Скачать презентацию Прилуччина і м Прилуки у житті та творчості Скачать презентацию Прилуччина і м Прилуки у житті та творчості

Шевченко(Прилуки).ppt

  • Количество слайдов: 19

Прилуччина і м. Прилуки у житті та творчості Т. Г. Шевченка Прилуччина і м. Прилуки у житті та творчості Т. Г. Шевченка

“Если вы, благосклонный читатель, любитель отечественной старины, то, проезжая город Прилуки, Полтавской губернии, советую “Если вы, благосклонный читатель, любитель отечественной старины, то, проезжая город Прилуки, Полтавской губернии, советую вам остановиться на сутки в этом городе, а если это случиться не осенью и не зимой то можно остановиться и на двое суток…» ( Т. Г. Шевченко)

Багато на своєму віку бачило різних подій древнє місто Прилуки. Багато видатних людей народила Багато на своєму віку бачило різних подій древнє місто Прилуки. Багато видатних людей народила благодатна прилуцька земля. З багатьма іменами пов’язане приудайське містечко: Багата Прилуччина полями й лісами, Багаті прилуцькі і надра земні. Та надто багата земля ця страждальна Людськими талантами. Уклін їм земний! Земля пам’ятає й постову мову: Забашти Любові душевні рядки. Шевченка Тараса – художника слово, Й Білецького-Носенка. Байкаря і педагога глибокі думки. (В. Минка)

Прилуки того часу нараховували близько 1100 будинків з 80000 жителями. Серед них було п’ять Прилуки того часу нараховували близько 1100 будинків з 80000 жителями. Серед них було п’ять кам’яниць, з яких найбільшим вважався двоповерховий будинок поштової контори. З приміської гори відкривався чудовий краєвид на чудовий лівий берег.

Історик М. А. Маркевич так описував Прилуки в тому ж 1845 році: “Жовті піщані Історик М. А. Маркевич так описував Прилуки в тому ж 1845 році: “Жовті піщані насипи, голуба стрічка Удаю, далі пагорби, мальовничо розкинуті села, рясні сади, розкішні діброви, галявини, вкриті врунами, чижнивом, панські будиночки й дороги, що в’ються полями, як вузькі стрічки. ”

Перше перебування Т. Шевченка на Прилуччині Вперше, ставши вільним та відомим, Т. Шевченко їде Перше перебування Т. Шевченка на Прилуччині Вперше, ставши вільним та відомим, Т. Шевченко їде на Україну 1843 року. Разом з нашим земляком – письменником Євгеном Гребінкою він відвідує Качанівку.

О. Чужбинський згадував: “З Гребінкою прибув чоловік середнього зросту, дебелий. На перший погляд лице О. Чужбинський згадував: “З Гребінкою прибув чоловік середнього зросту, дебелий. На перший погляд лице його здавалося звичайним, але очі світились таким розумним і виразним світлом, що я поневолі звернув на нього увагу…”

У першу свою подорож на Вкраїну Т. Г. Шевченко багато часу провів на Прилуччині, У першу свою подорож на Вкраїну Т. Г. Шевченко багато часу провів на Прилуччині, побував у Густині та Линовиці.

Від 1843 р. залишився портрет роботи Т. Шевченка, писаний олівцем. Це портрет Родіона Івановича Від 1843 р. залишився портрет роботи Т. Шевченка, писаний олівцем. Це портрет Родіона Івановича Лукомського, поміщика тодішнього містечка Журавка.

Перебування Кобзаря на Прилуччині у 1845 році Вдруге Тарас Шевченко їде на Україну після Перебування Кобзаря на Прилуччині у 1845 році Вдруге Тарас Шевченко їде на Україну після закінчення Академії мистецтв у 1845 р. Цього ж року відвідав Прилуки і Густиню. В Густиню тягли Тараса згадки про похованого там князя М. І. Рєпіна. А також він намалював головну браму, церкву Петра і Павла та ще трапезну церкву.

