Презентация Радчук А.І

Скачать презентацию  Радчук А.І Скачать презентацию Радчук А.І

radchuk_a.І.ppt

  • Размер: 1 Mегабайта
  • Количество слайдов: 32

Описание презентации Презентация Радчук А.І по слайдам

 Дія електричного струму на організм людини Виконала: Студентка 1 курсу 3 групи Історичного факультету Радчук Дія електричного струму на організм людини Виконала: Студентка 1 курсу 3 групи Історичного факультету Радчук А. І. Перевірив: Викл. Орлова О. М.

  ПЛАН 1. 1. Біологічний вплив струму; 2. Термічний вплив струму;  3. Електрохімічний вплив ПЛАН 1. 1. Біологічний вплив струму; 2. Термічний вплив струму; 3. Електрохімічний вплив струму; 4. Механічний вплив струму; 5. Ступені опіків; 6. Крокова напруга.

    Факт дії електричного струму на людину був встановлений в останній чверті XVIII Факт дії електричного струму на людину був встановлений в останній чверті XVIII століття. Небезпека цієї дії вперше встановив винахідник електрохімічного високовольтного джерела напруги В. В. Петров

  Електрична енергія широко використовується в усіх галузях господарювання, для транспорту, у побуті.  Електрична енергія широко використовується в усіх галузях господарювання, для транспорту, у побуті.

   Людина поставила собі на службу силу електрики. Але, окрім благ, які приносить електрика, Людина поставила собі на службу силу електрики. Але, окрім благ, які приносить електрика, вона є джерелом високої небезпеки. Щоб зрозуміти причини такої небезпеки, потрібно пізнати природу електрики та її вплив на організм людини.

  Існують такі види дії електричного струму на організм людини:  Біологічна; Термічна;  Електрохімічна; Існують такі види дії електричного струму на організм людини: Біологічна; Термічна; Електрохімічна; Механічна;

  Біологічна дія струму   проявляється у подразненні і збудженні живої тканини, а також Біологічна дія струму проявляється у подразненні і збудженні живої тканини, а також у порушенні внутрішніх біоелектричних процесів, що проходять в організмі і безпосередньо пов’язані з його життєвими функціями. Може супроводжуватися мимовільним, судомним скороченням м’язів, у тому числі м’язів серця та легень. При цьому порушуються або повністю припиняються кровообіг і робота органів дихання. .

  Вплив струму може призвести до серйозних порушень діяльності життєво важливих органів, у тому числі Вплив струму може призвести до серйозних порушень діяльності життєво важливих органів, у тому числі серця та легенів, навіть коли ці органи не знаходяться на шляху проходження струму.

  Варіанти проходження струму через людське тіло  Варіанти проходження струму через людське тіло

  Термічна (теплова) дія   струму зумовлює опіки окремих ділянок тіла, нагрівання кровоносних судин, Термічна (теплова) дія струму зумовлює опіки окремих ділянок тіла, нагрівання кровоносних судин, нервів, серця, мозку та інших органів, через які проходить струм. Це може викликати у них значні функціональні розлади. .

  Електрохімічна (електролітична) діядія  струму спричиняє розклад органічних рідин, у тому числі клітин крові, Електрохімічна (електролітична) діядія струму спричиняє розклад органічних рідин, у тому числі клітин крові, значно змінює їх фізико-хімічний склад. .

  Ураження електричним струмом поділяються на місцеві– електричні травми тазагальні– електричн і удари. . Ураження електричним струмом поділяються на місцеві– електричні травми тазагальні– електричн і удари. .

  Електричні опіки можуть бути поверхневими та внутрішніми.  Поверхневі - це ураження шкіри. Електричні опіки можуть бути поверхневими та внутрішніми. Поверхневі — це ураження шкіри. Внутрішні — ураження внутрішніх органів і тканин. Електричні опіки виникають внаслідок нагрівання тканин тіла людини струмом величиною більше 1 А.

  Електричнізнаки - плями сірого або блідо-жовтого кольору у вигляді мозолі на поверхні шкіри в Електричнізнаки — плями сірого або блідо-жовтого кольору у вигляді мозолі на поверхні шкіри в місці контакту із струмопровідними елементами. Електричні знаки безболісні і через деякий час зникають.

  Електрометалізаціяшкіри - це просочування поверхні шкіри частками металу при його розбризкуванні під впливом електричного Електрометалізаціяшкіри — це просочування поверхні шкіри частками металу при його розбризкуванні під впливом електричного струму. Електрометалізація є безпечною за винятком очей.

  Електрофтальмія - запалення очей внаслідок дії потоку ультрафіолетових променів. .  Електрофтальмія — запалення очей внаслідок дії потоку ультрафіолетових променів. .

