Скачать презентацию Презентація на тему Українські Карпати Виконала студентка групи Скачать презентацию Презентація на тему Українські Карпати Виконала студентка групи

РКС КАРПАТИ.pptx

  • Количество слайдов: 14

Презентація на тему: “Українські Карпати” Виконала студентка групи ТР-12 Тарабановська Катерина Харків 2012 Презентація на тему: “Українські Карпати” Виконала студентка групи ТР-12 Тарабановська Катерина Харків 2012

Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братислави (Словаччина) і закінчується на південному сході Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братислави (Словаччина) і закінчується на південному сході поблизу Залізних воріт (Румунія). Довжина Карпат приблизно 1500 км. Дугою із трьох сторін оточують вони Середньоєвропейську низовину. У північно-західній частині їхня ширина становить 240 км, у південно-західній - 340, а в північно-східній, де розташовані Українські

Середня висота Українських Карпат - 1000 м. На них припадає 10, 3% площі усіх Середня висота Українських Карпат - 1000 м. На них припадає 10, 3% площі усіх Карпат і 3, 5% території України. Простягаються вони з північного заходу на південний схід майже на 280 км, середня ширина - 100 км. Найвища вершина гора Говерла (2061 м). В межах України Карпати ділять на: зовнішні (Скибові) - Бескиди, Горгани і Покутсько-Буковинські Карпати; центральні або Верховинські; внутрішні або Полонинсько-Чорногірські.

Температура найтеплішого місця (липень) у передгір'ях +18…+20 °C, у високогірному ярусі +8…+10 °C, найхолоднішого Температура найтеплішого місця (липень) у передгір'ях +18…+20 °C, у високогірному ярусі +8…+10 °C, найхолоднішого (січень) — відповідно − 3…− 6°C і − 8…− 9°C. Кількість опадів від 500– 800 мм у передгір'ях і до 1600– 2000 мм на найвищих хребтах. Весною сніг доволі таки довго лежить на округлих вершинах гір.

В умовах достатнього та надмірного зволоження формується густа (до 1, 5 км/км²) гідрографічна мережа В умовах достатнього та надмірного зволоження формується густа (до 1, 5 км/км²) гідрографічна мережа — численні витоки Тиси, Дністра і Пруту. Режим річок паводковий протягом усього року. Після дощів і танення снігу вода потоками збігає з гір у долини й часто спричиняє повені. В давньольодовикововисокополонинських ландшафтах збереглися невеликі досить глибокі карові озера (Бребенескул, Верхнє, Несамовите, Ворожеське, Апшинець та інші). Найбільшим з озер обвального типу є Синевир. Трапляються залишки штучних водойм — гатей.

Субальпійські гірські луки та пустища — полонини (трав'янисті рослини) Чагарники та субальпійські криволісся (сосна Субальпійські гірські луки та пустища — полонини (трав'янисті рослини) Чагарники та субальпійські криволісся (сосна гірська ялівець, вільха зелена) Хвойний ліс (модрина, смерека, ялиця) Грунт між деревами вкритий мохом. Кущики брусниці й чорниці Мішаний ліс (ялиця і ялина європейська, бук) Підлісок (кущі малини, ліщини, ожини, шипшини) Гриби (білі, підберезовики, підосичники, маслюки, опеньки) Листяний ліс (осередки первинних дубових лісів, які доповнюють граб, липа, клен, бук)

Карпатський національний природний парк — національний парк, розташований в Україні на території Івано-Франківській області, Карпатський національний природний парк — національний парк, розташований в Україні на території Івано-Франківській області, створений для збереження унікальних лісових екосистем Центральної Європи Особливий дар природи національного природного парку — це джерела з мінеральною водою двох типів: хлоридно-гідрокарбонатно-натрієвою та слабкомінералізованою гідрокарбонатно-натрієвою з підвищеним вмістом органічних речовин. З цими об'єктами тісно пов'язані рекреаційнолікувальна та рекреаційно-туристська діяльність національного парку. Завдяки гарним кліматичним умовам, біогеографічній оригінальності, етнографічним пам'яткам, територія парку традиційно використовувалась для рекреаційних і туристичних цілей ще з початку нашого століття. За останні десятиріччя на турбазах, в будинках відпочинку, дитячих таборах і санаторіях щороку відпочиває близько мільйона чоловік.

