Зеленська А.В..pptx
- Количество слайдов: 8
Презентація Значення для України впровадження положень Болонської декларації
Приєднавшись у 2005 році до Болонського процесу, Україна почала здійснювати кроки щодо реалізації вимог Болонської декларації, у тому числі й у правотворчій сфері. Так, у квітні 2009 року була завершена робота над проектом нової редакції Закону України «Про вищу освіту» , який розроблявся з урахуванням положень Болонського процесу.
Що стосується реалізації положень Болонської декларації, то слід зазначити, що одним з найбільш істотних змін, що диктуютьсяприєднанням до Болонського процесу, є виключення з переліку освітніх рівнів вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст» . Це, у свою чергу, може спричинити проблеми із працевлаштуванням випускників, що не побажали або не одержали право після одержання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» навчатися в магістратурі. Оскільки в рамках існуючої вітчизняної системи освітньо-кваліфікаційна характеристика (ОКХ) бакалавра в суспільній свідомості не розглядається як повноцінна вища освіта, на відміну від ОКХ спеціаліста або магістра.
Випуск зі ступенем «бакалавр» дотепер розглядається суспільством як вид відрахування через неуспішність. Зміни торкнулися також навчального процесу, який будувався як єдиний процес, кожний етап якого був нерозривно зв’язаний з усіма іншими. Успішним завершенням навчального процесу вважалося написання дипломної роботи і її захист на останньому курсі навчання.
Розбивка процесу навчання на дві основні стадії приводить до необхідності переформатування змісту освіти, тому що зазначені етапи є автономними й самодостатніми, курс бакалавра передбачається як повністю самостійний і повноцінний курс. Тобто виникає проблема вибору одного із двох альтернативних варіантів: викладати весь основний матеріал протягом трьох (чотирьох) років бакалавра та або виходити зі змістовної єдності стадій бакалавр-магістр. І в тому, і в іншому випадку виникають певні складності (у першому випадку –зі змістовним наповненням курсу магістра й доцільністю «стиску» матеріалу для 3 років навчання, у другому –поверненнядо «доболонського» принципу, відповідно до якого ОКХ бакалавра не вважався «повноцінною вищою освітою» ).
У вітчизняних умовах авторитет «європейських стандартів освіти» часто використовується як аргумент для проведення не цілком обґрунтованих реформ, тому що багато норм Європейських декларацій по створенню єдиного освітнього простору, які є рекомендаційними, у нашій країні розглядаються як імперативні.
Слід визнати, що нинішня система освіти в Україні не є повною мірою «європейською» , а являє собою суміш традиційної і європейської моделей.
Підготувала: студентка групи БПД-11 …Зеленська Анна
Зеленська А.В..pptx