Presentation (1).pptx
- Количество слайдов: 7
Презентація з інформатики на тему : Суд над комп'ютером ВИКОНАЛА УЧЕНИЦЯ 8 Б КЛАСУ САРАНЧУК АДРІАНА
Мета презентації: Визначити у чому полягає шкідливий вплив комел’ютера на людину і дати рекомендації щодо зменшення небезпеки
Вступ У сучасному світі комп'ютери відіграють важливу роль у житті людини. Ми буквально оточені ними щодня. За допомогою комп'ютерів люди працюють , шукають потрібну інформацію і приємно проводять свій вільний час. Проте, не рідко цей прилад має негативний вплив на наше здоров’я й самопочуття.
Неправильна постава за комп'ютером може стати причиною багатьох захворювань У результаті, від довгого сидіння в нерухомому положенні, з’являються болі в суглобах кистей рук, м’язах шиї, спини, головні болі. Це може стати причиною виникнення різних захворювань опорно-рухової системи. Найбільш схильні до цього захворювання діти, в яких викривлення хребта проходить за типом сколіозу. У дорослих це може привести до хворобливих відчуттів і оніміння в попереку, шиї, плечовому поясі, а також до загострення радикулітів.
Як правильно підібрати робоче місце без шкідливого впливу на здоров’я Для того щоб зменшити шкідливий вплив незручної пози, необхідно правильно підібрати робочі меблі. Вони допоможуть зберегти правильне положення тіла при роботі за комп’ютером і зменшити навантаження. Крісло повинне бути на роликах, з регульованою висотою сидіння і спинкою, без підлокітників, що обертається навколо своєї осі. Стіл повинен мати спеціальну висувну дошку для клавіатури. У перервах між роботою на комп’ютері необхідно влаштовувати розминку.
Тривале сидіння за комп’ютером спричиняє порушення зору. Захворювання очей: швидка стомлюваність, відчуття гострого болю, печіння, свербіж, сльозливість; часте моргання, відчуття натертості. У багатьох випадках, при появі проблеми фокусування зору досить лише використовувати окуляри при роботі за комп'ютером. Також радять частіше робити короткочасні перерви, наприклад, кожні півгодини. Протягом цих перерв, що тривають одну або дві хвилини, треба зосередити очі на віддаленому об'єкті, це допоможе освіжити зір. Простий погляд удалину кімнати або з вікна, може дуже пом'якшити напругу очей. Щоб кон`юнктива ока не пересихала, можна вранці закапувати спеціальні краплі під назвою "штучна сльоза" (продаються в аптеках) - вони повністю відповідають по складу нашій слізної рідині. Увечері на декілька хвилин покладіть на повіки компреси із слабо завареного чорного чаю, що швидко знімає почервоніння і втому.
Нервові порушення Якщо мова йде про дитину, то необхідний серйозний контроль з боку батьків за змістом ігор і спрямованістю сайтів, які дитина відвідує в Інтернеті. Необхідно повністю захистити дитину від злих і жорстоких ігор. Але навіть якщо гра або програма орієнтована на вік вашого малюка, не можна просто запустити її на комп’ютері і залишити дитину з нею на самоті. Робота за комп'ютером – це чисто інтелектуальна праця. І тому основна частина навантаження доводиться на нервову систему, а саме на головний мозок. Часто тривала робота за комп'ютером може бути причиною головних болів. Одним з чинників, що провокує появу головних болів є хронічне перенапруження і постійна напруга черепних м'язів і м'язів обличчя. Розлади уваги і неможливість концентруватися є наслідком хронічної перевтоми. Інколи через тривалу роботу за комп'ютером може виникнути шум у вухах, запаморочення, нудота. При виникненні цих симптомів потрібно звернутися за порадою до лікаря і тимчасово перервати роботу за комп'ютером.