кадастр.pptx
- Количество слайдов: 24
Презентація на тему: “Облік кількості та якості земель”
Як здійснюється облік земель у Державному земельному кадастрі? Згідно ст. 33 ЗУ “Про державний земельний кадастр” облік земель у ДЗК здійснюється за кількістю і якістю земель і земельних угідь та ведеться за власниками та користувачами земельних угідь Облік земель – це державний захід щодо накопичення, систематизації й аналізу всебічних відомостей про кількість, розміщення, господарське використання земельних ресурсів та їх природний стан.
Що таке облік кількості земель? Згідно статті 203 ЗКУ облік кількості земель відображення у відомостях і документах даних, які характеризують кожну земельну ділянку, а також землі за площею та складом земельних угідь, розподіл землі за власниками і користувачами.
Що таке облік якості земель? Облік якості земель – відображення у відомостях і документах даних, які характеризують земельні угіддя за природними і набутими властивостями, що впливають на їх продуктивність та економічну цінність, а також за ступенем техногенного забруднення грунтів.
Особлива увага надається обліку зрошуваних і осушуваних земель. Він ведеться за загальноприйнятою класифікацією угідь, за фактичним станом і використанням меліоративних земель. Однак цей облік ведеться не тільки за угіддями та їх підвидами, але й за ступенем зрошуваності й осушуваності, способами зрошення й осушення, станом зрошувальної й осушувальної мережі. Дані обліку кількості земель відображають фактичний стан їх використання і щорічно доводяться до відома всіх загальногоспо дарських і державних органів управління земельними ресурсами. Облік кількості земель забезпечується проведенням кадастрових зйомок. Основним чинником, що визначає всі параметри кадастрових зйомок, є вимоги до точності та детальності відображення земельно облікових одиниць, які зумовлені зростанням ролі землі в ринковій економіці, особливо при оподаткуванні її власників і землекористувачів та при купівлі продажу землі. Ці вимоги, у свою чергу, визначаються цільовим призначенням, якістю і максимальними можливостями відображення на плані земельно облікових одиниць та інформації.
Які є види обліку? Облік кількості і якості земель поділяється на первинний (основний) і поточний.
Що таке первинний облік? Первинний облік проводиться після створення нових або трансформації існуючих землеволодінь і землекористувань на підставі детальних обстежень, розвідувань. Він забезпечує первинну інформацію про правовий, природній і господарський склад земель. Відомості узагальнюються, перевіряються на відповідність чинному законодавству та вносяться до бази даних.
Що таке поточний облік? Поточний облік проводиться з метою фіксування змін, які відбулись у складі земель після основного обліку.
Що виділяють під час проведення обліку кількості земель? Під час проведення обліку кількості земель виділяють: • Землі в межах населеного пункту; • Землі за межами населеного пункту; • Землі за категоріями; • Осушувальні і зрошувальні землі; • Землі за формами власності; • Землі, що надані у користування, в тому числі в умовах оренди; • Землі, що оподатковуються і не оподатковуються.
З яких рівнів складається облік кількості земель? Облік кількості земель, як і кадастр в цілому ведеться за системою, яка складається з трьох рівнів: • Базовий • Регіональний • Національний
Які матеріали використовуються для обліку якості земель? • Матеріали великомасштабного обстеження грунтів; • Матеріали агрономічного та агрохімічного обстеження; • Матеріали еколого меліоративного моніторингу; • Матеріали результатів польових досліджень науково дослідних установ; • Дані агрохімічного паспорту земель, призначення яких характеризує родючість грунту та ступінь його забруднення токсичними речовинами, агрохімікатами, радіонуклідами, важкими металами.
Що є земельно – обліковою одиницею? Земельно обліковою одиницею є земельна ділянка частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правилами, яка має ідентифікаційний (кадастровий) номер.
Що містить у собі облік якості земель? • Класифікацію земель сільськогосподарського призначення з виділенням особливо цінних земель; • Характеристику земель за товщиною гумусового горизонту, вмісту гумусу і рухомих поживних речовин, механічним складом, крутизну схилів, еродованістю, кам’янистістю, солонцюватістю, кислотністю, зволоженістю, заболоченістю, забруднення від хімізації сільського господарства, а також радіоактивними і техногенними забрудненнями; • Лісотехнічну характеристику лісових угідь; • Характеристику земель у межах населеного пункту за інженерно геологічними умовами, рівнем забезпеченості соціальної, інженерно транспортної та природної інфраструктури, а також об’єктами історичної культури, оздоровчого та рекреаційного призначення.
Що є основними таксологічними одиницями класифікації земельного фонду? Зональні типи земель, виділені у процесі природного сільськогоподарського районування; Категорії придатності земель; Класи земель.
