Скачать презентацию Презентація на тему Основні центри художніх промислів Скачать презентацию Презентація на тему Основні центри художніх промислів

309_prezentacyya_hud.kultura_2.ppt

  • Количество слайдов: 11

Презентація на тему «Основні центри художніх промислів» Презентація на тему «Основні центри художніх промислів»

Художні промисли України охоплюють декілька напрямів народного мистецтва. Серед промислів живописного та графічного напряму Художні промисли України охоплюють декілька напрямів народного мистецтва. Серед промислів живописного та графічного напряму — стінопис, візерунки на меблях, кераміці, склі, а також писанкарство.

Деякими з таких центрів є: * Решетилівка * Опішня * Вижниця * Клембівка * Деякими з таких центрів є: * Решетилівка * Опішня * Вижниця * Клембівка * Косів * Рахів * Петриківка та багато інших.

Решетилівка є одним із осередків українського народного ткацтва, килимарства і вишивкарства та кушнірства. В Решетилівка є одним із осередків українського народного ткацтва, килимарства і вишивкарства та кушнірства. В 1905 року була утворена ткацька майстерня. З неї 1960 року постала фабрика мистецьких виробів зі школою майстрів. Виробництво декоративних тканин, прикметних своєю декоративністю і яскравістю барв. З Решетилівки походить унікальний, особливо складний тип вишивки — білим по білому. Решетилівські вироби експонуються на багатьох міжнародних виставках.

Опішня - одне з найдавніших поселень на Полтавщині. В неолітичний час важливим досягненням людини Опішня - одне з найдавніших поселень на Полтавщині. В неолітичний час важливим досягненням людини стало широке використання керамічного посуду. Талановитість людей та наявність матеріалу сприяли виникненню гончарного промислу. Недарма в давнину Опішню називали Афінами української кераміки.

По берегах річки Ворскли, поблизу селища Опішня знайдені рештки глиняного посуду. В останнє десятиліття По берегах річки Ворскли, поблизу селища Опішня знайдені рештки глиняного посуду. В останнє десятиліття XX століття Опішня стає відома як культурний і науковий центр України де був заснований Музей гончарства, який у 1989 р. набув статусу Державного музеюзаповідника українського гончарства, а в 2001 - статусу Національного.

Петриківський розпис виник ще дуже давно в селищі Петриківка і грав роль оберегу. Люди Петриківський розпис виник ще дуже давно в селищі Петриківка і грав роль оберегу. Люди вірили, що в красі є духовна сила, і тому вікна і двері будинків і навіть одяг обрамляли магічним орнаментом, який захищав господарів. Прославилася Петриківка завдяки самобутньому декоративного розпису, який виник разом з першими поселенцями.

В основі петриківського мистецтва лежить образне сприйняття рідної природи, любов до української землі. Класичними В основі петриківського мистецтва лежить образне сприйняття рідної природи, любов до української землі. Класичними елементами петриківського живопису є навколишні рослини, зображення яких, до речі, не використовується ні в одному з існуючих видів розпису. Орнаментні мотиви, де переважають яскраві, насичені тони, привертають надзвичайною цілісністю творчої ідеї.

На Поділлі у Клембівці великим попитом користувалася вишивка. Вишивка білим по білому у Клембівці, На Поділлі у Клембівці великим попитом користувалася вишивка. Вишивка білим по білому у Клембівці, на відміну від вишивки на Полтавщині, відзначається компактністю розроблених мотивів. Сорочки, вишиті білим або жовтим, були весільні і тому оздоблювались особливо ретельно і виразно. Своєрідні сорочки Західного Поділля. Вишивка має складну композицію і розміщується на комірі.

В Косові було поширене килимарство. Там у XXст. Була заскована спілка «Гуцульське мистецтво» , В Косові було поширене килимарство. Там у XXст. Була заскована спілка «Гуцульське мистецтво» , яка спрямувала свою діяльність на відродження та удосконалення традиційного килимарства. Організаторами спілки були священик Юліан Герасимович, суддя Володимир Лаврівський, адвокат Петро Рондяк та відомий вченийетнограф Володимир Гнатюк зі Львова.

Формування осередків художніх помислів в Україні пов’язано з відтворенням світосприйняття українського народу, психології та Формування осередків художніх помислів в Україні пов’язано з відтворенням світосприйняття українського народу, психології та етнічних особливостей нашого народу.