Скачать презентацию ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЛАН Заправні перші страви Що таке Скачать презентацию ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЛАН Заправні перші страви Що таке

Борщ....pptx

  • Количество слайдов: 14

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ

ПЛАН Заправні перші страви. Що таке борщ? Характеристика приготування борщу. Популярні борщі. Вимоги до ПЛАН Заправні перші страви. Що таке борщ? Характеристика приготування борщу. Популярні борщі. Вимоги до якості. Привила подачі. Корисні поради. Проблемні ситуації. Кросворд.

Заправні перші страви — популярні в українській кухні перші страви, які готують на бульйонах, Заправні перші страви — популярні в українській кухні перші страви, які готують на бульйонах, відварах або воді і заправляють пасерованими овочами (цибулею, морквою, петрушкою, селерою), томатом і борошном. Заправні перші страви складаються з овочів, круп, макаронних виробів або бобових — через що ці страви набувають смаку і аромату тих продуктів, які використані для їх приготування. Заправні перші страви поділяють на борщі, юшки, кулеші, солянки, капусняки, розсольники, супи (овочеві, картопляні, без картоплі).

Борщ — овочева страва з м'ясом або грибами, за походженням українська. Особливо розповсюджена серед Борщ — овочева страва з м'ясом або грибами, за походженням українська. Особливо розповсюджена серед народів Східної Європи. Найпопулярніша страва на столі українців. Складником червоного борщу є столовий буряк. У склад українського і київського борщів входить до 20 найменувань продуктів, полтавського і зеленого — до 18, чернігівського — 16 і т. д. Найпоширенішими з цієї традиційної страви в Україні є український, пісний з грибами і квасолею, весняний холодний. Готують борщі з м'ясом, грибами, ковбасою, додаючи сметану. Пісний борщ з грибами заправляють олією з часником, а до борщу подають пампушки, политі олією з часником, або пиріжки з м'ясом і капустою.

Приготування Зварити м’ясний бульйон. Буряк, моркву, петрушку і цибулю нарізати соломкою, покласти в супову Приготування Зварити м’ясний бульйон. Буряк, моркву, петрушку і цибулю нарізати соломкою, покласти в супову каструлю, додати помідори або томат пюре, оцет, цукор і небагато бульйону з жиром (або додати 1 2 ст. ложки масла), закрити кришкою і поставити овочі тушитися. Овочі потрібно перемішувати, щоб не пригоріли, додаючи, якщо потрібно, небагато бульйону або води. Через 15 20 хвилин додати нашатковану капусту, все перемішати і протушити ще 20 хвилин. Потім овочі залити підготовленим м’ясним бульйоном, покласти перець, лавровий лист, сіль, додати на смак небагато оцту і варити до повної готовності овочів. При подачі на стіл в борщ покласти сметану. В борщ під час варіння додають картоплю в цілому вигляді або нарізану шматочками, а також свіжі помідори. Їх також нарізають шматочками і кладуть в борщ за 5 10 хвилин до закінчення варива. В готовий борщ окрім м’яса можна покласти варену шинку, сосиски або ковбасу. Для підфарбовування борщу можна зробити буряковий настій. Для цього один буряк нарізати скибочками, залити стаканом гарячого бульйону, додати чайну ложку оцту і поставити на 10 15 хвилин на слабий вогонь і довести до кипіння. Після цього настій процідити і вилити в борщ перед подачею на стіл.

Популярні борщі Спосіб приготування борщу в різних областях України має свої особливості, тому борщі Популярні борщі Спосіб приготування борщу в різних областях України має свої особливості, тому борщі здебільшого носять назву місцевостей і міст, на приклад: київський, полтавський, волинський, чернігівський, львівський та ін. v Борщ український v Борщ гуцульський v Бощ селянський v Борщ зелений v Борщ з квашеними яблуками v Борщ з карасями v Борщ московський v Борщ флотський v Борщ з квашеною капустою v Борщ київський з грибами v Борщ литовський v Борщ з баклажанами v Борщ зелений український

Борщ український Український борщ: рецепт На 1 літр страви вам знадобиться, г: Буряки – Борщ український Український борщ: рецепт На 1 літр страви вам знадобиться, г: Буряки – 150 Капуста білокачанна свіжа – 100 Картопля – 210 Морква – 50 Петрушка (корінь) – 20 Цибуля ріпчаста – 35 Томатне пюре – 30 Жир тваринний топлений харчовий – 20 Цукор – 10 Оцет 3% – 10 Борошно пшеничне – 6 Перець солодкий – 25 Сало шпик – 10 Часник – 4 Бульйон або вода – 700. Буряк шаткують, додають жир, цукор, оцет, томатне пюре і тушкують до готовності, додавши невелику кількість бульйону. Тим часом нашатковану моркву і коріння, нарізану цибулю півкільцями обсмажують в олії. Потім кладуть у киплячий бульйон нарізану картоплю, доводять до кипіння і варять 10— 15 хвилин. Після цього кидають тушкований буряк і обсмажені овочі. За 5— 10 хвилин до кінця приготування вливають пасероване борошно, розведене бульйоном, солодкий перець, сіль і спеції. Нарізану соломкою капусту закладають за 3— 5 хвилин до готовності. Основний вид жиру, який використовується для українського борщу, – це свиняче сало. Його розтирають у ступці з часником, зеленню петрушки і цибулею до

