19570.ppt
- Количество слайдов: 11
Презентація на тему: “Кристоф Віллібальд Глюк” Підготувала: судентка 2 -го курсу Назарчук Анастасія Вікторівна
Крістоф Віллібальд Глюк (2 липня 1714 - 15 листопада 1787)
*Загальні відомості. Крістоф Віллібальд Глюк- німецький композитор. Один з найвизначніших представників музичного класицизму. Австрійський композитор, переважно оперний, один з найбільших представників музичного класицизму. З ім'ям Глюка пов'язана реформа італійської опери і французької ліричної трагедії в другій половині XVIII століття.
*Ранні роки. * Відомості про ранні роки Крістофа Віллібальда Глюка украй мізерні, і багато з того, що було встановлено ранніми біографами композитора, було оскаржено пізнішими. Відомо, що народився він в Ерасбахе в Верхньому Пфальці в родині лісничого Олександра Глюка і його дружини Марії Валпурга, був з дитинства захоплений музикою і, мабуть, отримав домашнє музичну освіту. Імовірно, протягом шести років Глюк навчався в єзуїтській гімназії в Комотау і, оскільки його батько не хотів бачити свого старшого сина музикантом, пішов з дому, в 1731 році опинився в Празі і деякий час навчався в Празькому університеті, де слухав лекції з логіки та математики, заробляючи на життя музицированием. Скрипаль і віолончеліст, який володів до того ж непоганими вокальними даними, Глюк співав в хорі собору св. Якуба і грав в оркестрі під керуванням Богуслава Чорногорського, іноді виступав перед селянами і ремісниками.
*Деякі афіші.
*Рання творчість. * Глюк звернув на себе увагу князя Філіпа фон Лобковіца і в 1735 році був запрошений в його віденський будинок в якості камермузиканта; мабуть, там його почув італійський аристократ А. Мельці і запросив в свою приватну капелу, - пізніше Глюк виявився в Мілані. В Італії, на батьківщині опери, він отримав можливість познайомитися з творчістю найбільших майстрів цього жанру; композицію при цьому вивчав під керівництвом Джованні Саммартіні; саме під його керівництвом Глюк опанував «" скромним ", але впевненим гомофонна листом» , вже цілком утверджений в італійській опері. * У грудні 1741 року в Мілані Відбулася прем'єра опери Глюка Першої серіа-опери «Артаксеркс» . У «Ахашвероші» , як і у всіх ранніх операх Глюка, ще помітно було наслідування Саммартіні, проте він мав успіх, який спричинив за собою замовлення з різних міст Італії, і в наступні чотири роки були створені не менш успішні опери-серіал " Деметрій » , « Пор » , « Демофонт » , « Гіпермнестра » та інші.
*Глюк в Парижі. *У 1754 році, за пропозицією керуючого віденськими театрами Графа ДЖ. Дураццо, Глюк був призначений диригентом і композитором Придворної опери. У Відні, поступово разочаровиваясь в традиційній італійській опері-серіа, в якій краса мелодії і співу набували самодостатнього характеру, а композитори нерідко ставали заручниками примх примадон, - він звернувся до французької комічної опери і навіть до балету: створений в співдружності з хореографом Г. Анджоліні балет-пантоміма «Дон Жуан» , справжня хореографічна драма, став першим втіленням прагнення Глюка перетворити оперну сцену в драматичну.
*Останні роки. * 24 вересня 1779 в Парижі відбулася прем'єра останньої опери Глюка - «Ехо і Нарцис» ; проте ще раніше, в липні, композитора вразив інсульт, який обернувся частковим паралічем. Восени того ж року Глюк повернувся до Відня, яку більше не покидав: новий напад хвороби трапився в червні 1781 року. * У цей період композитор продовжив розпочату ще в 1773 році роботу над одами і піснями для голосу і фортепіано на вірші Ф. Г. Клопштока, мріяв про створення німецької національної опери на сюжет Клопштока «Битва Армінія» , але цим планам не судилося здійснитися. Передчуваючи швидкий відхід, приблизно в 1782 році Глюк написав «De Profundis» - Твір для Невелике чотириголосних Хору і оркестру на текст 129 -го псалма, Яке 17 листопада 1787 року на похоронах Композитора було виконано ЙОГО і послідовником учнем антонио Сальєрі. 15 ПОМЕР композитор листопада 1787 року і спочатку був похований на церковному кладовищі передмістя Матцлайнсдорф; пізніше його прах перенесли на Центральне кладовище Відня.
*Творчість. * Крістоф Віллібальд Глюк був композитором переважно оперним, але точна кількість належних йому опер не встановлено: з одного боку, якісь твори не збереглися, з іншого - Глюк неодноразово переробляв свої власні опери. «Музична енциклопедія» називає цифру 107, при цьому перераховує тільки 46 опер. Музика, як вважав Глюк, покликана супроводжувати поезії, посилювати виражаються в ній почуття. * У 1930 році Е. Браудо шкодував про те, що «справжні шедеври» Глюка, обидві його «Іфігенії» , тепер уже зовсім зникли з театрального репертуару; але в середині XX століття інтерес до творчості композитора відродився, ось уже багато років не сходять зі сцени і мають велику дискографію його опери «Орфей і Еврідіка» , «Альцеста» , «Іфігенія в Авліді» , «Іфігенія в Тавриді» , ще більшою популярністю користуються симфонічні фрагменти з його опер, які давно здобули самостійне життя на концертній естраді.
*Орфей і Еврідіка.
*https: //ru. wikipedia. org/wiki/Глюк, _Кристоф _Виллибальд http: //www. megastars. ru/compositors/gljuk. php *Література.
19570.ppt