Причини виникнення глобальних проблем.pptx
- Количество слайдов: 9
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ
Сутність поняття глобальні проблеми Глобальні проблеми відображають суттєві негаразди, що охоплюють економічну, енергетичну, демографічну, соціальну, екологічну та інші сфери людського існування. Вони зачіпають людське життя не лише в певних регіонах світу, а мають планетарний характер.
До глобальних проблем людства належать: відвернення світової ядерної війни; необхідність ефективної та комплексної охорони довкілля; ліквідація відсталості країн, що розвиваються; продовольча, сировинна, енергетична та демографічна проблеми; ліквідація хвороб; раціональне використання глибин світового океану та мирне освоєння космічного простору; проблема розвитку самої людини, перспективи забезпечення її гідного майбутнього.
Основні причини виникнення глобальних проблем: Найзагальнішою причиною загострення глобальних проблем, яка характеризує технологічний спосіб виробництва, є швидке зростання народонаселення останнім часом, або демографічний вибух, який призводить до поступового вичерпання природних ресурсів, підвищення середньої температури на Землі, забруднення навколишнього середовища та інших негативних явищ глобального масштабу.
Низький рівень впровадження ресурсота енергозаощаджуючих, екологічно чистих технологій. Внаслідок цього із загального обсягу природної речовини, що залучається до процесу виробництва, форми кінцевого продукту набуває лише 1, 5%, а решта йде у відходи. Застосування недосконалих технологій, зокрема спалювання нафти, вугілля й природного газу, призводить до того, що в атмосферу викидається велика кількість вуглекислого газу промислового походження, що призводить до підвищення температури земної поверхні.
Причиною загострення глобальних проблем є також швидка урбанізація населення, зростання гігантських мегаполісів, що супроводжується скороченням сільськогосподарських угідь, лісів, бурхливою автомобілізацією, яка швидкими темпами забруднює навколишнє середовище вихлопними газами.
Варварське ставлення людини до природи. Це найбільше виявляється у хижацькому вирубуванні лісів, знищенні річок, створенні штучних водоймищ, забрудненні шкідливими речовинами прісної води.
Однією з соціальних причин загострення глобальних проблем є непродумана регіональна політика держав, відсутність економічного суверенітету республік, національної власності на свої природні ресурси, засоби виробництва тощо.
Отже, до основних чинників, що сприяли виникненню глобальних проблем людства, належать: демографічна криза, низький рівень впровадження ресурсо- та енергозаощаджуючих, екологічно чистих технологій, швидка урбанізація населення, варварське ставлення людини до природи та недосконала політика держав. Зважаючи на те, що своєю сутністю глобальні проблеми людства — інтернаціональні — успішне розв'язання їх можливе тільки за умови зосередження зусиль країн, суспільства не лише на регіональному, а й на міжнародному рівнях, адже від їх своєчасного розв'язання залежить існування земної цивілізації.
Причини виникнення глобальних проблем.pptx