Відвідав Кобзар і Дігтярі та Сокиринці – помістя Галаганів. Перебування в Дігтярях дало поштовх Відвідав Кобзар і Дігтярі та Сокиринці – помістя Галаганів. Перебування в Дігтярях дало поштовх до написання повісті “Музикант”. с. Дігтярі с. Сокиринці

Із сумними думками їздив по Прилуччині Т. Шевченко: “Не сісти кріпакові та панові на Із сумними думками їздив по Прилуччині Т. Шевченко: “Не сісти кріпакові та панові на одному стільці, не зрозуміти ситому голодного, вільному – поневоленого”.

 Для письменника це була смуга найвищої напруженості і розквіту таланту. У кінці 1845 Для письменника це була смуга найвищої напруженості і розквіту таланту. У кінці 1845 р. було написано: “Невольник” – 16 жовтня, “Великий льох” – 21 жовтня, “Суботів” – 21 жовтня, “Кавказ” – 18 листопада, “Наймичка” – 13 грудня, “Посланіє” – 14 грудня, “Холодний Яр” – 17 грудня, “Маленькій Мар’яні” – 20 грудня, “Псалми Давидові” – 21 грудня, “Три літа” – 22 грудня, “Заповіт” – 25 грудня 1845 р.

У м. Прилуках по вул. Кустівській 29 зберігся будинок, в якому побував Т. Шевченко У м. Прилуках по вул. Кустівській 29 зберігся будинок, в якому побував Т. Шевченко у 1845 р. У ті далекі часи в ньому проживав поміщик Данчич з своєю сім’єю. Шевченка з Данчичем познайомив І. Г. Бодянський.

Про Данчича відомо, що він добре знав українську історію, збирав старовинні рукописи. Серед малюнків Про Данчича відомо, що він добре знав українську історію, збирав старовинні рукописи. Серед малюнків альбому Шевченка 1845 р. першим іде малюнок косаря з підписом”Данчич”. Отже, тепер немає сумніву, що це мова йде про нашого далекого земляка, який жив на Кустівцях більше півтора століття тому і був знайомий з Шевченком.

Будинок зберігся, у ньому чотири квартири. Біля будинку – старий погріб, який веде до Будинок зберігся, у ньому чотири квартири. Біля будинку – старий погріб, який веде до підвалу під будинком. З городу дуже добре видно Кустівську церкву.

Перебування Т. Шевченка у м. Прилуки проїздом 1846 р. У 1846 році, після хвороби, Перебування Т. Шевченка у м. Прилуки проїздом 1846 р. У 1846 році, після хвороби, Т. Шевченко ще раз завітав до Прилук, правда проїздом. Поки перепрягали коней, на сусідній вулиці сталася пожежа – горіла хата. Людей назбиралося багато, але гасити пожежу допомагали переважно євреї, бо в хаті жив їх одновірець. Шевченко кинувся рятувати майно погорільців, а після держав промову до християнського населення: “Коли чоловік у біді, якої віри він би не був – стає найближчим братом”.

Останній приїзд Шевченка у м. Прилуки 20 серпня 1850 року Тарас Григорович востаннє побував Останній приїзд Шевченка у м. Прилуки 20 серпня 1850 року Тарас Григорович востаннє побував у Прилуках. Саме з Прилук він писав листа братові Варфоломієві: “Вночі і вдень сниться мені та благодать над Дніпром, що ми її оглядали. ” Мова йде про те, що Шевченко хотів збудувати будинок над Дніпром в рідній Україна. Тож памятаймо ім’я Великого Кобзаря, художника і просто людини.

Отже, під час цієї роботи, зібравши архівні матеріали воєдино, ми відтворили картину перебування Т. Отже, під час цієї роботи, зібравши архівні матеріали воєдино, ми відтворили картину перебування Т. Г. Шевченка на Прилуччині і м. Прилуках, дізналися ближче про Шевченка як людину, поета, художника. Поєднали історію рідного краю з безсмертним шляхом Кобзаря, дізналися про минуле рідного міста. Тож пам’ятаймо, що ми українці і минуле нашої держави, рідної мови і літератури славне і безсмертне. І цьому є приклад – твори Кобзаря, борця за вільну Україну.