Датчик Холла.ppt
- Количество слайдов: 17
Презентація на тему: “Датчики на ефекті Холла” Виконав: студент групи РА-304 Лопащенко Іван
Ефект Холла. Ефе кт Хо лла — явище, при якому виникає поперечна різниця потенціалів під час розміщення провідника з постійним струмом у магнітному полі. Відкритий Едвіном Холлом у 1879 році в тонких пластинах золота.
Є такий цікавий ефект - якщо через квадратну провідну пластину проводити постійний струм, а саму пластину пронизати магнітним полем, щоб лінії індукції проходили через її переріз, то електрони що летять по пластині відхиляються силою Лоуренса. (F )
Принцип роботи. А раз так, то з одного краю електронів буде більше ніж з іншого. Виникає різниця потенціалів, тобто напруга. І чим більше струм і сильніше поле, тим більша різниця буде. Це і є ефект Холла.
До принципу роботи. 1. 2. 3. 4. 5. Електрони Зонд Магніти Магнітне поле Джерело струму
І як його використовувати? ? А далі справа за малим - беремо джерело стабільного струму, чим стабільніше тим краще, адже від стабільності залежить точність показань. Проганяємо постійний струм по пластині, ловимо і підсилюємо різницю потенціалів до відчутних величин. В результаті отримуємо відмінну річ датчик магнітного поля, він же датчик Холла.
Будова датчика Холла
Будова ДХ На попередньому рис. показана конструкція напівпровідникового датчика Холла: знизу - його вид зсередини, зверху в розрізі. У кристалі кремнію p-типу формують область n-типу, а над ізолюючим шаром оксиду - металеві провідники.
До будови. Одну пару провідників використовують для пропускання через n-область електричного струму, іншу - для вимірювання ЕРС Холла-Uх. (Ця ЕРС виникає завжди, коли на датчик діє зовнішнє магнітне поле. Як правило, в тому ж напівпровідниковому кристалі формують і всі необхідні електронні схеми підсилення і температурної компенсації).
Датчик Холла, наприклад такий:
Або такий: Сенсор Холла, що використовується для вимірювання сили струму у провіднику. На відміну від трансформатора струму, вимірює також і постійний струм.
Датчики Холла (далі просто ДХ) бувають аналоговими й цифровими. Аналоговий перетворює індукцію магнітного поля в напругу, знак і величина якого будуть залежати від полярності і сили поля. Аналоговий ДХ SS 49 E
Цифровий же видає лише факт наявності / відсутності поля, і зазвичай має два стани: включення - коли значення індукції вище рівня, датчик видає логічну одиницю; та виключення - коли значення нижче рівня, датчик видає логічний нуль. Цифровий біполярний ДХ TLE 4945 L
Класифікація Цифрові ДХ діляться ще на уніполярні і біполярні: перші включаються магнітним полем певної полярності і вимикаються при зниженні індукції поля; біполярні ж включаються полем однієї полярності, а вимикаються полем протилежної полярності.
Застосування Ефект Холла, у деяких випадках, дозволяє визначити тип носіїв заряду (електронний або дірковий) у металі або напівпровіднику, що робить його придатним для дослідження властивостей напівпровідників. На основі ефекту Холла функціонують сенсори Холла: прилади, що вимірюють напруженість магнітного поля.
Також датчики Холла можна використовувати як безконтактні вимикачі)
Перелік джерел: Сайти: http: //www. wikipedia. ru http: //www. easyelectronics. ru http: //www. intuit. ru/ http: //www. google. com/images А також мозок і не завжди прямі руки. )