює в якості пристрою вводу інформації.
Види дошок Інтерактивні дошки бувають прямої та зворотної проекції і розрізняються за типом установки проектора. При прямій проекції проектор знаходиться перед дошкою, при зворотної проекції - за дошкою. Більшість інтерактивних дошок - дошки прямої проекції. Для того щоб промінь проектора не заважав роботі викладача і учнів, рекомендується для роботи з дошкою використовувати ультракороткофокусний проектор, який можна закріпити безпосередньо над дошкою.
Види дошок Інтерактивні електронні дошки бувають активні і пасивні. Активну електронну дошку необхідно підключити до джерела живлення і до комп'ютера за допомогою дротів. Пасивна електронна дошка не містить у своїй поверхні ніяких датчиків і не потребує підключення. Її не потрібно підключати до комп'ютера або проектора, немає необхідності прокладати кабелі через весь клас. Її можна безперешкодно переміщати з одного кабінету в інший.
Технології Від того, на основі якої технології створена інтерактивна дошка, залежить метод роботи з нею. Використовуються такі технології: • Електромагнітна технологія (активна); • Аналого-резистивна технологія (активна); • Ультразвукова технологія (пасивна); • Інфрачервона технологія (пасивна); • Мікроточечная технологія (пасивна); • Лазерна технологія (пасивна); • Оптична технологія (пасивна)
При роботі з інтерактивною дошкою проектор може бути замінений документ-камерою, яка дає можливість ще більше урізноманітнити навчальний процес. Документ-камера Проектор
Висновок При роботі з інтерактивною дошкою учень засвоює інформацію не тільки через аудіальний і візуальний канали сприйняття, але й через кінестетичний канал, який майже не використовується в сучасній педагогіці. Тому діти, які недоотримали інформації через цей канал — є потенційними «трійочниками» . Цю ситуацію можуть виправити саме інтерактивні технології — кожен учень інтуїтивно обирає найзручніший для себе спосіб сприйняття інформації при роботі з інтерактивною дошкою. Найбільшої популярності інтерактивні дошки набули в середніх навчальних закладах. Дослідження показали, що в класах з інтерактивною дошкою діти хочуть вчитися більше.
КІНЕЦЬ
инф 2007.pptx