Скачать презентацию Презентація на тему Міколайчук Іван Васильович Підготували Прудникова Скачать презентацию Презентація на тему Міколайчук Іван Васильович Підготували Прудникова

Миколайчук.pptx

  • Количество слайдов: 11

Презентація на тему: Міколайчук Іван Васильович Підготували Прудникова Олександра; Антошкив Ірина; Презентація на тему: Міколайчук Іван Васильович Підготували Прудникова Олександра; Антошкив Ірина;

Біографія Іван Василівіч Міколайчук Народився 15 червня 1941 року в селі Чортория (нині Чернівецької Біографія Іван Василівіч Міколайчук Народився 15 червня 1941 року в селі Чортория (нині Чернівецької області України).

Дитинство Іван Міколайчук, майбутній видатний український актор, сценарист, режисер народився 15 червня 1941 року Дитинство Іван Міколайчук, майбутній видатний український актор, сценарист, режисер народився 15 червня 1941 року в селі Черторія Вашковського (тепер Кицманський) району Чернівецької області в багатодітній сім'ї Катерини і Василя Міколайчуков. Четвертий син в матері, він няньчив молодших. У школу ходити треба було чотири кілометри в один кінець. . . У жнива працював в полі. Виняткової краси природа виховала в нім поетичну душу, у людей, з якими зростав, він запозичив привітність і чуйність.

Початок У 1957 році Іван закінчив Чернівецьке музичне училище, а в 1961 -м-код - Початок У 1957 році Іван закінчив Чернівецьке музичне училище, а в 1961 -м-код - театр-студію при Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянськой. Потім з 1961 по 1965 рік вчився в КГИТІ ім. Карпенко-Карого. В кино Иван Миколайчук дебютировал еще студентом, в курсовой режиссерской работе Леонида Осыки «Двое» . В красивом лице, тонкой улыбке и приглушенном голосе героя молодого Миколайчука нельзя не заметить какой-то тайны, недосказанности, глубины тех черт, которые лягут через 2 -3 года в основу феномена личности великого актера.

Особисте життя Двадцятирічним хлопцем Іван зустрів свою кохану - Марію і сказав рідним, що Особисте життя Двадцятирічним хлопцем Іван зустрів свою кохану - Марію і сказав рідним, що хоче одружитися, його відмовляли: «Почекай, ти ж ще такий молодий, ось закінчиш навчання, отримаєш роботу. . . » Іван відповів: «Ось тому я і хочу одружуватися, - коли у мене будуть гроші і робота, тоді я вже не знатиму, хто за мене йде: хоче вона грошей, слави або мене? А Марія хоче мене такого, якою я є - в батьковій шинелі, в батькових штанях» .

Народна артистка України, маленька, крихка буковинка Марічка Міколайчук багато років співала у складі легендарного Народна артистка України, маленька, крихка буковинка Марічка Міколайчук багато років співала у складі легендарного хору Мотузка. На початку 1970 -х Марічка і двох її колеги по хору - Ніна Матвієнко і Валентина Ковальськая - заснували тріо «Золоті ключі» , яке успішно виступає і до цього дня. Свій перший сольний альбом Марічка назвала «Прощаюся, Ангеле, з тобою» і був він, природно, присвячений Івану Міколайчуку. Сьогодні Марічка планує створити фонд Івана Міколайчука і організувати при нім Центр народної української пісні.

Подальші роботи В середині зйомок «Тіні забутих предків» Івана Міколайчука ствердили у фільмі «Сон» Подальші роботи В середині зйомок «Тіні забутих предків» Івана Міколайчука ствердили у фільмі «Сон» на роль, про яку, здавалося, неможливо було мріяти, - на роль Тараса Шевченка. Щоб не повторити образу Шевченка, створеного такими майстрами, як Амвросій Бучма і Сергій Бондарчук, Іван шукав матеріал, читав, радів і зневірявся. Всю свою любов і захоплення геніальним поетом, всього себе Міколайчук вклав в роботу і створив яскравий, такий, що запам'ятовує образ молодого Тараса Шевченка.

 У картині «Бур'ян» , знятою по однойменному роману українського класика А. Головко Іван У картині «Бур'ян» , знятою по однойменному роману українського класика А. Головко Іван Міколайчук зіграв Давида Мотузку - героя 20 -х років, борця за правду. Щоб добитися достовірності образу, актор застосовував небезпечні методи в роботі. Наприклад, перед зйомкою допиту він три дні не їв. Це зайвий раз доводить, що актор у всьому прагне бути достовірним.

 Можна сказати, що жоден український фільм 60 -70 -х років не обходився без Можна сказати, що жоден український фільм 60 -70 -х років не обходився без участі Івана Міколайчука. Це були: «Комісари» (1968), «Анничка» (1968), «Кам'яний хрест» (1968), «Біла птиця з чорною відмітиною» , «Захар Беркут» (1971), «Тривожний місяць вересень» (1976), «Зникла грамота» (1972), «Йду до тебе» (1972).

Друзі згадують «Він був особливий, народний, справжній, найкращий. Я не знаю більш національного народного Друзі згадують «Він був особливий, народний, справжній, найкращий. Я не знаю більш національного народного генія. . . До нього це був Довженко» , говорив про Міколайчуке великий Сергій Параджанов.

Звання, премії, винагороди Заслуженого на артиста Української РСР (1968). Лауреат премії комсомолу України (1967). Звання, премії, винагороди Заслуженого на артиста Української РСР (1968). Лауреат премії комсомолу України (1967). Лауреат «Кришталевого кубка» СЬК України на I Всесоюзній тижні-огляді робіт молодих кінематографістів в Києві (1979, за фільм «Вавілон ХХ» ). Лауреат Всесоюзного кінофестивалю в Душанбе в номінації «Премії за режисуру» (1980, за фільм «Вавілон ХХ» ). Лауреат Діплома ВКФ в Баку за видатний вклад в радянське кіномистецтво (1988, посмертно).