rococo_tuyt'kina.ppt
- Количество слайдов: 22
Презентація з предмету «Українська мова» підготувала студентка групи Б-22 Тютькіна Софія
Архітектура XVIII століття. Рококо.
План: 1. Основні характеристики стилю 2. Рокайль як головний декоративний елемент 3. Західноєвропейське декоративно-ужиткове мистецтво а) мереживо б) порцеляна в) меблі г) інтер'єр 4. Будівлі та скульптури в стилі рококо.
Рококо - стиль у мистецтві, що виник у Франції в першій половині XVIII сторіччя в період кризи абсолютизму. Ця стильова система продовжує риси, успадковані від барокко, але сильно їх видозмінює.
Характерними рисами рококо є вишуканість, велика декоративна нагруженність інтер'єрів і композицій, граціозний орнаментальний ритм, велика увага до міфології та особистого комфорту
Головний декоративний елемент рококо - рокайль (фр. rocaille - декоративна раковина, уламки каміння, черепашка) - орнамент, прикраса у вигляді з'єднання природних каменів з раковинами і листям рослин.
Плавні вигнуті стебла, примхливі лінії орнаменту вписувалися у всі деталі інтер'єру, утворюючи єдиний декоративний фон. Рокайль вживалася в оформленні інтер'єрів, садових альтанок і ротонд, для облицювання терас, обробки воріт і фонтанів.
Будинки, що споруджуються в цей період, як правило, строго класичні по екстер'єру. Усередині ж стіни розбиті фільонками, нішами, густо прикрашені живописом, ліпниною, позолотою, дрібною пластикою, декоративними тканинами, бронзою, порцеляною, дзеркалами.
Архієпископський палац
Палац "Малий Тріанон" у Версалі
Західноєвропейське декоративно-ужиткове мистецтво рококо Мереживо. На початку 17 століття мереживо пережило новий злет і увійшло у високу моду. Декоративні якості мережива повністю використані в сукнях аристократичних дам. Воно прикрасило зачіски, шию, рукава парадних і святкових костюмів. Його сполучають з діамантовими оздобами, атласом, хутром тощо.
Західноєвропейське декоративно-ужиткове мистецтво рококо Порцеляна. Саме на добу рококо припадає віднайдення секрету китайської порцеляни. В 1708 – 1709 вперше в Європі дали повноцінні зразки порцеляни, що нічим не поступалися зразкам Китаю. В Мейсені відкривають першу в Європі порцелянову мануфактуру. До створення дрібної порцелянової пластики залучають найкращих скульпторів доби.
Західноєвропейське декоративно-ужиткове мистецтво рококо Меблі втратили масивність барокових зразків і стали більш легкі, тонкі, зручніші у побуті. Меблеві майстри створили і особливі зразки меблів — бюро, комодів, секретерів, шифоньєрів. Видатними майстрами меблів рококо були Шарль Крессан, Давид Рентген, П'єтро Піфетті, Джузеппе Маджоліні.
Західноєвропейське декоративно-ужиткове мистецтво рококо Інтер'єр. Рококо успішно успадкувало традицію ансамблів в інтер'єрах. Особливо уславився архітектор і дизайнер з Франції Жермен Боффран. Інтер'єри особняка Субіз увібрали святковість, відмову від прямих ліній, диктат хвилястих візерунків, перенасиченість дрібного декору. Овальна зала отелю доповнена ще й дзеркалами, надали насиченому декору безмежності.
Готель Субіз, Франція
Архітектура рококо прагне бути легкою, привітною, грайливою. Вона не піклується про доцільність форм, а розпоряджається ними як завгодно, по велінню капризу, уникає строгої симетричності. Прямі лінії і плоскі поверхні майже зникають. Колони то подовжуються, то коротшають і скручуються гвинтоподібно, їхні капітелі спотворюються кокетливими змінами і збільшеннями. З'являються тонкі рельєфні обрамлення - фільонки, стрічкові переплетення, орнаментальні прикраси, гротески. Для рококо типові невеликі кімнати з закругленими або овальними кутами.
Потсдам, Пруссія, Сан-Сусі
Катерининський палац. Церква Воскресіння Христового
Ск. Ян Плерш, Флора, Саксонський сад, Варшава. Прага, Карлов міст