Скачать презентацию Презентація на тему Планети сонячної системи Учениці 11 Скачать презентацию Презентація на тему Планети сонячної системи Учениці 11

планети сонячноъ системи.pptx

  • Количество слайдов: 33

Презентація на тему: «Планети сонячної системи» Учениці 11 класу Черник Уляни Презентація на тему: «Планети сонячної системи» Учениці 11 класу Черник Уляни

Сонячна система складається із Сонця, Сонячна система Сонця оточеного дев'ятьма планетами (одна з яких Сонячна система складається із Сонця, Сонячна система Сонця оточеного дев'ятьма планетами (одна з яких Земля), з супутників планет, Земля безлічі малих планет (або астероїдів), метеоритів і комет, чиї появи непередбачувані. Усі планети, їхні супутники й астероїди обертаються навколо Сонця. Всі вони утримуються Сонця разом завдяки силі його гравітаційного поля.

Сонце — одна з типових зірок Сонце Чумацького шляху. Вона віддалена від Землі в Сонце — одна з типових зірок Сонце Чумацького шляху. Вона віддалена від Землі в середньому на відстань 149, 6 млн км. Цю величину прийнято на Міжнародному астрономічному з'їзді в 1964 р. за одиницю вимірювання відстаней між космічними об'єктами; вона називається астрономічною одиницею довжини

Меркурій — перша планета Меркурій Сонячної системи Меркурій належить до внутрішніх планет, оскільки його Меркурій — перша планета Меркурій Сонячної системи Меркурій належить до внутрішніх планет, оскільки його орбіта лежить ближче до Сонця, ніж пояс астероїдів. Після Сонця ☿ позбавлення Плутона статусу Плутона планети, Меркурій є найменшою Меркурій планетою Сонячної системи Супутників не має.

Венера — друга Венера внутрішня планета Сонячної системи з Сонячної системи періодом обертання навколо Венера — друга Венера внутрішня планета Сонячної системи з Сонячної системи періодом обертання навколо Сонця в Сонця 224, 7 земних діб. Серед планет земної групи має найгустішу атмосферу, що складається переважно з вуглекислого газу. Супутників не має.

Оскільки Венера спостерігається Венера ввечері після заходу сонця або вранці перед світанком, українці її Оскільки Венера спостерігається Венера ввечері після заходу сонця або вранці перед світанком, українці її називали «Зоря вечірня» . На поверхні є рівнини, гори, кратери, розломи, камені. Близько 85 % поверхні Венери — рівнини і Венери вулканічні низини з борознами, (каньйонами, які утворено потоками лави).

Земля - третя планета Сонячної системи, єдина планета, на якій системи відоме життя, домівка Земля - третя планета Сонячної системи, єдина планета, на якій системи відоме життя, домівка людства. Земля належить до планет земної Земля групи і є найбільшою з цих планет у Сонячній системі. Земля має системі Земля супутник — Місяць

Марс — четверта планета Сонячної Марс системи. Названа на честь Марса — системи Марса Марс — четверта планета Сонячної Марс системи. Названа на честь Марса — системи Марса давньоримського бога війни. Іноді Марс називають «червоною Марс планетою» через червонуватий колір поверхні, спричинений наявністю оксиду заліза.

Марс — планета земного типу з Марс розрідженою атмосферою. На Марсі є метеоритні кратери, Марс — планета земного типу з Марс розрідженою атмосферою. На Марсі є метеоритні кратери, як на Місяці, вулкани, долини і пустелі, Місяці подібні до земних. Тут розташована гора Олімп (22 км), найвища відома Олімп гора в Сонячній системі. Має 2 супутники – Фобос (27 км) і Деймос (16 км) Фобос Деймос

Юпітер — п’ята й найбільша Юпітер планета Сонячної системи. Сучасна системи назва Юпітера походить Юпітер — п’ята й найбільша Юпітер планета Сонячної системи. Сучасна системи назва Юпітера походить від імені Юпітера давньоримського верховного богагромовержця.

