Презентация Парк Natsionalny prirodny park Grand-Titon
park_natsionalny_prirodny_park_grand-titon.ppt
- Размер: 7.9 Mегабайта
- Количество слайдов: 21
Описание презентации Презентация Парк Natsionalny prirodny park Grand-Titon по слайдам
НН аціональний природний парк Гранд-Тітон Виконала: студентка групи ГРМ – 41 с Ареф ’ єва Наталія
НН аціональний природний парк Гранд-Тітон
• Гранд-Тітон — національний парк в США, на північному-захо ді штату Вайомінг. Має площу близько 130 000 га. Національний парк Гранд-Тітон був створений в 1929 році, включаючи в себе більшу частину хребта Тітон. Джон Колтер досліджував парк.
Правила національного парку В 1953Інститут Національних парків призначив першого керівника парку і 8 сл у жбовців, що працювали в національному парку. В 19 8 4 році було створено план управління парком, а кількість службовців зросла до 83 чоловік. – Забороняється торкатися або управляти тваринами. – Забороняється годувати тварин. Це може бути небезпечним як для туристів, так і для соціальної поведінки самих тварин і їх звичок. – Забороняється лякати тварин у їх місцях гніздування або відпочинку. – Дозволяється ночувати виключно в межах позначених ділянок. – Забороняється залишати будь-яке сміття на території національного парку або викидати його з човнів. – Забороняється перевертати каміння. – Забороняється купувати сувеніри або об’єкти, зроблені із рослин або тварин національного парку. – Дозволяється відвідувати лише позначені ра й они національного парку. – Слід проявляти відповідне відношення для збереження природних ресурсів.
Адміністрація парку Парк Гранд-Тітон входить в десятку найбільш відвідуваних національних парків США із середньою річною кількістю відвідувачів 2, 5 млн осіб. • Адміністрація національного парку є федеральним агентством міністерства внутрішніх справ США. . • Національний парк містить в середньому 100 постійних і 180 сезонних працівників. • За даними на 2010 рік на території національного парку розташовуються 110 об’єктів приватної власності, велика частина яких належить штату Вайомінг.
Парк уклав 27 договорів з організаціями, що здійснюють на його території різні види послуг, такі як забезпечення харчування та проживання відвідувачів, альпінізм, риболовля, водне таксі на озері Дженні та інші. Крім того, парк працює в тісній співпраці з такими федеральними агентствами як Лісова служба США, Служба охорони рибальства і диких тварин США, Бюро меліорації, а також, з огляду на те, що на території парку знаходиться аеропорт Джексон-Хоул США, з Федеральним управлінням цивільної авіації США.
ММ енеджерські завдання національного парку 1. Управління відвідувачами. 2. Управління охоронно ю службою. 3. Управління науковою працею. 4. Управління лісогосподарською роботою. 5. Управління господарською роботою. Одна з найбільш запущених видів господарськ ої діяльн о ст і національного парку — прибирання сміття.
Озера Найбільшим озером парку є озеро Джексон, яке розташоване в північній його частині і має 24 км в довжину, 8 км в ширину і 134 м в глибину. На південь від озера Джексон знаходяться озера Лейг, Дженні, Бредлі, Таггарт і Фелпс, які розташовуються у відрогах каньйонів. На території національного парку немає жодного великого водоспаду. Тим не менш, на захід від озера Дженні є невеликий водоспад Хідден-Фолс, в в исота якого складає 30 м.
Флора У парку Гранд-Тітон і прилеглих територіях виростають більше 1000 видів судинних рослин. Флора парку знаходиться в майже незайманому стані, але такі види дерев як білокора сосна і м’яка сосна знаходяться в ступені ризику. Білокора сосна найбільш поширена на висоті більше 2400 м; її шишки є важливим джерелом їжі для багатьох видів тварин, у тому числі ведмедів грізлі, звичайної білки і американської кедровки.
