Презентация Zakhvoryuvannya povik
- Размер: 921 Кб
- Количество слайдов: 28
Описание презентации Презентация Zakhvoryuvannya povik по слайдам
З ахворювання повік Київ – 20 14 р.
Повіки належать до захисного, або придаткового, апарату ока. Вони утворюють очну щілину, з ’ єднуючись у кутах lig palpebrale mediale et laterale. У нормі край нижньої повіки на 0, 5-1мм нижчий від лімба рогівки, а верхньої – на 2мм прикриває верхній лімб.
Шкіра повік дуже тонка, ніжна, бідна на жирову клітковину. Особливості її будови зумовлюють легке поширення набряків. Є 2 горизонтальні складки – sulcus orbito-palpebralis superior et inferior. Шкіра повік
М ’ язи повік Під шкірою лежить m. orbicularis oculi , у якому розрізняють пальпебральну та орбітальну частини. Перша частина Відповідає повікам і починається Групою м, язових волокон біля Внутрішнього кута від зв, язки повік, , переднього слізного гребінця та окістя, двома дугами Прикріплюючись до зовнішньої Зв, язки. m. orbicular is oculi
m. levator palpebrae superior – починається в загальному сухожилковому кільці поблизу зорового отвору, проходить під верхньою стінкою орбіти й закінчується в повіці, утворюючи 3 відгалудження. Такий спосіб прикріплення м, яза забезпечує при скороченні одночасне піднімання шкіри, хряща і кон, юнктиви повік.
Судини повік Повіки мають густу мережу судин, що широко анастамозують і належать до двох систем: очної артерії (гілка внутрішньої сонної) та верхньощелепної (гілка зовнішньої сонної). Вени розташовуються вздовж артерій. Клапанів вени не мають, тому кров циркулює в різних напрямках, а це може спричинити поширення запального процесу з повік (абсцес, ячмінь, флегмона), верхньої половини обличчя в орбіту і печеристу пазуху, а також зумовити розвиток гнійного менінгіту
Нерви повік Чутливу іннервацію верхньої повіки здійснюють кінцеві гілки r. ophthalmicus n. trigemini, Нижньї – r. infraorbitalis – від r. maxillaris n. trigemini. Рухові нерви – це лицевий, що іннервує коловий м, яз, симпатичний та окоруховий нерви, котрі іннервують м, яз- Підіймач верхньої повіки.
В зв ’ язку з такою структурою повік можуть виникати запальні та незапальні захворювання повік:
Запальні захворювання: Шкіри – дерматити, токсикодермії; Волосяного мішечка – фурункули ( NB! карбункулів бути не може, тому що є поодиноке розташування волосся); Сальної залози – ячмінь; Мейбомієвих залоз – мейбоміт; Протока мейьомієвих залоз (закупорка) – халязіон Підшкірної кдітковини – флегмона;
Незапальні захворювання: Мікроблефарон (повіки не змикаються); Анкілоблефарон (зрощення очної щілини); Симблефарон(зрощення з очним яблуком); Колобома (атрофія шкіри повіки); Блефарофімоз (зморщення повік); Блефарохолазіс (атрофія шкіри); Виворот (ектропіон, вії назовні); Заворот (ентропіон); Епікампус (шкірні складки по обидва боки від спинки носа, прикривають внутрішній кут очної щілини); Птоз (опущення); Лагофтальм (заяче око, птоз верхньої повіки, екстропіон нижньї).
Новоутворення повік: Поділяють на доброякісні та злоякісні. До доброякісних пухлин належать бородавки , шкірний ріг , ангіоми. До злоякісних пухлин зараховують саркому.
Блефароптоз
Заворот
Виворот
Блефарит Простий – шкіра повік гіперемійована, краї грубі, біля коренів вій – скупчення відторгнених клітин епідермісу і загуслого секрету мейбомієвих залоз у вигляді білуватих лусочок. Виразковий – більш різка гіперемія, поодинокі гнійні кірочки та гнійнички. При видаленні кірочок поверхня повік під ними кровоточить.
Лікування блефаритів: передусім потрібно усунути причини як екзогенні (пил, дим, шкідливі хімічні сполуки), так і ендогенні (авітамінози, глистяні інвазії, тонзиліти, захворювання травної системи, зубів, носа).
Ячмінь Набряк і гіперемія повіки, біля Її краю з, являється болючий Щільний, обмежений інфільтрат. Лікування: на початку захворювання – Припікання верхівки інфільтрату 70% спиртом, сульфаніламідні препарати. Категорично забороняється Видавлювати ячмінь.
Халязіон Безболісний проліферативно- Гіперпластичний процес у Мейбомієвій залозі, пов, язаний з Затримкою виділення та наступним Інфікуванням її секрету. Лікування: УВЧ-терапія, закладання за повіки 1% жовтої Ртутної мазі, масаж повік, ін, єкція Всередину халазіону кеналогу.
Карциноми: Найчастіше локалізуються біля внутрішнього кута ока на нижній повіці та має вигляд ущільнення на шкірі з виразками в центрі, нерівним дном і ділянками розпаду та рубцювання тканин.
Ангіома: Варикозно або кавернозно змінені судини, телеангіектаз ії
Папілома
Невус
Лікуванні новоутворень: Залежить від розмірів пухлини та її локалізації – використовують хірургічне видаленя, електроексцизію, кріодеструкцію, рентгено- тп хіміотерапію.
Висновок: В зв, язку з захворюваннями повік, вони втрачають свої функції, а саме захисту ока, прикриваюяи його частину згори й знизу, а вумовах закритої частини-усе око; моргання сприяє проходженню сльози до внутрішнього кута очної щілини, зволоженню рогівки та видаленню дрібних чужорідних тіл з кон, юнктивального мішка і рогівки. Тому порушення форми, розташування або функції повік призводить до різноманітних захворювань слизової оболонки ока та рогівки.
Дякуємо за увагу!