citrobacter_Романюк.pptx
- Количество слайдов: 7
Презентація на тему Бактерії роду Citrobacter студента БТЕК-4 -2 Романюка Є. В. Сарчука І. І.
Морфологія Бактерії роду Citrobacter – це короткі палички, як правило, рухливі завдяки наявності перитрихіально розташованих джгутиків, капсул не утворюють. Вони добре ростуть на поживних середовищах та можуть використовувати цитрат, як єдине джерело вуглецю.
Середовище існування Ці організми виявляють у випорожненнях та сечі людей і тварин, в воді відкритих водойм та інших об’єктах зовнішнього середовища. Механізм передачі цитробактера – фекальнооральний. Основний шлях передачі – харчовий, через молоко, молочні продукти, кондитерські вироби, м’ясо тварин та птахів. Їх можна віднести до природних мешканців кишечнику, так як вони з великою сталістю можуть бути виявлені у здорових людей. Наявність цих бактерій свідчить про більш давнє фекальне забруднення.
Особливості росту На відміну від Е. coli, ріст цих бактерій на середовищах, що містять жовчні солі (холати натрію та калію), жовчні кислоти та діамантовий зелений, не пригнічується. Лактозонегативні штами на диференціальноелективних середовищах дають колонії, що майже не відмінні від патогенних бактерій. На вісмут-сульфіт агарі (ВСА) – зелені, коричневі колонії, що не змінюють колір середовища. Характерний дуже неприємний запах при розвитку колоній.
Диференціація за ТІМАЦ Тест Значення Тест Ейкмана (температурний) – Тест індолоутворення – Реакція з метиловим червоним + Реакція на ацетилметилкарбінол – Цитратний тест + Зброджування лактози +/–
Мікробіологічний аналіз При мікробіологічному аналізі калу цитробактер розглядається в комплексі з іншими умовно-патогенними бактеріями, що відносяться до родини ентеробактерій. В нормі загальна кількість цих бактерій не повинна перевищувати 104 КУО/г. Більша кількість є причиною дисбактеріозу.
Дякуємо за увагу
citrobacter_Романюк.pptx