Презентація Вулицями Константинополя
Константин Великий 324 р. – на місці Візантія відбулось закладення “Нового Риму” Після позначення кордонів починається гігантське будування столиці. Відомі архітектори, будівельники і скульптури запрошуються з усього світу. Зодчих, каменярів та живописців звільнено від держповинностей.
Меса (Середня)- головна вулиця столиці Простягавшись із заходу на схід була вимощена кам’яними плитами. До неї прилягали будинки знаті з портиками і колонадами. Меса вела до однієї з найбільших площ- Августеону.
Августеон Спочатку на цій церемоніальній площі стояла статуя матері Константина Елена. При правлінні Юстиніана замінена на його статую, зображеним верхи. Поруч, в східній частині знаходився палац Магнавра, навпроти- Софійський собор.
Площа Бика Розміщена в цент Торгова площа Бика отримала назву від колосального мідного бика, який стояв в її центрі. Невідомо, чи привезли цю скульптуру здалеку, як більшу частину пам'яток і прикрас Візантії, або ж бик був відлитий і викуваний на місці. Величезний тулуб всередині був порожнім, правий бік мав широкий і довгий отвір, зазвичай закрите майстерно підігнаною кришкою, що повторювала обриси тіла бика.
Форум Константина Однією з пам’яток Константинополю став форум Форум. Вимощений мраморними плитами, прикрашений колонами, портиками і тріумфальними арками. У центрі стояла колона власне імператора. Поруч розташований великий ринок та Долина Сліз- місце продажу невільників. Тут велась жвава торгівля дорогими тканинами, солодощами, зброєю.
Вид на Константинополь зверху Іподром був побудований за образом римського цирку. Трибуни складались з 40 рядок і могли вмістити більше 40 тис глядачів. Арена була обмежена ровом. В центрі-тераса, прикрашена колонами і статуями. Зокрема, тут розташована статуя Геракла, обеліски та статуї імператорів
Великий палац Іподром внутрішніми ходами та критими галереями був з’єднаний з Великим палацом. В комплексі виділяється Триконх - Тронна зала. Вона мала 2 поверхи, навколо нижнього йшла галерея. Будівля була багато прикрашена мармуром, а дах поблискував від позолоти. Використано арки, зводи та колони. Місцем прийому іноземних послів був головний зал палацу Магнавра. Золотий трон, який підіймався, 2 леви, дерево з золота стали особливостями прийому імператора.
Укріплення міста Спільна протяжність стін становила 16 км, а укріплення мали 400 башт. Стіни будувались в 3 ряди. 1 ряд- стіна, рів, 2 ряд- стіна і башти, відступ, 3 ряд- стіни товщиною 7 м(!) і башти висотою до 40 м. В стінах Феодосія, зі сторони суші знаходились Золоті Ворота, зроблені у вигляді тріуфальної арки з 3 входами. Центральний призначений виключно для імператорського кортежу. Зверху- статуї Геракла і Прометея.
Дякую за увагу!