  Механічна дія струму полягає у розшаруванні, розриві та інших механічних пошкодженнях тканин організму, зокрема, Механічна дія струму полягає у розшаруванні, розриві та інших механічних пошкодженнях тканин організму, зокрема, м’язової, стінок кровоносних судин, судин легень, а також миттєвого вибухоподібного утворення пари від теплової дії струму.

  Поверхневий (перша ступінь)  Епідерміс Червоний без пухирів  Сухий Болючий  Заживає добре Поверхневий (перша ступінь) Епідерміс Червоний без пухирів Сухий Болючий Заживає добре

  Поверхневий проникаючий (другого ступеня) Проникає у поверхневий (папілярний) шар шкіри Почервоніння з чітким пухирем. Поверхневий проникаючий (другого ступеня) Проникає у поверхневий (папілярний) шар шкіри Почервоніння з чітким пухирем. Під тиском біліє. Вологий Дуже болючий Заживає менше 2-3 тижнів

  Глибокий проникаючий (другого ступеня) Проникає у глибокий (ретикулярний) шар Жовтий або білий. Не схильний Глибокий проникаючий (другого ступеня) Проникає у глибокий (ретикулярний) шар Жовтий або білий. Не схильний до побіління. Можуть бути пухирі. Достатньо сухий Тиск і дискомфорт гоїться 3-8 тижнів

  Глибокий (третього ступеня) Проходить через всю товщу шкіри Міцний і білий/коричневий  Немає побіління Глибокий (третього ступеня) Проходить через всю товщу шкіри Міцний і білий/коричневий Немає побіління Шкіряний Неболючий Довге (протягом місяців) і неповне заживання

  Четвертого ступеня Проходить через всю шкіру до нижчих шарів жиру, м'язів і кісток Чорний, Четвертого ступеня Проходить через всю шкіру до нижчих шарів жиру, м’язів і кісток Чорний, з обвугленим струпом Сухий, Безболісний Потребує резекції Ампутація, значні функціональні порушення, а в деяких випадках і смерть

  Тривалість проходження струму через організм людини впливає на кінцевий результат ураження: чим довше проходження Тривалість проходження струму через організм людини впливає на кінцевий результат ураження: чим довше проходження струму тим більша можливість тяжкого і смертельного наслідку. Величина струму також впливає на організм людини. Визначають такі порогові значення струму: пороговий відчутній струм — найменше значення відчутного струму, який викликає подразнення ( 0, 6 — 1, 5 м. А при змінному струмі і 5 -7 м. А при постійному)

  невідпускаючий струм - найменше значення струму що викликає непоборні судорожні скорочення м'язів ( 10-15 невідпускаючий струм — найменше значення струму що викликає непоборні судорожні скорочення м’язів ( 10-15 м. А при переміному і 50 -80 м. А при постійному ). Фібриляцій ний струм — найменше значення струму що викликає фібриляцію серця (100 м. А при переміному і 300 м. А при постійному )

  Крокова напруга - це різниця потенціалів між двома точками в зоні розтікання струму на Крокова напруга — це різниця потенціалів між двома точками в зоні розтікання струму на відстані кроку від джерела електроенергії. «Крокова напруга» — це напруга виникає при обриві і падінні проводу на землю діючої лінії електропередач 0, 4 к. В і вище. Шлях протікання струму не припиняється, якщо лінія електропередач не була відключена. Земля є провідником електричного струму і стає як би продовженням дроти електропередачі. Будь-яка точка на поверхні землі, що знаходиться в точці розтікання отримує певний потенціал, який зменшується в міру віддалення від точки дотику проводу із землею.

  Попадання під дію електричного струму відбувається в момент, коли ноги людини стосуються двох точок Попадання під дію електричного струму відбувається в момент, коли ноги людини стосуються двох точок землі, що мають різні електричні потенціали. Тому крокова напруга — це різниця потенціалів між двома точками дотику із землею, чим ширше крок — тим більше різниця потенціалів і тим імовірніше ураження електричним струмом.

  Якщо ви побачите лежить на землі провід - ні в якому разі не можна Якщо ви побачите лежить на землі провід — ні в якому разі не можна до нього наближатися, небезпечна зона може бути від 5-8 метрів навколо точки дотику проводу із землею і більше, залежно від класу напруги лінії і стану землі (мокра земля збільшує простір розтікання електричного струму). В енергетиці існує такий термін як «Техніка безпеки» — він з’явився не просто так, кожна строчка цього зведення правил безпеки на діючих і відключених електроустановках має свою історію, яка закінчилася плачевно. Тому не варто нехтувати цими простими порадами, щоб не потрапити під дію електричного струму абсолютно несподівано для себе.