Фауна На території парку Гранд-Тітон зустрічається 61 вид ссавців. Найбільш типові види хижаків включають також койота, канадську видру, американську куницю і американського борсука; менш поширені пума, канадська рись і росомаха. Лосів досить легко побачити в будь-який час року, а особливо легко — навесні і восени. У парку мешкає понад 300 видів птахів, включаючи саму маленьку птицю Північної Америки — колібрі-Калліопа і найбільшу водоплавну птицю континенту — лебедя-сурмача.
Гранд-Тітон — єдиний національний парк США, що дозволяє полювання на тварин, але лише якщо ці тварини — лосі. Дане положення було включено в закон парку ще при його об’єднанні з національним пам’ятником природи Джексон-Хоул в 1950 році. Лосина охота в парку строго регулюється і дозволена тільки на схід від річки Снейк, а на північ від міста Моран — тільки на схід від траси № 89. Прихильники лосиного полювання стверджують, що міра є вимушеною, оскільки без відстрілу стадо лосів буде збільшуватися, що позначиться на рослинності, яка постраждає від перевипаса.
Туризм У парку Гранд-Тітон розташовуються 5 кемпінгів, куди можна під’їхати на автомобілі. Найбільші з них, Колтер-Бей і Грос-вентро, включають кожен по 350 ділянок для відпочинку, здатні вмістити навіть великі будинки на колесах. Всі частини парку, куди можна потрапити тільки пішки або верхи (backcountry campsites), доступні тільки за дозволом, але розбиття табору в більшості цих місць дозволена протягом усього року. У backcountry campsites заборонено розводити вогонь, а вся їжа відвідувачів повинна зберігатися в особливих противедмежих харчових контейнерах, схвалених для використання в парку. Біля в’їзду в парк розташувалася Церква Святого Преображення, яка, на думку багатьох відвідувачів парку, є воістину чарівним місцем, яке, безсумнівно, варто відвідати.
Інформаційні центри Інформаційний центр Крейг-Томас був відкритий в 2007 році поблизу будівлі адміністрації парку в селі Мус. Центр був побудований за рахунок державних грантів і приватних пожертвувань. На північ від села Колтер-Бей, на березі озера Джексон, розташовується центр Колтер-Бей і музей індіанського мистецтва, які відкриті з початку травня по початок жовтня. На південь від Мус, на дорозі Мус-Вільсон, розташований центр Лоренс С. Рокфеллер, який знаходиться на березі озера Фелпс. Даний гостьовий центр розташовується в колишньому ранчо сімейства Рокфеллерів. На березі озера Дженні мається центр Дженні-Лейк, відкритий для відвідувачів з середини травня до середини вересня.
ГГ остьові комплекси Житло відвідувачам на території парку пропонують кілька організацій, які уклали контракт з його адміністрацією і розташовують гостьовими комплексами. Найбільшим гостьовим комплексом є Джексон-Лейк. На південь від греблі Джексон-Лейк знаходиться гостьовий комплекс Сигнал-Маунтін, керований організацією Forever Resorts і надає номери, ресторан, АЗС і пристань. Американський клуб альпіністів має в парку хостел, розташований на ранчо Гранд Тітон кламбер. Крім перерахованих вище комплексів, житло відвідувачам парку пропонують деякі приватні будови.
Салун і ковбої На південному краю парку Гранд-Тітон розташоване невелике (9 тис. жителів) містечко Джексон, ідеальний відправний пункт для екскурсій по парку. Це класичне містечко Дикого Заходу з салун, дерев’яними сходами, диліжанс і ковбоями, що представляють свою майстерність наїзників і неначе зійшли з екранів вестернів. У північній частині розміщується заповідник оленів вапіті. Одна з «родзинок» — зимова поїздка на санях серед десятитисячного стада вапіті. Поблизу від міста знаходиться декілька популярних лижних центрів: наприклад, «Сноу Кінг» , знаменитий своїм освітленим ночами спуском, або ж «Джексон Хоул» — улюблений гірськолижниками, які цінують круті спуски і сильні враження.
Отже, я кщо ви небайдужі до краси первозданної природи, то поїздка в Гранд-Тітон, один з найкрасивіших парків США, стане для вас справжнім подарунком.
Дякую за увагу!