Презентація на тему: “США - як провідна країна світу” Виконала: Учениця 11 -А класу СЗШ № 281 м. Києва Плошкіна Крістіна
План 1. Утвердження США як провідної країни світу. 2. Особливості економічного розвитку. 3. Дуайт Ейзенхауер. 4. “ Ера Ейзенхауера ”. 5. Посилення внутрішньополітичної реакції. 6. “ Полювання на відьом ”
1. Утвердження США як провідної країни повоєнного світу Після Другої світової війни Сполучені Штати Америки перетворилися на державу-лідера Західного світу. Економіка США вийшла з Другої світової війни значно зміцнілою.
2. Особливості економічного розвитку Після смерті Ф. Рузвельта 12 квітня 1945 р. президентом США став Гаррі Трумен. Його уряд ухвалив закон “ Солдатський білль про права ” (надання солдатських пільг для солдатів), а також розробив систему заходів “ справедливий курс ” (за аналогією та водночас на відміну від “ нового курсу ” Ф. Рузвельта)
Гаррі Трумен 33 -й президент США (12 квітня 1945 -20 січня 1953)
В період президентства Трумена спостерігалося зростання безробіття і цін. Відновилися страйки. Зростав вплив профспілок. Було ухвалено низку важливих законів. 1947 р. – закон Тафта-Хартлі, він суттєво обмежував право робітників на страйк, страйки державних службовців були заборонені. Заборонялися організовані страйки солідарності.
Подібні дії Трумена спричинили різке падіння його популярності. Його звинувачували в порушенні міжнародного права (американські війська воювали без оголошення війни в Кореї, відсутність вибачень з приводу бомбардування та знищення міст Хіросіми та Нагасакі)
3. Дуайт Ейзенхауер, 34 -й президент США.
Д. Ейзенхауер - лідер республіканської партії, відомий генерал Другої світової війни. Його економічна політика полягала в обмеженні державного регулювання та втручання в справи бізнесу. За час його правління (1953 -1960) покращилося матеріальне становище американців, за рівнем доходів, більше половини населення, стало середнім класом.
4. “ Ера Ейзенхауера ” характеризувалася розвитком нових галузей економіки, докорінним перетворенням старих галузей, масовим упровадженням автоматизації та електроніки. В Америці набула популярності ідея “ суспільства загального процвітання ”.
В 1950 -1960 -ті роки стало помітним відставання темпів зростання економіки. Золоті запаси США були на найнижчій позначці після 1940 р. Обсяг виробництва був досить значним, але цей рівень не був постійним, почастішали спади.
5. Посилення внутрішньополітичної реакції На початку 1950 -х років США охопив рух маккартизму (назва від прізвища сенатора Д. Маккарті). Маккартисти розпалювали антикомуністичну істерію, переслідували вільнодумців.
6. “ Полювання на відьом ” У 1950 році набрав чинності закон Маккарена-Вуда, який зобов’язав компартію та деякі інші громадські організації зареєструватися в міністерстві юстиції як “ підривні ”. Сотні громадських організацій США були оголошені “ підривними ”. Переслідування зазнавали діячі науки, мистецтва, літератури та освіти. Дії сенатора Маккарті дістали назву “ полювання на відьом ” В 1954 році Конгресс США засудив діяльність Д. Маккарті
Дякую за увагу!