Борщ гуцульський: рецепт Картопля 53 г, Капуста свіжа білоголовкова 50 г, Буряки 31 г, Борщ гуцульський: рецепт Картопля 53 г, Капуста свіжа білоголовкова 50 г, Буряки 31 г, Гриби сушені 5 г, Квасоля 10 г, Морква 20 г, Петрушка (корінь) 9 г, Цибуля 18 г, Жир 10 г, Томат пюре 10 г, Оцет 9% ний 1 г, Цукор 2 г, Борошно 2 г, Перець чорний молотий 0, 01 г, Сіль 5 г, Сметана 10 г, Свіжу білоголовкову капусту обчищають і шаткують. Обчищені моркву, петрушку Вода та грибний від вар 400 г. (корінь) та цибулю нарізають соломкою і пасе рують. Сушені гриби перебирають, добре промивають, варять і нарі зають соломкою. Попередньо перебрану і замочену квасолю варять до готовності. У киплячу воду кладуть обчищену і нарізану часточками кар топлю. Коли вода закипить, кладуть шатковану капусту і варять 15– 20 хв. Потім додають варені, нарізані соломкою гриби разом з відваром, варену квасолю, тушковані з томатом, цукром та оцтом буряки, пасе ровані моркву, петрушку та цибулю, розведене у воді або бульйоні па сероване борошно, заправляють сіллю, чорним молотим перцем і варять протягом 5— 7 хв. Подаючи на стіл, у тарілку з гарячим борщем кладуть сметану.

Борщ з квашеними яблуками Борщ з квешеними яблуками: рецепт На 150 г квашених яблук Борщ з квашеними яблуками Борщ з квешеними яблуками: рецепт На 150 г квашених яблук — 320 г буряків, по 400 г картоплі і свіжої капусти, 1 ци булину, по 1 ст. ложці сметани, вершкового масла, оцту, пшеничного борошна і дріб но посіченої зелені петрушки. З кісток, що лишились після приготування другої м'ясної страви, варять бульйон. Нарізані соломкою буряки тушкують до півготовності, додаючи вершкове масло, бульйон, оцет і сіль. У проціджений киплячий бульйон кидають нарізану часточками картоплю і доводять до кипіння. Потім додають нарізані соломкою квашені яблука, капусту, тушковані буряки, підсмажені цибулю і борошно, сіль і варять до готовності. Розливаючи борщ, в тарілки кладуть сметану і посипають зеленню петрушки.

Вимоги до якості Ø Борщі повинні бути не переварені, мати привабливий і апетитний вигляд; Вимоги до якості Ø Борщі повинні бути не переварені, мати привабливий і апетитний вигляд; Ø Норма вкладання продуктів, їх асортимент має повністю відповідати розкладці; Ø Овочі, що входять до борщу, повинні мати однакову форму і величину нарізування; Ø Запах, смак і колір мають бути характерні для тих продуктів, з яких він приготований; Ø При подачі потрібно додержуватись встановленої температури (75 80°C) і норми відпуску борщу, рівномірно, розподіляючи гарнір, рідку частину, жир.

Правила подачі Подають заправні гарячі супи в підігрітій столовій глибокій тарілці або суповій мисці. Правила подачі Подають заправні гарячі супи в підігрітій столовій глибокій тарілці або суповій мисці. Спочатку кладуть прогріті в бульйоні шма точки м'яса, птиці, риби (від 35 до 50 г на порцію), наливають заправну першу страву, посипають дрібно нарізаною зеленню кропу, петрушки або цибулі для збагачення її вітамінами, поліпшення аромату, смаку і зовнішнього вигляду (2— 3 г нетто на порцію). Сметану кладуть у тарілку 10 г на порцію. Норма подавання заправної першої страви може становити 500, 400, 250 г залежно від попиту відвідувачів.

Корисні поради Не варіть столові буряки у підсоленій воді; вони потемнішають. v v. Якщо Корисні поради Не варіть столові буряки у підсоленій воді; вони потемнішають. v v. Якщо борщ не має малиново – червоного кольору , підфарбуйте його буряковим настоєм. v. Щоб грибний бульйон був смачніший, при варінні слід використовувати сухі гриби різного розміру. Великі надають бульйону приємного смаку та темного кольору, дрібні – аромату. v При приготуванні борщу з чорносливом гриби закладають разом з пасерованими овочами, а відварений чорнослив без кісточок – в кінці. v Не залишайте лавровий лист у готовій страві: від нього вона набуде гіркуватого смаку.