Національний природний парк «Гуцульщина» — природоохоронна територія в Івано. Франківській області. Національний парк був Національний природний парк «Гуцульщина» — природоохоронна територія в Івано. Франківській області. Національний парк був створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання генетичних ресурсів рослинного та тваринного світу, унікальних природних комплексів та етнокультурного середовища Покутсько. Буковинських Карпат. Національний природний парк «Гуцульщина» володіє надзвичайно високим рекреаційним потенціалом. Він розташований у мальовничій лісистій частині Покутсько. Буковинських Карпат, яка є чи не найцікавішим регіоном України, де виразно та досить повно збереглися прадавні самобутні ремесла, промисли, традиції, звичаї етносу гуцулів. Великим попитом і популярністю користуються вироби місцевих майстрів — різьбярів, кушнірів, писанкарів, мосяжників, майстрів кераміки, ткачів, вишивальниць тощо.

Національний природний парк «Вижницький» — природоохоронна територія в Україні, в межах Вижницького району Чернівецької Національний природний парк «Вижницький» — природоохоронна територія в Україні, в межах Вижницького району Чернівецької області; неподалік від міста Вижниці. Територія, де розмістився національний парк, здавна і традиційно була центром буковинського туризму. Через нього проходили популярні туристичні маршрути. Нині тут відновлені стежки маршрутів активного пішохідного туризму, прокладаються екологічні пізнавальні стежки, започатковується зелений туризм, діє екологопросвітницький центр у смт. Берегомет та музей природи у с. Зеленів. До послуг відпочивальників і туристів — турбаза «Черемош» , притулок «Німич» , невеликі пансіонати. Для відвідувачів парку пропонуються одно- та дводенні екологічні маршрути. Серед них особливою популярними є маршрути «Кам'яне кільце парку» , «По пасму Волотів» , «Бозна» .

Спортивно-оздоровча рекреація Гірськолижний туризм: * серед гірськолижних центрів, що активно розвиваються в області, – Спортивно-оздоровча рекреація Гірськолижний туризм: * серед гірськолижних центрів, що активно розвиваються в області, – гірськолижний комплекс “Буковель”, будівництво якого було започатковано у 2000 році і який став “перлиною” карпатського зимового відпочинку, відомою далеко за межами України. * в м. Яремче діють два приватні витяги застарілої конструкції в ур. Багрівець. * Верховинський район. в районі два канатнобуксировочні витяги на горі Пушкар в с-ще. Верховина та горі Запідки в с. Ільці

Пішохідний туризм Дельтапланеризм Рельєф місцевості в районі села Одаї Тлумацького району створює можливість для Пішохідний туризм Дельтапланеризм Рельєф місцевості в районі села Одаї Тлумацького району створює можливість для занять дельтапланеризмом. Тут протягом останніх 10 років проходять міжнародні змагання з дельтапланерного та парапланерного спорту.

Лікувальна рекреація На Івано-Франківщині є десять курортних місцевостей, працюють 42 санаторно-курортні заклади загального та Лікувальна рекреація На Івано-Франківщині є десять курортних місцевостей, працюють 42 санаторно-курортні заклади загального та спеціалізованого профілю на 4351 місця. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні ванни, лікувальні грязі, на базі яких можна розвивати окремі види туризму, такі як: бальнеологічний, спа-туризм. Основні курортні місцевості – низькогірні Татарів, Яремче і Микуличин Косів та Шешори, високогірні Ворохта і Яблуниця і бальнео-грязевий передгірний курорт Черче Рогатинського району. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні ванни. Серед мінеральних джерел найвідомішим є джерело води "Горянка", аналогічної за дією трускавецькій "Нафтусі", в с. Новий Мізунь Долинського району. Лікувальні властивості джерела "Буркут" для лікування внутрішніх органів були відомі ще у XIX ст. Для лікування опорнорухового апарату використовуються торфові грязі і мінеральні води курорту Черче. Перспективними для лікування є води курорту Шешори з високим вмістом органічних речовин.

Висновок Отже, Карпати мають значні рекреаційні ресурси, вони є привабливими для відпочнку, як тих, Висновок Отже, Карпати мають значні рекреаційні ресурси, вони є привабливими для відпочнку, як тих, хто любить екстремальний туризм, так і для менш активних і більш спокійних рекреантів. Мальовнича і незвичайна природа, чисте гірське повітря створюють всі необхідні умови для відпочинку від міської буденності.

Дякую за увагу! Дякую за увагу!