Скачать презентацию Презентація на тему Болгарська кухня Болгарська кухня Скачать презентацию Презентація на тему Болгарська кухня Болгарська кухня

болгария.ppt

  • Количество слайдов: 16

Презентація на тему: Болгарська кухня Презентація на тему: Болгарська кухня

Болгарська кухня - національна кухня, поширена в Болгарії та інших країнах Південно-Східної Європи. Болгарська Болгарська кухня - національна кухня, поширена в Болгарії та інших країнах Південно-Східної Європи. Болгарська кухня схожа з турецької та грецької. Це пов'язано зі схожим географічним положенням країн і спільністю вихідних продуктів, тривалими історичними зв'язками. Також достатній вплив надали вірменська, італійська, угорська і середземноморська кухня.

 • Болгарська кухня заснована на широкому використанні овочів, трав і фруктів. Кухня багата • Болгарська кухня заснована на широкому використанні овочів, трав і фруктів. Кухня багата рецептами салатів, гарячих і холодних супів. • Особливістю приготування є теплова обробка продуктів на слабкому вогні протягом години, продукти головним чином готуються одночасно у складі однієї страви. Іншою особливістю є масове застосування свіжої та консервованої зелені, додається приготуванні м'ясних страв. Більш часто, в порівнянні з іншими кухнями, в стравах використовують цибулю, часник, червоний, чорний і запашний перець, лавровий лист, петрушка, чабер, м'ята.

Багато болгарських національних страв готують на Скаре - великий печі з металевими гратами. На Багато болгарських національних страв готують на Скаре - великий печі з металевими гратами. На гратах печі готують кебапчета, шашлики з баранини, кебаб, філе, курчат, відбивні котлети, зрази, фаршировані солодким перцем, блюда з дичини.

Одна з важливих відмінних рис болгарської кухні - використання великої кількості похідних продуктів з Одна з важливих відмінних рис болгарської кухні - використання великої кількості похідних продуктів з молока. Тут із задоволенням їдять просте кисле молоко, кисляк, бринзу і сир кашкавал, і, звичайно, йогурт. До речі, про йогурті. Чи знаєте ви, що Болгарію по деяких параметрах можна назвати батьківщиною йогурту й кефіру?

Болгарські кухарі, використовуючи бринзу в їжу, часто піддають її тепловій обробці. Для цього бринзу Болгарські кухарі, використовуючи бринзу в їжу, часто піддають її тепловій обробці. Для цього бринзу змішують з вершковим маслом, загортають у пергаментний папір і прогрівають. У гарячому вигляді бринза набуває приємний смак і аромат, стає ніжною, м'якою і соковитою.

Закуски, салати Основою багатьох страв болгарської кухні є сири, це і м'яка бринза і Закуски, салати Основою багатьох страв болгарської кухні є сири, це і м'яка бринза і жовтий кашкавал. Сири є інгредієнтами багатьох салатів і запіканок. У болгарській кухні салати в основному овочеві, в яких використовуються свіжі і мариновані овочі і трави. Печености орієнтовані на запікання сирної основи з овочами. Соуси також овочеві, наприклад лютеницу. В якості хліба болгари використовують піту, і солодкі паски - козунакі.

Супи Болгарська кухня багата супами: зеленими, м'ясними та рибними, які готують в залежності від Супи Болгарська кухня багата супами: зеленими, м'ясними та рибними, які готують в залежності від сезону. Так наприклад, таратор зазвичай готують влітку. Також одними з найбільш відомих болгарських супів є «шкембе чорба» і «курбан чорба» .

Національна болгарська страва- чорба (суп). У народі про неї говорять так: «Добре, коли є Національна болгарська страва- чорба (суп). У народі про неї говорять так: «Добре, коли є чорба на столі, нехай вона буде навіть з каменю, але вона допомагає легко з'їсти все інше» Що потрібно: • 3 кг свіжого телячого рубця • 500 г ріпчастої цибулі • 500 г моркви • перець чорний мелений • лавровий лист (маленький) • масло вершкове 100 г • молоко • винний оцет і часник за смаком

 • З м'ясних продуктів болгари віддають перевагу свинини, баранини, яловичини, домашньої птиці. Способи • З м'ясних продуктів болгари віддають перевагу свинини, баранини, яловичини, домашньої птиці. Способи теплової обробки м'ясних продуктів різні, проте переважає, як і при обробці овочів, тушкування. М'ясо і овочі зазвичай тушкують, додаючи гострі приправи, - цибуля, часник, перець, оцет, м'яту, петрушку і т. д. Для тушкування і смаження використовується головним чином олія, рідше - вершкове масло та свинячий жир. • Улюбленими є також м'ясні страви, приготовані на рожні або на решітці над розжареним вугіллям.

Національною стравою болгарської кухні є також м'ясо на рожні. Невеликі, м'які попередньо замариновані шматки Національною стравою болгарської кухні є також м'ясо на рожні. Невеликі, м'які попередньо замариновані шматки яловичини, свинини, баранини і свинячого сала насаджують на рожен, прошаровуючи їх грибами, помідорами і цибулею. Все це посипають товченою паприкою і обсмажують на відкритому вогні.

Болгарська кулінарія не визнає молочних супів, круп'яних страв: неохоче їдять болгари страви з котлетної Болгарська кулінарія не визнає молочних супів, круп'яних страв: неохоче їдять болгари страви з котлетної маси, окрошку, борщ, сирники; хліб віддають перевагу білому.

На десерт: ь свіжі і консервовані фрукти і ягоди; ь салати з фруктів; ь На десерт: ь свіжі і консервовані фрукти і ягоди; ь салати з фруктів; ь тістечка, ь торти, морозиво, ь лукум ь Халва ь Пахлава ь Гараш

Широко поширена в Болгарії мінеральна вода, причому її п'ють не тільки за обідом і Широко поширена в Болгарії мінеральна вода, причому її п'ють не тільки за обідом і вечерею, а й за сніданком. Традиційний гарячий напій болгар - кава, зварена переважно по-східному.