Скачать презентацию Презентація на тему Психоаналіз суспільства Виконала студентка ІІІ Скачать презентацию Презентація на тему Психоаналіз суспільства Виконала студентка ІІІ

гиньова 2 тема.pptx

  • Количество слайдов: 11

Презентація на тему: Психоаналіз суспільства Виконала студентка ІІІ курсу І групи ФСПО Перникоза Олеся Презентація на тему: Психоаналіз суспільства Виконала студентка ІІІ курсу І групи ФСПО Перникоза Олеся

Психоаналіз суспільства починався з робіт про релігію. Будучи атеїстом, Фрейд жагуче викривав психологічні коріння Психоаналіз суспільства починався з робіт про релігію. Будучи атеїстом, Фрейд жагуче викривав психологічні коріння релігії протягом усього свого життя. Фрейд також проводить паралель між невротиком і віруючою людиною. У роботі «Нав’язливі дії і релігійні обряди» (1907 рік) Фрейд підкреслює, що релігійні церемоніали аналогічні нав’язливим діям невротиків.

Релігія стає рушійною силою розвитку культури через приношення «божеству» жертви у вигляді потягів. Віра Релігія стає рушійною силою розвитку культури через приношення «божеству» жертви у вигляді потягів. Віра в божество має ту ж природу, що й міфологія. Безсмертя, все потойбічне, на думку Фрейда, це все – «ендопсихічні міфи» , тобто неясні образи нашого власного внутрішнього світу, спроектовані зовні. Страх, що призводить до релігійних почуттів, породжується не тільки природними стихіями. Іншим джерелом страху виступають культурні заборони.

 «Тотем і табу» Ця робота складається з чотирьох частин: «Страх інцесту» «Табу й «Тотем і табу» Ця робота складається з чотирьох частин: «Страх інцесту» «Табу й амбівалентність почуттів» «Анімізм, магія й всемогутність думки» «Інфантильне повернення інцесту»

Тотемізм – це віра в те, що рід походить від якої-небудь тварини, рослини, або Тотемізм – це віра в те, що рід походить від якої-небудь тварини, рослини, або сили природи § Фрейд відштовхується від припущення, що між примітивними народами і невротиками є схожість. § Він намагався довести це на прикладі австралійських аборигенів, описаних у чотиротомній праці Фрезера про тотемізм і екзогамії. Численні етнографічні дані свідчать про те, що тотемізм у первісних людей був основним соціальним і релігійним інститутом.

На думку Фрейда, всі релігії, що з’явилися пізніше мають аналогічне походження. Таким чином, за На думку Фрейда, всі релігії, що з’явилися пізніше мають аналогічне походження. Таким чином, за Зігмундом Фрейдом , людське суспільство грунтується на співучасті у спільно здійсненому злочині, релігія – на усвідомленні провини та каятті, моральність – частково на покаянні, що випливає з усвідомлення провини. В їхній основі лежить велика драматична подія, після якої людство не може знайти спокою.

Культура за Фрейдом є результатом не стільки праці, скільки відмови від потягів. Кожна людина Культура за Фрейдом є результатом не стільки праці, скільки відмови від потягів. Кожна людина у своєму культурному розвитку повинна перебороти власні «антисоціальні тенденції» . Головним надбанням людської культури Фрейд проголошує не матеріальні блага, а «духовне багатство» у вигляді «морального рівня членів суспільства» , у вигляді «володіння ідеалами й художніми творами» .

Едіпів комплекс у психоаналізі Едіпів комплекс – це основа структурування особистості та формування людських Едіпів комплекс у психоаналізі Едіпів комплекс – це основа структурування особистості та формування людських бажань. Зігмунд Фрейд виділив основні функції Едіпового комплексу: 1) Вибір об. єкта любові по досягненню статевої зрілості обумовлений не тільки енергетичною напруженістю об. єкта і все можливими (само) ототожненнями, внутрішньо належними Едіповому комплексу, але і забороною інцесту 2) Перехід до генітальної стадії ні в якій мірі не забезпечується однією тільки біологічною зрілістю. 3) Комплекс Едіпа впливає на формування особистості і виникнення різних інстанцій, особливо Супер-Я та Ідеал-Я.

Психоаналіз мистецтва Мистецтво розглядається Фрейдом як зміст, що має підлягати розшифровці, представлений у символічній Психоаналіз мистецтва Мистецтво розглядається Фрейдом як зміст, що має підлягати розшифровці, представлений у символічній формі. Найбільше значення він надає задуму художника. Але, щоб зрозуміти задум, необхідно в першу чергу виявити зміст і смисл того, що зображується у творі мистецтва, тобто витлумачити його. Можна відзначити, що психоаналіз мистецтва використовує два основних методи – біографічне дослідження й символічне тлумачення творів художників з позицій ключових психоаналітичних ідей.

§ Під прикладним психоаналізом розуміємо сукупність теорій і методів, що розкривають глибинні (несвідомі) аспекти § Під прикладним психоаналізом розуміємо сукупність теорій і методів, що розкривають глибинні (несвідомі) аспекти суспільних феноменів на основі психоаналітичної методології. § Загальною метою прикладного психоаналізу є підвищення рівня організації та якості соціального життя за допомогою наукових відкриттів в області несвідомих процесів. Поняття прикладного психоаналізу