Буряк БОА 109.ppt
- Количество слайдов: 13
Причини пожеж, загибель людей в Україні та світі Підготувала: студентка групи БОА 1 -09 Буряк Анастасія
Пожежа – це процес горіння поза спеціально відведеним осередком, яка знищує матеріальні цінності, загрожує життю людей, тварин і буде продовжуватись до тих пір поки: 1) не вигорять всі горючі матеріали; 2) не виникнуть умови для самогасіння; 3) не будуть прийняті активні міри по гасінню
Кожні п'ять секунд на земній кулі виникає пожежа, а в Україні кожні 10 хвилин. Протягом однієї доби в Україні виникає 120 -140 пожеж, в яких гинуть 6 -7, отримують травми 3 -4 людини, вогнем знищується 32 -36 будівель, 4 -5 одиниць техніки. Щодобові збитки від пожеж становлять близько 500 тис. грн. Часто збитки від пожеж поділяють на : Прямі збитки — це втрати, пов'язані зі знищенням або пошкодженням вогнем, водою, димом і внаслідок високої температури основних фондів та іншого майна підприємств (установ), а також громадян, якщо ці втрати мають прямий причинний зв'язок з пожежею. Побічні збитки — це втрати, пов'язані з ліквідацією пожежі, а також зумовлені простоєм виробництва, перервою у роботі, зміною графіка руху транспортних засобів та іншою вигодою, втраченою внаслідок пожежі. Як правило, побічні збитки перевищують в 3 -4 рази прямі.
ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ПОЖЕЖ 1) Необережне поводження з вогнем є найпоширенішою причиною виникнення пожеж (58 -60 %). Нерідко необережність переходить у недбалість. Недбало кинутий сірник, чи то вдома, чи то в сараї, на лоджії або балконі, на горищі чи в коморі, у лісі або на торфовищі — усе це може обернутися великим лихом. Недарма кажуть, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а одним сірником можна знищити мільйон дерев. 20 квітня 2012 року у селі Тигда в Амурській області Росії горіло 46 житлових будинків. Причини – необережне поводження з вогнем під час паління трави.
ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ПОЖЕЖ 2) порушення правил монтажу та експлуатації електроустаткування та побутових електроприладів 1820%. До чинників, що можуть викликати пожежу саме з цієї причини належать: короткі замикання; несправність електроустаткування та приладів; струмові перевантаження, що виникають у силових та освітлюваних електромережах; великі значення перехідних опорів. 3) займання приладів опалення 11 -12 %. 4 квітня 2012 р. , у Червонозаводському районі Харкова о 00: 05 виникла пожежа, в результаті якої загинуло 5 осіб. Причина - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. 7 квітня 2012 р. , близько третьої години ночі у селі Донцівка Новопськовського району Луганської області внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення в житловому будинку виникла пожежа, внаслідок якої загинуло три людини.
ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ПОЖЕЖ 4) пустощі дітей з вогнем 7 -8 %; 5) підпали – 2 %. 27 лютого 2012 р. у селі Чорнівка Новоселицького району Чернівецької області через пустощі з вогнем загинули двоє 5 -річних дітей. Біля АЗС діти підпалили траву. Це сталося 18 березня 2012 р. о 15 -08 на вулиці Млинівській у Рівному. Там поблизу АЗС ВАТ «Укрнафта» загорілась суха трава. Причина: дитячі пустощі з вогнем. Збитки: прямі — немає, побічні — 11700 грн.
Накритися вологою тканиною і рухатися до виходу Захистить очі та органи дихання Взяти з собою ліхтарик Вихід з помешкання, в якому виникла пожежа Йти по не задимленим сходам Пересуватися, тримаючись ближче до підлоги Не заходити туди, де велика концентрація диму Щільно зачинити за собою двері
Пам'ятайте !!! • не слід відчиняти вікна і двері в приміщенні, де виникла пожежа — кисень сприяє горінню; • не можна гасити водою ввімкнені в мережу електроприлади або електричний дріт. • при займанні телевізора (або іншого електропобутового приладу) в першу чергу необхідно його вимкнути від електромережі. Якщо в вашій квартирі трапилося займання, зателефонуйте до пожежної охорони за номером 101. При цьому повідомте черговому: причину виклику (що саме палає); точну адресу (вулицю, номер дому і квартири, поверх, під'їзд, код); своє прізвище і номер телефону.
Інформаційно-аналітична довідка про виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж на території Черкаської області в березні місяці 2012 року
Довідка про пожежі та наслідки від них в Україні за 3 місяці 2012 року у порівнянні з аналогічним періодом 2011 р.
Продовження табл.
Стан з пожежами в державі за 22. 04. 2012 р. Згідно з оперативними даними протягом минулої доби підрозділами Державної пожежної охорони здійснено 829 виїздів. Усього протягом доби виникло 126 пожеж, з них у житловому секторі зареєстровано 70 пожеж та 6 на транспорті. Вогнем знищено: 35 будівель (споруд) та 6 од. автотракторної техніки та 3, 5 т кормів. Врятовано на пожежах: 2 особи, 46 будівель (споруд) та 1 од. автотракторної техніки. Орієнтовні збитки від пожеж становлять 2 млн. 355 тис. грн. з яких 361, 3 тис. грн. – прямі.
Дякую за увагу !!!
Буряк БОА 109.ppt