Як класифікуються землі за придатністю? Землі, придатні під ріллю; Землі пасовищні; Землі під сіножаті; Землі під сільськогосподарські угіддя після проведення корінних меліорацій; • Малопридатні землі під сільськогосподарські угіддя; • Порушені землі. • • Характеристика плану земель в межах кожного зонального типу відображається видами земель або групами грунтів. Зональні типи земель території збігаються з межами природно сільськогосподарських зон
За якими показниками проводиться облік якості земель у межах видів? • • • За механічним складом; За ступенем засоленості; За ступенем солонцюватості і кислотності; За ступенем вологості; За ступенем заболоченості; За ступенем кам’янистості; За ступенем еродованості; За рельєфом місцевості; За товщиною гумусового горизонту; За вмістом гумусу; Забезпеченістю рухомими поживними речовинами.
Як проводився облік земель у дослов‘янський період? • У дослов'янський період територію Київська Русь як держава виникла в України населяли різні народи і IX ст. (882 p. ). Припускають, що на племена. Найбільш відомою і території цієї держави приблизно давньою була трипільська півтора століття використовували культура, яка існувала в період з примітивні облікові прийоми, 2500 до 2000 р. до нашої ери. пов'язані зі збиранням данини та Точних відомостей щодо обліку в обліком торгових оборотів. трипільській культурі майже немає. Однак за певного рівня цивілізації У давні часи, коли київські князі тільки з досить розвиненими видами завоювали та об'єднали слов'янські ремесел, розвиненим племена, населення відбувало так господарством мав існувати і зване полюддя. Данину платили відповідний облік майна. Високий шкірами, воском, медом. Пізніше всі рівень гончарства наштовхує на жителі були зобов'язані сплачувати думку, що могли бути і глиняні дань від "диму", тобто землі, на якій таблички, і статуетки для ведення проживали, або "рала" із землі, яку обліку; наприклад, як у Єгипті — обробляли. Крім того, були ще окремі папірус, Вавилоні — глиняні спеціальні податки, такі як ловче таблиці. Облік проводився в ті часи (утримання княжого двору під час на найбільш поширеному ловів), повіз від перевозів, мито від матеріалі, що відповідав його меті торгів у місті. на даній території.
Що являє собою кількісний склад земель України? • Земельний фонд України складає 5, 7% територій • Європи. Про це йде мова в матеріалах, підготовлених до дня уряду у Верховній Раді "Про стан дотримання законодавства України щодо видачі державних актів на право приватної власності на землю, сертифікатів на земельну частинку (пай) і їх зверненні, про • дотримання законодавства України щодо виділення в натурі, використання і звернення земельних ділянок сільськогосподарського призначення". • За інформацією КМУ, сільськогосподарські угіддя України складають 18, 9% загальноєвропейських, а рілля, відповідно, 26, 9%. • У складі земель країни сільськогосподарські угіддя займають 41, 8 мільйона гектарів, або 69, 2% її територій, зокрема 33, 2 мільйона гектарів ріллі (55%), 7, 63 мільйона гектарів природних кормових угідь сінокосів і пасовищ (12, 6%). • З розрахунку на одного жителя України доводиться 0, 8 гектара сільськогосподарських угідь, зокрема 0, 65 гектара ріллі, тоді як в середньому в Європі ці показники складають, відповідно, 0, 44 і 0, 25 гектара. Розораність сільськогосподарських угідь є найвищою в світі. Вона досягла 78% в середньому по Україні, у ряді регіонів досягаючи 90%. У структурі земельного фонду території України переважають сільськогосподарські землі, якими зайнято 68, 3%, з них: рілля 53, 2%, багаторічні насадження 2%, сіножаті 5, 0%, пасовища 8, 1%. Під лісами і іншими лісовкритими площами зайнято 18, 4% територій, забудовані землі займають близько 4, 0% (див. "Карта індексу ступеня урбанізації" ), болота 2, 3%, інші землі 2, 8%.
