Скачать презентацию Презентація на тему Мегаполіси світу Виконали студенти Групи Скачать презентацию Презентація на тему Мегаполіси світу Виконали студенти Групи

мегаполис1.pptx

  • Количество слайдов: 17

Презентація на тему Мегаполіси світу Виконали студенти Групи БО-121 Александров Олександр Усенко Олександр Презентація на тему Мегаполіси світу Виконали студенти Групи БО-121 Александров Олександр Усенко Олександр

Мегаполіс — надто урбанізована форма міського розселення, що склалася Мегаполіс стихійно, розповсюджена у кількох Мегаполіс — надто урбанізована форма міського розселення, що склалася Мегаполіс стихійно, розповсюджена у кількох високорозвинених країнах та обумовлена високою концентрацією населення.

Мегалополіси, як і агломерації, не являють собою суцільно забудовані території (більші площі займають відкриті Мегалополіси, як і агломерації, не являють собою суцільно забудовані території (більші площі займають відкриті простори, а забудова проводиться переважно уздовж транспортних магістралей), але характеризуються дуже високою концентрацією населення в межах величезних просторів. Як правило, мегалополіси витягнуті уздовж однієї осі. Найбільш великі мегалополіси сформувалися в США - у районі Великих озер, між Чикаго й Піттсбургом, у Каліфорнії, між Сан-Дієго й Сан-Франциско; у Західній Європі, уздовж Рейну; уздовж східного узбережжя Японії, між Токіо й Осакою. Їхня довжина перевищує 500 -900 км, площа становить 60 -160 тис. км? , а населення досягає 20 -55 млн. чоловік. У Росії мегалополісами, що формуються, можна назвати (з дуже великою натяжкою) смугу Москва - Нижній Новгород і район Кузбасу.

Характерні риси мегаполіса: лінійний характер забудови, витягнутої уздовж транспортних магістралей; спільна поліцентрична структура, зумовлена Характерні риси мегаполіса: лінійний характер забудови, витягнутої уздовж транспортних магістралей; спільна поліцентрична структура, зумовлена взаємодією відносно близько розташованих великих міст; порушення екологічної рівноваги між діяльністю людини і природним середовищем.

Найбільші мегаполіси Шанхай Осака Токіо Делі Сан-Паулу Мехіко Сеул Нью-Йорк Джакарта Мумбаї Найбільші мегаполіси Шанхай Осака Токіо Делі Сан-Паулу Мехіко Сеул Нью-Йорк Джакарта Мумбаї

Вісім з них розташовані на Сході, в Азії. Один - в Південній Америці, і Вісім з них розташовані на Сході, в Азії. Один - в Південній Америці, і один в Північній. Звідси виходить, що Європа - тиха гавань на урбанізованої планеті.

Токіо - столиця Японії і найчисленніше місто світу. У ньому проживає 32 млн 450 Токіо - столиця Японії і найчисленніше місто світу. У ньому проживає 32 млн 450 тис. осіб. Точніше, Токіо навіть не місто, а ціла Токійська префектура. Саме так офіційно в Японії називається територія, яку сьогодні займає цей мегаполіс. Токійський столичний округ включає в себе спеціальні райони Токіо, область Тама і Острівні території Токійського столичного округу (острови Ідзу і Огасавара).

Столиця Республіки Корея місто Сеул - друге за кількістю населення місто світу, в якому Столиця Республіки Корея місто Сеул - друге за кількістю населення місто світу, в якому проживає 20 млн 550 тис. осіб. Місто є одним з найбільших промислових і фінансових центрів світу, в якому розміщені штаб-квартири корпорацій Samsung, LG, Hyundai, Kia і SK.

Мехіко - високогірна столиця Мексики з населенням 20 млн 450 тис. осіб. Місто розташоване Мехіко - високогірна столиця Мексики з населенням 20 млн 450 тис. осіб. Місто розташоване на високому плато в центрі країни, на висоті 2240 метрів. Один з найважливіших фінансових центрів у Північній Америці.

Нью-Йорк - найбільше місто США і один з найбільших міст світу з населенням 19 Нью-Йорк - найбільше місто США і один з найбільших міст світу з населенням 19 млн 750 тис. осіб. Нью-Йорк включає в себе п'ять районів: Бронкс, Бруклін, Квінс, Манхеттен і Стейтен-Айленд. Нью. Йорк - найважливіший економічний центр Сполучених Штатів і всього світу.

Мумбаї - найбільш населене місто Індії і п'яте за кількістю населення місто світу, в Мумбаї - найбільш населене місто Індії і п'яте за кількістю населення місто світу, в якому проживають 19 млн 200 тис. осіб. У поняття «місто Мумбаї» включають муніципальну корпорацію Мумбаї, до складу якої входять два райони штату Махараштра - власне «Мумбаї» і «Мумбаї (приміський)» .

Джакарта - столиця і найбільше місто Індонезії. Крім цього - шосте за кількістю населення Джакарта - столиця і найбільше місто Індонезії. Крім цього - шосте за кількістю населення місто на Землі. Станом на 2013 рік у ньому проживають 18 млн 900 тис. осіб. Розташоване місто на північному заході узбережжя острова Ява. Офіційно Джакарта називається не містом, а провінцією зі статусом столиці.

Сан -Паулу - найбільше місто в Південній півкулі і сьоме на планеті. Кількість населення Сан -Паулу - найбільше місто в Південній півкулі і сьоме на планеті. Кількість населення - 18 млн 850 тис. осіб. Розташоване на південному сході Бразилії і є столицею однойменного штата. Сан -Паулу офіційно є частиною великої агломерації «Великий Сан- Паулу» , яка включає в себе 39 муніципалітетів. Місто Сан -Паулу ділиться на 31 міський район. Сан -Паулу - дев'ятнадцяте по доходу на душу населення місто світу і, як очікується , займе тринадцяту позицію до 2020 року. Місто є найбільшим фінансовим центром Бразилії і одним з найбільших у світі.

Делі - друге за величиною після Мумбаї місто Індії і восьме - у нашому Делі - друге за величиною після Мумбаї місто Індії і восьме - у нашому рейтингу. У цьому місті живуть 18 млн 680 тис. осіб. Має статус союзної території, яка називається «Національний столичний округ Делі» . Делі місто з найвищим рівнем споживання в Індії.

Осака - ще одне найбільше за кількістю населення місто Японії і дев'яте - у Осака - ще одне найбільше за кількістю населення місто Японії і дев'яте - у світі. Сьогодні в ньому проживають 17 млн 350 тис. осіб. Знаходиться в південній частині острова Хонсю. Осака - історична торгова столиця Японії. І сьогодні місто є одним з основних промислових центрів і найбільших портів країни.

Шанхай - найбільше місто Китаю і десятий за кількістю населення місто світу, в якому Шанхай - найбільше місто Китаю і десятий за кількістю населення місто світу, в якому проживають 16 млн 650 тис. осіб. Крім цього, Шанхай - найбільший в світі морський порт. Сьогодні Шанхай претендує на звання центру всієї Східної Азії.

Дякуємо за увагу !!! Дякуємо за увагу !!!