Не за Дякую а за 2 пива .pptx
- Количество слайдов: 22
ПРЕЗЕНТАЦІЯ Нерозвідані місця України. с. Поповичі
ІСТОРІЯ Поповичі – село давнє, з повідомлень старих жителів воно виникло у 12 ст, ще до нападу татар. Хат було мало, люди селилися переважно біля річки Сотвінки(тепер Бухта)За селом знаходиться височина Ледівня називається вона так тому, що за часів Австро-Угорщини тут зберігали лід. Багато лиха зазнало село в роки 1 світової війни, на полях, що пролягають до села велися жорстокі бої, гинули люди, що поховані на цвинтарі воїнів, який зберігся і донині. Про ці події розповідають фортифікаційні споруди - форти Перемишльської фортеці.
ОПИС Розташування Висота н. р. моря Кількість населення Площа Заснування, перша згадка Поштовий індекс(и) Телефонний код Мостиський район, Львівська область 218. 0 м 617 1. 2 кв. км 1940 р. 81350 +38 (03234)
село Поповичі Собор св. Володимира
ГЕРОЙ v В селі проживає один із учасників визвольних змагань українського народу 30 -50 років 20 ст, політв’язень констаборів Ярема Ткачук - автор трьох книг – спогадів про життя та діяльність своїх бойових побратимів. А втор книг «Іскра з некутого копита» , «Буревії»
СУЧАСНІ ПОПОВИЧІ v Сьогодні село Поповичі – одне із перспективних сіл Мостищини, тут діє агрофірма «поповицька» , психоневрологічний інтернат, лікарська амбулаторія сімейної медицини, школа, аптека, Народний дім, пошта, ведеться промисловий видобуток газу.
Школа
Могила Героїв
FORT. MISSIA Fort. Missia (Фортмісія) — щорічний фестиваль мистецтв, що відбувається біля села Попович, неподалік українсько-польського кордону. Назва фестивалю пов'язана з місцем, де його проводять: біля Попович розташовані форти Перемишльської фортеці часів першої світової війни. [1] Ця територія є закритою для відвідувачів, тож фестиваль є чи не єдиною нагодою побувати на оборонних спорудах. [2] Вхід на фестиваль безкоштовний. [3] Головною ідеєю фестивалю є «мистецтво на руїнах війни» . Один із його організаторів Юрко Вовкогон пояснив це так: «Ми живемо і мусимо творити, пам’ятаючи про відповідальність за життя власне, і за життя інших» . [4]Куратором мистецької частини є Влодко Кауфман. Через брак фінансової та організаційної підтримки 2013 року Fort. Missia об'єдналася з фестивалем Франко Фест під назвою Франко. Missia. Частина подій відбулася в Поповичах.
В УКРАЇНІ Ж ОСТАННІМИ РОКАМИ ЛИШЕ ЗАВДЯКИ ФЕСТИВАЛЮ «ФОРТМІСІЯ» ЩОСЬ ТРОХИ ВІДОМО ПРО ФОРТ У С. ПОПОВИЧІ.
ФОРТЕЦЯ ПЕРЕМИШЛЬ Фортеця Перемишль – потужний комплекс оборонних об'єктів довкола міста Перемишля (тепер Польща), одна з 200 великих фортифікаційних споруд в Європі за часу Першої світової війни. Була третьою за величиною фортецею (після Антверпена і Вердена). Але на відміну від них зазнала аж три облоги (рідкісна річ в історії тодішніх воєн), а також найдовшого періоду блокади у відриві від свого фронту (173 дні). Довше протримались лише французька фортеця Верден та царська фортеця Осовець (203 дні), які однак, ніколи не оборонялись у цілковитому оточенні.
Усім туристам, які бажають відвідати частину укріплень перемишльського кільця, які знаходяться на території України, доведеться запастися gps-навігатором, картами і терпінням, а також мати при собі документ чи сповістити про себе прикордонникам. Прикордонна застава знаходиться у с. Циків, пост – у с. Поповичі.
Отже, згадаємо історію. А вона каже, що наприкінці 1914 року російські війська почали штурмувати Перемишль. Австро-угорська влада до цього була готова, тому не тільки саме місто було перетворене на фортецю – з середини ХІХ століття довкола міста будувався 45 -кілометровий пояс оборонних укріплень — фортів.
«Плешевичі» , «Марушка Ліс» , «Лисічка» , «Биків» , «Поповичі» і «Дзєвєнчиці» – форти перемишльського кільця. Отримали свої назви від найближчих сіл чи урочищ. Саме вони прийняли на себе основні удари російської армії в 1914 р. Форти знаходились або на вершинах пагорбів, або на їхніх східних схилах, все залежало від місцевості
Між фортами знаходились відокремлені постійні артилерійські позиції. Усі форти розтягнулися вздовж українськопольського кордону у відстань 6 км.
Аби дістатися найцікавішого та найкраще збереженого форту «Дзєвєнчиці» , треба, рухаючись від «Поповичів» у західному напрямку, перейти на сусідній пагорб. Для цього потрібно перетнути просіку, пройти через ліс. Самим краєм лісу іде польова дорога, яка й приводить до входу у форт «Дзєвєнчиці» . Цей форт зберіг свою багатоярусну будову, стежка, що йде колишнім ровом поряд з укріпленнями, має численні відгалуження. У форті є кілька коридорів. Найдовший із них — 200 -метровий підземний хід, який веде від зовнішніх стін до внутрішнього двору. Щоб пройти ним, необхідно мати потужний ліхтар. Слід пам’ятати, що в одному з бічних відгалужень коридору є глибокий колодязь. У внутрішній частині форту можна оглянути приміщення колишніх казематів. . .
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ Виконали : студенти Групи 1. 43 Михайло Сніжана, Ведьохіна Валентина, Голота Христина