Що являє собою розподіл земель за призначенням, угіддями і формами власності в Україні? В Україні з 60, 3 млн. га її території 41, 8 млн. га (69, 2 %) становлять сільськогосподарські угіддя, з них розорюється 32, 5 млн. га земель, або 54, 1 % території. Розподіл земельного фонду України за формами власності: • Приватна власність 30 619, 4 тис. га • Власність юридичних осіб 134, 6 тис. га • Державна власність – 29600, 8 тис. га
• Основна кількість власників і користувачів (98, 9%) припадає на категорію «Громадяни, яким надані землі у власність і користування» , а кількість власників і користувачів земельних ділянок у інших категоріях не перевищує 1%. • Загальна площа України знаходиться у власності і користуванні сільськогосподарських підприємств (32, 3%), громадян (31, 6), лісогосподарських підприємств (14, 1), а 16, 2%, поки що не передані у власність і користування. • Переважна більшість сільськогосподарських земель України є у власності та користуванні сільськогосподарських підприємств (43, 9%), громадян (43, 2%), а 10, 7% віднесені до категорії «Землі запасу. . . » . • Решта категорій землевласників і користувачів мають у користуванні незначні площі сільськогосподарських земель. меншу частку (63, 8%) при меншій "участі" в структурі угідь ріллі (54, 0%).
• З початку 2015 року Управлінням Держгеокадастру у Володимир Волинському районі надано 633 витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, 187 висновків про погодження землевпорядної документації, довідок та викопіювань в кількості 477, зареєстровано 776 земельних ділянок та надано відомостей з державного земельного кадастру у формі витягів, в тому числі 27 (двадцять сім) витягів з державного земельного кадастру щодо земельних ділянок під закладами та установами на території Галинівської, Бубнівської, Зарічанської, Лудинської, Микитичівської, Зимнівської, П’ятиднівської, Стенжаричівської, Селецької, Оваднівської, Хмелівківської, Хотячівської сільських та Устилузької міської рад для подальшої реєстрації права на нерухоме майно у Реєстраційній службі Володимир Волинського міськрайонного управління юстиції Волинської області. Станом на 01. 06. 2015 року фактично надійшло коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності в сумі, що надійшла у вигляді сплати відстрочки платежу, 23, 91 тис. Грн. Також, готуються до продажу права оренди на земельних торгах 10(десять) земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною площею 28, 5187 га на території Зарічанської, Зимнівської, Оваднівської, Рогожанської та Селецької сільських рад та у власність площею 0, 08 га на території Льотничівської сільської рад. Оголошено торги щодо продажу права оренди на 14. 08. 2015 по 6 (шести) земельних ділянках загальною площею 60, 25 га державної власності сільськогосподарського призначення, які виставляються на земельні торги окремими лотами на території Зимнівської, Стенжаричівської та Хмелівківської сільських рад, Крім того, затверджений перелік і підготовлені до продажу права оренди на земельних торгах 5(п'ять) земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 118, 2363 га на території Білинської, Зорянської, Стенжаричівської сільських рад та готуються до продажу 5 (п'ять) земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і садівництва загальною площею 46, 7498 га на території Зорянської, • • •
• До сільськогосподарського використання У Володимир Волинському районі залучено понад 65% площі району, зокрема 73% складають орні землі, 9% пасовища, 1, 5% сади. Площа використовуваних сільськогосподарських угідь збільшилася з 23743, 24 га у 2013 році до 24084, 58 га у 2014 році і продовжує зростати у 2015 році. Ця тенденція зумовлена приходом нових інвесторів (Тз. ОВ «Захід Трейд» , ПП «Захід Центр» , Тз. ОВ «Агрофірма «Володимирські сади» ), які почали розорювати занедбані частини сільськогосподарських земель у період глибокого занепаду економіки. • Під урожай 2015 року господарствами всіх форм власності посіяно зернових і зернобобових культур 21 339 га, в тому числі 16 014 га пшениці, 3479 га ячменю. Крім того олійні культури (ріпак, соя, гірчиця) розміщені на площі 8324 га. Посіви цукрового буряку займають 1022 га.
На 01. 10. 2015 року в оренді знаходиться 23 об’єкти міської комунальної власності загальною площею 6669, 37 м 2 та діє 126 договорів оренди. З метою підвищення ефективності використання майна комунальної власності міста Володимира Волинського шляхом удосконалення обліку об’єктів комунальної власності, накопичення банку даних про майно територіальної громади м. Володимира Волинського рішенням міської ради від 19. 06. 2015 № 44/15 затверджено новий перелік будівель і споруд внесених до Єдиного реєстру об’єктів міської комунальної власності станом на 01. 06. 2015 р. В зв’язку з постійним ростом індексу споживчих цін від оренди майна комунальної власності до бюджету міста надійшло 869, 89 тис. грн. . Проте в БТ «Роксолана» є 4 вільних торгових місця загальною площею 68, 48 м 2. За звітний період було продано 7 земельних ділянок несільськогосподарського призначення на загальну суму 567, 5 тис. грн. Від плати за землю до міського бюджету надійшло 4521, 18 тис. грн. ,
Хто підготував дану презентацію? Студентки групи ЗВ 41 • Cамолюк Наталія • Матвєєва Ольга
кадастр.pptx