Скачать презентацию Презентація на тему Нація Етнос Народ Скачать презентацию Презентація на тему Нація Етнос Народ

18_1402256714_prezentaciya_na_temu.pptx

  • Количество слайдов: 9

Презентація на тему “Нація. Етнос. Народ. ” Презентація на тему “Нація. Етнос. Народ. ”

Народ. • Народ — біологічна єдність, група, поєднана кровними, біологічними зв´язками. Про народ говорять Народ. • Народ — біологічна єдність, група, поєднана кровними, біологічними зв´язками. Про народ говорять у п’яти значеннях: -Сукупність етнічної спільності в межах певного простору. -Як носія традицій, творця специфічного, анонімного творення цінностей. -Як про соціальну групу. -Як про об’єкт державного управління. -Як про соціальну силу, що протистоїть індивідуальності, нівелює її унікальності.

Етнос. Слово «етнос» перекладається з грецької мови як «народ» і означає групу людей, які Етнос. Слово «етнос» перекладається з грецької мови як «народ» і означає групу людей, які об’єднані суб’єктивними або об’єктивними ознаками. До них відносяться культура, мова, територія проживання і самосвідомість. Правда, значення його набагато більш широке, ніж просто “народ”. Основні ознаки етнічної ідентичності: - Групова власна назва - Міф про спільних предків - Спільна історична пам’ять - Один або більше диференційованих елементів спільної культури - Зв’язок із конкретним рідним краєм - Почуття солідарності у значної частини населення

Першою сходинкою у його формуванні є плем’я. Спочатку воно складалося з людей, які розмовляли Першою сходинкою у його формуванні є плем’я. Спочатку воно складалося з людей, які розмовляли на одному і тому ж мовою і проживали на одній території. Це було притаманне пологовому строю, після розпаду якого формується нова спільність людей під назвою «народність» . Деякі прелемена ще досі існують.

Вперше народності стали виникати під час рабовласницького ладу і феодалізму. Ознаки етносу, які їх Вперше народності стали виникати під час рабовласницького ладу і феодалізму. Ознаки етносу, які їх відрізняли, це не тільки мова та загальна територія, а й культура, і економіка. Народність набагато більше, ніж плем’я, і родинні зв’язки в ній інші, ніж це спостерігається в племені.

Нація – колектив людей, що має власну назву, свою історичну територію. Спільні міфи про Нація – колектив людей, що має власну назву, свою історичну територію. Спільні міфи про історичну пам’ять, спільну масову громадянську культуру, спільну економіку й єдині юридичні права та обов’язки, для всіх членів. Нація передбачає високий ступінь усвідомлення етнічності, належності індивіда і захист своїх прав на рівні політичного відстоювання. Є два види нації: політична і культурна. Політична (творення держави). Культурна (формуються століттями). Об’єктивні чинники, що визначають націю: - Етнокультурні - Мова - Релігія - Територія - Спільна історія - Економіка - Політико-правові установи.

Міжнаціональна диференціація - це процес роз`єднання, розділення, протистояння різних націй, етносів, народів. Міжнаціональна інтеграція Міжнаціональна диференціація - це процес роз`єднання, розділення, протистояння різних націй, етносів, народів. Міжнаціональна інтеграція – це процес поступового об`єднання різних етносів, народів і націй через сфери суспільного життя.

Відмінність нації від етносу полягає в наступному: - Нація є вищою формою етносу, що Відмінність нації від етносу полягає в наступному: - Нація є вищою формою етносу, що прийшла на зміну народності. - Якщо існування етносів простежується в ході всієї світової історії, то періодом формування націй стало Нове і навіть Новітній час. - Нація, як правило, включає в себе відразу кілька етносів, зведених один з одним історичною долею. - Головною цінністю етносу є приналежність до стійкої групі, тоді як нація прагне вийти на новий рівень розвитку.

Висновок: Ми дізналися, що таке НАЦІЯ, НАРОД, ЕТНОС, та навчилися їх відрізняти. Використана література: Висновок: Ми дізналися, що таке НАЦІЯ, НАРОД, ЕТНОС, та навчилися їх відрізняти. Використана література: 1. http: //www. info-library. com. ua/books-text-1675. html 2. http: //mir. zavantag. com/kultura/1790/index. html? page=5 3. http: //moyaosvita. com. ua/kultura-i-suspilstvo/chim-naciya-vidriznyayetsya-videtnosu/