тов вироб.pptx
- Количество слайдов: 13
Презентація на тему : “Основні риси товарного виробництва” Підготувала: студентка групи БО-21 Супрун Є. Д.
Зміст: Товарне виробництво Причини винекнення Етапи розвитку Основні риси
Товарне виробництво - це така організація суспільного господарства, коли продукти виробляються відокремленими спеціалізованими виробниками і для задоволення суспільних потреб необхідні купівля-продаж на ринку цих продуктів, що стають товарами
Ключовою категорією товарного виробництва є товар. Товар - це продукт праці, який завдяки його властивостям задовольняє певні людські потреби і здатний обмінюватись на інші блага
Причини виникнення товарного виробництва: Суспільний поділ праці - це спеціалізація виробників на випуску визначеної продукції чи на здійсненні конкретної виробничої діяльності. Економічна відособленість виробників, що укладається в присвоєнні засобів виробництва і результатів праці, реалізації їх власних економічнихінтересів.
Етапи розвитку Зародження товарного виробництва (Т-Т) Просто товарне виробництво (Т-Г-Т) Розвинуте(загальне, капіталістичне, підприе мницьке)Г-Т-Г
основні риси: суспільний поділ праці. приватна власність на засоби виробництва обмін товарами як форма економічного зв’язку між виробниками стихійний характер товарного господарства наявність ринку, тобто особливої сфери, в якій відбувається обмін товарів
товарне виробництво ґрунтується на суспільному поділі праці, що склався між окремими господарськими одиницями. Розвиток поділу праці передбачає прогрес виробництва: зростання кваліфікації і вміння працівників, а також винайдення машин, що полегшують і скорочують працю, дозволяють одній людині виконувати роботу декількох. Збільшення виробництва благ на спеціалізованому підприємстві створює можливість і необхідність обмінювати їх надлишок на масу корисних речей, створених на іншому виробництві.
Таким чином, можна зробити висновок, що товарне господарство дає широкий простір загальному економічному закону поділу праці. У відповідності до цього закону економіка прогресує внаслідок дедалі більш якісної диференціації трудової діяльності.
товарне господарство уявляє собою відкриту систему організаційноекономічних відносин. За умов товарного виробництва працівники створюють корисні продукти не для власного споживання, а для продажу іншим людям. Весь обсяг новостворених речей за звичай виходить за межі кожної виробничої одиниці і надходить на ринок для задоволення попиту покупців.
товарному господарству притаманні непрямі, опосередковані зв’язки між виробництвом і споживанням. Вони розвиваються за формулою: виробництво – обмін – споживання. Виготовлена продукція спочатку надходить на ринок для обміну на інші вироби чи на гроші й тільки потім потрапляє у сферу споживання. Ринок підтверджує (або не підтверджує) необхідність виготовлення даного виду продукції. Саме за допомогою ринкового обміну встановлюються економічні відносини між виробниками і споживачами товарів.
Отже, розвиток поділу праці, відкритість і ринковий характер господарських зв’язків зняли ті перешкоди для прогресу економіки, на які прирікало її натуральне господарство. Потенційні можливості протилежного йому товарного виробництва такі, що йому властивий закон розширеного відтворення.
Дякую за увагу!
тов вироб.pptx