Скачать презентацию Презентацію на тему Тварини Підготувала учениця Скачать презентацию Презентацію на тему Тварини Підготувала учениця

Животные.ppt

  • Количество слайдов: 31

Презентацію на тему: “ Тварини ” Підготувала учениця 9 – А класу Самойлова Олександра Презентацію на тему: “ Тварини ” Підготувала учениця 9 – А класу Самойлова Олександра

Тварини - одне з чотирьох царств живої природи. Тваринний світ історично складена сукупність особин Тварини - одне з чотирьох царств живої природи. Тваринний світ історично складена сукупність особин одного або багатьох видів тварин у межах якої - небудь території. Тваринний світ характеризується видовим складом й чисельністю особин.

Характерними особливостями тварин є: Øгетеротрофне живлення; Øрухливість, активність; Øмінлива форма тіла; Ø ріст, обмежений Характерними особливостями тварин є: Øгетеротрофне живлення; Øрухливість, активність; Øмінлива форма тіла; Ø ріст, обмежений певним періодом життя; Ø подразливість у вигляді таксисів у одноклітинних і рефлексів у багатоклітинних; Ø у клітинах відсутні клітинні стінки, пластиди, крупні вакуолі; Ø запасною речовиною клітин є глікоген.

Зоологія — комплексна біологічна наука, що всебічальний та історичний розвиток, взаємозв’язки з навколишнім середовищем, Зоологія — комплексна біологічна наука, що всебічальний та історичний розвиток, взаємозв’язки з навколишнім середовищем, закономірності географічного поширення та значення для людини. Зоологія являє собою цілу систему наукових дисциплін, кожна з яких має своє завдання і свої об’єкти дослідження. Одним із давніх розділів зоології є систематика тварин, на основі якої зоологія поділяється на ряд підрозділів і окремих дисциплін: протистологіювивчає одноклітинних тварин, гельмінтологію паразитичних червів, карцинологію ракоподібних, арахнологію павукоподібних, ентомологіюкомах, малакологію молюсків, іхтіологію риб, батрахологію земноводних, герпетологію плазунів, орнітологію птахів, мамаліологію ссавців. Сукупність тварин тієї чи іншої території вивчає фауністика. Морфологія будову, форму тіла тварин і вивчає закономірності формоутворення окремих органів у процесі індивідуального та історичного розвитку; включає анатомію ембріологію , , гістологію , цитологію. Умови існування тварин і їхні взаємовідносини з навколишнім середовищем вивчає екологія , поведінку тварин у порівняльному та еволюційному плані - етологіязакономірності поширення їх на земній , кулі - зоогеографія мінливості і спадковості генетика тварин. , явища

Накопичення знань про тварин почалося дуже давно, проте формування зоології як науки стало можливим Накопичення знань про тварин почалося дуже давно, проте формування зоології як науки стало можливим лише після появи праць засновника сучасної систематики К. Ліннея, що розробив бінарну К. Лінке номенклатуру тварин.

Тварини поширені по всій земній кулі. Вони мешкають скрізь: в наземно-повітряному і водному середовищах, Тварини поширені по всій земній кулі. Вони мешкають скрізь: в наземно-повітряному і водному середовищах, ґрунті і навіть в організмах інших тварин. Кожен вид у природі займає певну територію - ареал. Види тварин, які займають однорідні ділянки місцевості і взаємодіють між собою, утворюють угруповання.

На сьогодні на Землі налічується майже 45 тисяч хребетних і 5– 8 мільйонів видів На сьогодні на Землі налічується майже 45 тисяч хребетних і 5– 8 мільйонів видів безхребетних тварин, із яких описано тільки півтора мільйона.

З метою охорони рідкісних і зникаючих видів тварин їх заносять до Червоних книг (міжнародної З метою охорони рідкісних і зникаючих видів тварин їх заносять до Червоних книг (міжнародної та національних). З 1991 р. ведеться Європейський червоний список тварин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі. Друге видання Червоної книги. України (1994 р. ) містить 382 види тварин: гідроїдні поліпи -2; круглі черви -2; кільчасті черви -7; ракоподібні -26; павукоподібні -2; багатоніжки -32; земноводні -5; плазуни -8; птахи - 67;

Зоопарки – державні установи, які для тварин умови життя, близькі до природних! Зоопарки – державні установи, які для тварин умови життя, близькі до природних!

Заповідники – державні установи, які включають частину природної території, на якій заборонена будь яка Заповідники – державні установи, які включають частину природної території, на якій заборонена будь яка господарська діяльність. На території України розташовані 4 біосферні заповідники.

Природно-заповідний фонд України включає біосферні (Асканія Нова, Чорноморський, Карпатський, Дунайський) та природні (Канівський, Кримський, Природно-заповідний фонд України включає біосферні (Асканія Нова, Чорноморський, Карпатський, Дунайський) та природні (Канівський, Кримський, Український степовий, Поліський, Карадазький, Дніпровсько-Орільський тощо) заповідники, національні природні парки (Карпатський, «Cиневир» , «Святі гори» , Яворівський тощо), заказники, заповідні рочища, зоологічні парки.

Червона книга туди занесені рідкісні та зникаючі види тварин. Червона книга туди занесені рідкісні та зникаючі види тварин.