Низка атмосферних явищ на Юпітері — Юпітері такі як шторми, блискавки, полярні сяйва, — Низка атмосферних явищ на Юпітері — Юпітері такі як шторми, блискавки, полярні сяйва, — мають масштаби, що на порядки перевершують земні. Примітним утворенням в атмосфері є Велика червона пляма — велетенський шторм, відомий ще з XVII століття.

Юпітер має понад 67 супутників, Юпітер найбільші з яких — Іо, Європа, Ганімед і Юпітер має понад 67 супутників, Юпітер найбільші з яких — Іо, Європа, Ганімед і Каллісто — Іо Європа Ганімед Каллісто було відкрито 1610 року.

Сатурн — шоста за віддаленістю Сатурн від Сонця. Навколо нього давно Сонця було виявлено Сатурн — шоста за віддаленістю Сатурн від Сонця. Навколо нього давно Сонця було виявлено декілька кілець, тому цю планету називали смугастою. Сатурн має потужне магнітне поле. Сатурн Відомо близько 60 супутників Сатурна (найбільший Сатурна – Титан). Титан

Уран — сьома Уран від Сонця велика планета Сонячної Сонця системи, належить до планет-гігантів. Уран — сьома Уран від Сонця велика планета Сонячної Сонця системи, належить до планет-гігантів. системи Планета названа ім'ям античного божества Урана, уособлення неба та Урана піднебесного простору. Навколо нього обертаються 27 супутників.

Нептун — восьма за віддаленістю Нептун від Сонця. Планета названа на честь римського бога Нептун — восьма за віддаленістю Нептун від Сонця. Планета названа на честь римського бога морів. Сьогодні відомо 14 супутників Нептуна (найбільший – Тритон).

У Нептуна є слабка та Нептуна фрагментована кільцева система, можливо, виявлена ще в 1960 У Нептуна є слабка та Нептуна фрагментована кільцева система, можливо, виявлена ще в 1960 -і роки, але достовірно підтверджена «Вояджером-2» лише у 1989 році.

В атмосфері Нептуна бушують Нептуна найсильніші вітри серед усіх планет Сонячної системи. За деякими В атмосфері Нептуна бушують Нептуна найсильніші вітри серед усіх планет Сонячної системи. За деякими системи оцінками, їх швидкість може досягати 2100 км/год.

Під час прольоту «Вояджера-2» в 1989 році в південній півкулі Нептуна було Нептуна виявлено Під час прольоту «Вояджера-2» в 1989 році в південній півкулі Нептуна було Нептуна виявлено так звану Велику темну пляму, аналогічну Великій пляму червоній плямі на Юпітері. плямі Юпітері

Фото Сонячної системи Фото Сонячної системи

Порівняння Землі з іншими Землі планетами Сонячної системи Порівняння Землі з іншими Землі планетами Сонячної системи

Сонячна система Сонячна система

Вулкан на Венері Вулкан на Венері

Супутник Землі – Місяць Супутник Землі – Місяць

Земля та Місяць Земля та Місяць

Земля та Місяць Земля та Місяць

Супутники Марсу – Деймос і Деймос Фобос Супутники Марсу – Деймос і Деймос Фобос

Велика червона пляма на Юпітері Велика червона пляма на Юпітері

Велика червона пляма на Юпітері Велика червона пляма на Юпітері

Супутники Юпітера (Іо, Європа, Ганімед, Каллісто) Супутники Юпітера (Іо, Європа, Ганімед, Каллісто)

Титан – найбільший супутник Сатурна Титан – найбільший супутник Сатурна

Тритон – супутник Нептуна Тритон – супутник Нептуна

Велика темна пляма на Нептуні Велика темна пляма на Нептуні

Кінець. Дякую за увагу! Кінець. Дякую за увагу!