права та свободи людини.pptx
- Количество слайдов: 18
Презентація з основ демократії на тему : «Права та свободи людини в демократичній системі» Виконала: Студентка групи 31 ДІД Вахричева Тетяна Русланівна
Гарантії прав і свобод людини і громадянина: це система загальних (політичних, економічних, духовних та ін. ) і спеціально юридичних за собів та інститутів, спрямованих на створення умов для реалізації прав людини, а також забезпечення їх всебічної охорони та захисту від порушень.
Права людини невід’ємні! Визнання і захист прав людини — головний обов’язок держави.
Загальні гарантії прав і свобод :
1. Соціально-економічні - єдність соціально економічного простору, вільне переміщення товарів, послуг, фінансових коштів, свобода економічної діяльності. Визнання і рівний захист усіх форм власності. Соціальне партнерство між людиною і державою, робітником і роботодавцем, захист конкуренції у підприємницькій діяльності.
2. Політичні — наявність розвиненої системи народовладдя, реальної можливості особи брати участь в управлінні державою безпосередньо або через представницькі органи. Політична багатоманітність. Можливість користуватися своїми правами та свободами, захищати свої інтереси. Поділ влади.
3. Ідеологічні (духовно моральні) — ідеологічна багатоманітність. Заборона монополізації ідеології. Заборона релігійної, расової ворожнечі. Демократична громадська думка. Необхідний освітній рівень (загальнодоступність і безплатність освіти). Доступ до інформації та ін.
4. Юридичні — система юридичних засобів і способів охорони і захисту прав людини і громадянина. Обов'язок держави забезпечити особі права на судовий захист та інші способи захисту, не заборонені законом, а також право на одержання кваліфікованої юридичної допомоги.
Міжнародно правові стандарти універсальні (діють в усьому світі) Загальна Декларація про права людини (1948 р. ) регіональні ( діють у певному регіоні земної кулі)
Міжнародні стандарти прав і свобод людини виконують наступні функції: визначення переліку прав і свобод людини; формулювання змісту прав і свобод; встановлення зобов’язань держав щодо забезпечення реалізації проголошуваних прав і свобод; фіксація обмежень і заборон, пов’язаних з реалізацією прав і свобод людини.
Права людини та громадянина України прийнято поділяти на наступні групи:
1) громадянські (особисті) права: право на вільний розвиток особистості право на життя; право на повагу людської гідності; право на свободу і особисту недоторканність житла; право на свободу думки і слова, на вільне висловлювання своїх поглядів і переконань; свобода світогляду і віросповідання.
Політичні права та свободи людини та громадянина : право на свободу об’єднання в політичні партії і громадські організації; право громадян брати участь в управлінні державними справами; право громадян на проведення зборів, мітингів, ходів і демонстрацій; право на звернення до органів влади чи органів місцевого самоврядування.
Економічні права та свободи людини та громадянина право власності; право на підприємницьку діяльність.
Соціальні права людини та громадянина право на працю; право на страйк; право на відпочинок; право на соціальний захист; право на житло; право на достатній життєвий рівень; право на охорону здоров’я, медичну допомогу і медичне страхування.
Конституція України закріплюють низку способів захисту прав і свобод людини і громадянина: самозахист; судовий захист; звернення за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також до всіх інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та недержавних об’єднань; звернення до міжнародних судових установ чи органів міжнародних організацій.
Центральне місце серед міжурядових організацій світу, які займаються захистом прав людини, посідає Організація Об’єднаних Націй (ООН)