ПРЕЗЕНТАЦІЯ НА ТЕМУ: “ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ”
ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ Парниковий ефект підвищення температури нижніх шарів атмосфери планети в порівнянні з ефективною температурою, тобто температурою теплового випромінювання планети, що спостерігається з космосу.
ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ Ідея про механізм парникового ефекту була вперше викладена в 1827 році Жозефом Фур′є. Він формував різні механізми формування клімату Землі, при цьому він розглядав як фактори, що впливають на загальний тепловий баланс Землі (нагрівання сонячним випромінюванням, охолодження за рахунок проміннявипускання, внутрішнє тепло Землі), так і чинники, що впливають на теплоперенос і температури кліматичних поясів (теплопровідність, атмосферна і океанічна циркуляція).
ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ Накопичення вуглекислого газу в атмосфері – одна з головних причин парникового ефекту. Вуглекислий газ діє в атмосфері, як скло в оранжереї: він пропускає сонячну радіацію і не пропускає назад в космос інфрачервоне (теплове) випромінювання Землі.
Сонячне проміння проникає крізь скло і при попаданні на тверді предмети світлове випромінювання перетворюється в теплове і вже не може вийти назовні.
ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ ПРИЗВОДИТЬ ДО УТВОРЕННЯ ОЗОНОВИХ ДІР Озонова діра - локальне падіння концентрації озону в озоновому шарі Землі. За загальноприйнятою у науковому середовищі теорією, у другій половині XX століття все зростаючий вплив антропогенного чинника у вигляді виділення хлор- і бромвмісних фреонів призвело до значного потоншення озонового шару.
ЗНАЧЕННЯ ОЗОНОВОГО ШАРУ Відносно висока концентрація озону (близько 8 мл / м ³) поглинає небезпечні ультрафіолетові промені і захищає все живе на суші від згубного випромінювання. Озоновий шар унікальна самосбалансована система.
ЗНАЧЕННЯ ОЗОНОВОГО ШАРУ Якщо б не озоновий шар, то життя не змогло б взагалі вибратися з океанів, і високорозвинені форми життя типу ссавців, вк лючаючи людину, не виникли б.
ПАРНИКОВИЙ ЕФЕКТ (НАСЛІДКИ ВІД ЛЮДСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ОЗОНОВОГО ШАРУ Генеральна асамблея ООН в 1994 році проголосила 16 вересня щорічним Міжнародним днем охорони озонового шару.